Gegužės 12-oji: AKTUALIJOS – KELIAIS SAKINIAIS

COVID-19 PASAULYJE. Gegužės 12 d. 8.30 val. Worldometers pateiktais duomenimis, pasaulyje buvo 4 269 684 žmonės, užsikrėtę COVID-19 infekcija. Nuo koronaviruso jau mirė 287 529 žmonės, pasveiko 1 534 013.
Aktyvių susirgimų COVID-19 infekcija atvejų skaičius – 2 448 142, iš jų pavojingos ar kritinės būklės asmenų – 46 946 (2 proc.).
Daugiausiai koronavirusu užsikrėtusių žmonių šiuo metu yra JAV ( 1 385 834; mirčių – 81 795), Ispanijoje (atitinkamai 268 143; 26 744), Rusijoje (232 243; 2 116), Jungtinėje Karalystėje (223 060; 32 065), Italijoje (219 814; 30 739), Prancūzijoje (177 423; 26 643), Vokietijoje (172 576; 7 661).
Estijoje nustatyti 1 746 užsikrėtimo atvejai, mirė 61 žmogus; Latvijoje – 950, mirė 18.

COVID-19 LIETUVOJE. Gegužės 12 d. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pateiktais duomenimis, patvirtintų COVID-19 infekcijos atvejų skaičius konkretiems žmonėms Lietuvoje yra 1 491.
Pirmadienį buvo nustatyti 6 nauji COVID-19 infekcijos atvejai.
Nuo koronaviruso mirė 50 žmonių. Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių, – 4.
Šiuo metu sergančių žmonių skaičius Lietuvoje – 597. Pasveikusių žmonių yra 850.
SAM duomenimis, izoliacijoje yra 280 asmenų.

COVID-19 MAŽEIKIUOSE. Mažeikių rajono savivaldybės gegužės 12 d. pateiktais duomenimis, mūsų rajone iš viso yra 7 asmenys, kuriems buvo patvirtinta COVID-19 infekcija.
Pirmadienį Telšių mobiliajame punkte paimta 20 ėminių iš Mažeikių rajono gyventojų.
Karščiavimo klinikoje pirmadienį buvo priimti 4 rajono gyventojai, iš viso nuo jos atidarymo – 51.
Mažeikių ligoninės COVID-19 infekcijos poskyryje šiuo metu gydomi 3 asmenys, 2 – iš Akmenės rajono, vienas – mažeikiškis.
Pirmadienį dėl COVID-19 infekcijos atlikta 30 tyrimų rajono socialiniams darbuotojams.
Transportavimo paslaugą Savivaldybė suteikė 1 asmeniui, jis izoliavosi namuose.

KITĄ SAVAITĘ – PAS ODONTOLOGUS? Nuo gegužės 18 d. leista teikti tas odontologijos paslaugas, kurios, paskelbus karantiną, buvo draudžiamos.
Tai reiškia, kad pacientai galės gauti visas planines procedūras, o ne tik skubią odontologinę pagalbą, kai jaučiamas ūmus skausmas, tiek poliklinikose, tiek privačiuose kabinetuose, tiek ligoninėse. Tiesa, visos įstaigos, prieš atsidarydamos, turi parengti planus, kaip organizuos darbą, ir juose numatyti viską, kas būtina, norint užtikrinti ir pacientų, ir personalo saugumą.
Visos poliklinikos ir visi privatūs kabinetai planinį darbą gali atnaujinti nuo gegužės 18 d., tačiau pirmiausia, konsultuodamiesi su infekcijų kontrolės arba Higienos instituto specialistais, turi parengti ir patvirtinti paslaugų atnaujinimo planą, kurį privalo pateikti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

TĖVAI RINKSIS. Nuo gegužės 18 d. leista veikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms. Tai reiškia, kad mažųjų ugdymas galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu būdu, bet ir įstaigose. Svarbu tai, kad, siekiant užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir įstaigų personalui, bus privaloma laikytis nustatytų infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų.
Tuo tikslu sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga patvirtino būtinąsias sąlygas ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo organizavimui.
Numatyta, kad vaikus, kurie serga lėtinėmis ligomis arba gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais žmonėmis, ir toliau bus rekomenduojama ugdyti namuose.
Be to, net jei vaikas sveikas, jį leisti į ugdymo įstaigą nebus privaloma – tėvai galės jį ir toliau prižiūrėti namuose.

Į ŠVENTĘ – TIK ARTIMIAUSI ŽMONĖS. Siekdama užkirsti kelią koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, SAM rekomenduoja, esant galimybei, visas asmenines šventes – tokias kaip krikštynos, vestuvės, jubiliejai – nukelti vėlesniam laiku.
Jei nėra galimybės, šventės organizatoriai ir svečiai turi laikytis pateiktų rekomendacijų.
Visų pirma, organizatoriai turėtų užtikrinti, jog šventėje būtų ribojamas dalyvių skaičius – dalyvautų tik artimiausi svečiai.
Taip pat šventėje neturėtų dalyvauti žmonės, kuriems privaloma izoliacija izoliacijos laikotarpiu. Be to, nerekomenduojama dalyvauti ir svečiams, kurie priklauso rizikos grupėms – yra vyresni nei 60 m. amžiaus ir (arba) serga lėtinėmis ligomis. Šventėje negali dalyvauti žmonės, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
Pabrėžiama, kad šventės dalyviai turi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito. Taip pat laikytis rankų higienos – jas plauti su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės, naudoti dezinfekavimo priemones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto