Gyventojai – savo sprendimo pinklėse?

Žemaitijos gatvės dvylikaaukščiame name fiksuojami rekordiniai įvadinio skaitiklio ir visuose butuose įrengtų skaitiklių suminių rodmenų skirtumai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Daugiabučių gyventojai prieš penkerius metus atsidūrė savo sprendimų spąstuose: pasirinkę vieną iš dviejų pasiūlytų karšto vandens tiekimo būdų, dabar jie moka ne tik už save, bet ir už kaimyno nedeklaruotą arba pavogtą vandenį.
Daugelis jau susitaikė su tokiomis teisės aktų pinklėmis ir vykdo jiems primestą prievolę.
Žemaitijos gatvės 18-asis namas nepasidavė – jo gyventojai netgi buvo pasišovę pasiprašyti į „Mažeikių šilumos tinklų“ glėbį. Nuo tokių veiksmų kovotojus sustabdė tik administratoriaus taikomos išlygos – nors apskaitomo ir suvartoto karšto vandens skirtumai dideli, gyventojai moka tik pagal butuose esančius skaitiklius.  

Gyventojų sąjūdis dvylikaaukščiame name kilo praėjusiais metrais, kai sąskaitose atsirado papildoma eilutė „Karšto vandens skirtumas nuo įvadinio skaitiklio“. Sumos, priklausomai nuo buto kvadratūros, kas mėnesį siekė po penkis, šešis eurus.
Už kokias „bausmes“ atsirado tokios rekordinės sumos, ėmė aiškintis tvarkingai mokesčius už vandenį mokantis Petras Beržonskas. Jo paklausimai pasiekė UAB „Mažeikių vandenys“, UAB „Tavo pastogė“, rajono Savivaldybę, Seimo narį Kęstutį Bartkevičių.
Tačiau gauti atsakymai nieko gero nežadėjo. Gyventojams priminta, kad jie patys prieš daugiau nei penkerius metus nusprendė: karštam vandeniui ruošti naudojamą geriamąjį vandenį pirkti iš vandens tiekėjo, o šilumą – iš šilumos tiekėjo, tai yra pasirinko apsirūpinimo karštu vandeniu antrąjį būdą.
„Veikiantys teisės aktai tokiu atveju numato, kad daugiabučio namo vartotojai atsiskaito su šalto vandens tiekėju pagal geriamojo vandens skaitiklio, įrengto prieš karšto vandens įrenginio, parodymus“, – pabrėžiama atsakymuose.
Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Gyventojai – savo sprendimo pinklėse?”

  1. gyvenant parašė:

    nesaziningoje visuomeneje vienintele iseitis yra nebuti „kolchozo“ dalimi.

  2. gyventoja parašė:

    Skirtumai tarp įvadinio skaitiklio ir gyventojų butuose esančių skaitiklių susidaro esant skolininkams tame name, kurį sumoka mokantieji. Įdomu, kai padengiamas įsiskolinimas, kur dingsta tada tie pinigai???? Nemanau, kad tada mokame mažiau

  3. as parašė:

    Taigi taip moka ne tik šitas namas. Tokiu pačiu principu moka dauguma Mažeikių daugiaaukščių. Tik kituose namuose nėra arba beveik nėra asocialių gyventojų, nemokančių už nieką, tad tie skirtumai tarp įvadinio skaitiklio ir gyventojų butuose esančių skaitiklių susidaro mažesni ir mokėti tenka mažiau. Bet principas tas pats.
    Įdomu, kas dengia šiame name susidarančius nuostolius? Ko gero už labdarą šiam namui sumokėsime mes visi per padidintus vandens įkainius.

  4. galbūt parašė:

    jums reikėtų kreiptis į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (www.regula.lt), gal jie galėtų padėti.

  5. baisu parašė:

    Manau reikėtų griauti abu dvylikaaukščius, sulyginti žemę ir padaryti vaikams žaidimų aikšteles. Bus daugiau naudos, nei iš tų griūvančių griozdų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto