Įstaigų darbą trikdo gydytojų trūkumas

Gydymo įstaigose ne iš karto pavyksta gauti talonus pas kai kuriuos specialistus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kiek mažeikiškių gydytojų emigravo, statistikos nėra. Tačiau gydymo įstaigų vadovai teigia pajutę emigracijos pasekmes: gydytojų stygiaus problema vis aštrėjanti, pacientams sunkiau patekti pas  specialistus, ligoninėje – problemos dėl budinčių medikų stokos.
Gydymo įstaigų vadovai teigia, kad supratingesni turėtų būti ir pacientai – nesielgti kaip „pageidavimų koncerte“, o prisiregistravus – būtinai atvykti pas gydytojus. Kadangi ne visi ligoniai rimtai žiūri į registraciją, pasigirsta siūlymų apmokestinti apsilankymus pas gydytojus.
Tokias problemas išsakė gydymo įstaigų vadovai Savivaldybėje vykusiame pasitarime.
Jį inicijavusi vicemerė Irena Macijauskienė paaiškino norinti žinoti, kokiomis problemomis gyvena įstaigos, kaip jos sprendžia geresnį paslaugų prieinamumą gyventojams.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Įstaigų darbą trikdo gydytojų trūkumas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Perskaitai tokį straipsnį ir pradedi galvot, kad tik jie vieni Lietuvos dirba. Visi kiti tik atrodo šiaip laiką leidžia. Jiems reikia, o mums nei valgyt, nei vaikų į mokslus leist nereik. Kada nukris ta puikybė jų.

  2. Teresė parašė:

    Aš iš savo patirties galiu teigti, kad kai kurie gydytojai nesilaiko kaip gydytojo pašaukimo rodo savo pykčius, nesiskaito su pacientais, ateini sergantis ir lauki eilėje valandą jiems nerūpi tavo sveikata tik popierius rašo ir akių net nepakelia, net liūdna.

  3. Zinaidai - varyk paskui... parašė:

    Keista pozicija „baigė mokslus Lietuvoje ir išvarė“… visi tokie „patriotiški“ apiplėšia tuos pačius liekančius vien tuom, kad mokslus renkasi NEMOKAMUS čia Lietuvoje, kurie iš VISŲ dirbančių kišenės, o po to rūpinasi tik savimi…Čia kaip toj patarlėj „pirma suėdam tavo, na o paskui jau kožnas savo“… LIŪDNA IR TIEK… Mamai nėra ko per daug džiaugtis, nes atsitikus bėdai, gali neužtekti nei laiko, nei sveikatos dalėkti iki savo „išvariusių“ anot jos, dukrelių.

  4. Vardas (privalomas) parašė:

    Kodėl visada yra kaltinami ligoniai? Todėl, kad jie serga, kad jie nori tinkamų, neįžeidžiančių asmenį paslaugų? Jei gydytojai dirbtų pilnais darbo krūviais ligoninėje, o ne keliose dar privačiose ligoninėse, manau, tokių ilgų eilių nebūtų. O užmiršti, kad po pusės metų reikės eit pas kardiologą – normalu gali ir užmiršti, galų gale, gali jau ir nebereikėt. O labiausiai keista, kad ponas Lidžius būdamas pavaldus savivaldybei gali reikšti priekaištus komiteto pirmininkei. Šokiruoja ir pasakymas, kad už pavėluotai atliktą Cezario operaciją, po kurios miršta naujagimis, ponas Lidžius negali ištarti žmogiško ,,atsiprašome“, o tik visus kitus kaltina, tik ne save. (Gyvūno nužudymas (tyčinis, netyčinis) kartais Lietuvoje tampa svarbiau už žmogaus). Po tokio pasakymo, norisi ne tik gydytojams išvažiuot iš Lietuvos. Kada galų gale nustosime vienas kitą žeminti?

  5. liudna parašė:

    siyuacija čia Lietuvoje. o dar bambame ant tų gydytojų. Nieko keisto, kad jie ir kyšius ima.

  6. Zinaida parašė:

    Mano trys dukterys baigė mediciną Lietuvoje ir išvarė į užsienį. Ten bent normaliai uždirba ir šeimas gali išlaikyti..

  7. Vardas (privalomas) parašė:

    patys pacientai galėtų būti truputį atsakingesni ir pranesšti jei planuoja neatvykti, Tik užtai, kad registruojantis pas specialistą būtų imamas užstatas, o atvykus atdiduodamas. Dirbu gydymo įstaigoje it tikrai, net iš vakaro paskambinus ir priminus apię vizitą ne visi teikiasi sekančią dieną atvykti, ar bent jau atsiliepti ir pasakyti, kad neatvyks.

  8. lolas parašė:

    Apmokestinti manau galima, bet ne apsilankymą, o neatėjimą užsiregistravus.

  9. Zuzana parašė:

    Vienintelis pagrindinis žodis nuo nepriklausomybės atgavimo laikų – APMOKESTINTI. Mokame PSD, dėl kurio, nereikia mokėti tik pas šeimos gydytoją, nes beveik visi kiti tyrimai yra mokami. Dabar jau norima ir apsilankymus pas gydytojus apmokestinti, kas čia per nesąmonė? Civilizuotose šalyse registratūros darbuotojos skambina ir primena apie terminus, o Mažeikiuose sėdi kaip tortai, net korteles ne visada skuba paduoti, nes „pletkinasi“ su kolegėm. Kartą teko praleisti terminą, vien dėl to, kad nenumatytai atsidūriau ligoninėje, apie terminą žinoma pamiršau. Jei būtų paskambinę, nebūčiau atsiliepusi, nes buvau ne tokioje būklėje, bet telefonu būtų atsiliepęs artimas asmuo, tokiu atveju mano vietą galėjo užimti kitas pacientas, kuriam gal būt tos pagalbos tuo metu labai reikėjo. Todėl apmokestinti reiktų registratūros darbuotojas arba neatėjusius be priežasties, o ne ligonius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto