Jubiliejiniame festivalyje organizatoriai pasigedo rajono valdžios dėmesio

Šeštadienį kultūros centre vyko penktasis jaunųjų estrados atlikėjų festivalis „Sausio snaigės-2005“.
Pagrindinis prizas „Didžioji snaigė“ atiteko tądien 15 metų jubiliejų šventusiam kolektyvui „Spragtukas“. Antrasis pagrindinis prizas skirtas festivalio debiutantams – muzikos mokyklos „DoMiSol“ instrumentiniam ansambliui „Mix“.AŠTUONIOS VALANDOS
Jubiliejiniame festivalyje dalyvavo ne tik rekordinis skaičius dalyvių – daugiau nei 500, bet ir pasiektas laiko rekordas. Dviejų dalių renginys truko daugiau nei aštuonias valandas. Vienas komisijos narių Klaipėdos universiteto Menų fakulteto docentas Vytautas Alianskas sakė, kad festivalį drąsiai galima pavadinti maratonu.
Finalinio koncerto žiūrovams teko laukti ilgiau nei pusvalandį. Renginio organizatorė Rima Mačiukienė paaiškino, kad vėluota dėl užsitęsusio komisijos posėdžio. Be to, pirmoji koncerto dalis užtruko pusvalandžiu ilgiau nei planuota.
Per pirmąjį festivalio koncertą pasirodė 23 kolektyvai: 15 šokių, 4 muzikos ir tiek pat dainininkų. Kiekvienas jų žiūrovams bei komisijos teismui pateikė po du arba tris numerius. Scenoje pasirodė įvairaus amžiaus ir sceninės patirties turintys kolektyvai. Nemažai šokėjų rinkosi rytietiškus motyvus. Židikiškių šokių grupė „Angeles“ (vadovė Inga Čekanauskaitė) šoko airių ir žydų šokius.
Pirmosios dalies pasirodymus vainikavo visų kolektyvų vadovų ir jų paruoštų atlikėjų pasirodymas scenoje. Skambant grupės „Bavarija“ dainai „Spalvotas, spalvotas“ po salę pasklido įvairiaspalviai balionai.
Vertinimo komisijai tariantis, kokią nominaciją skirti kiekvienam kolektyvui ir kurie iš jų pateks į finalą, festivalio dalyviai linksminosi disko klube „Trance dance“.

VERTINO „GYVĄ“ MUZIKĄ
Į finalinį koncertą komisija atrinko 12 šokėjų, 6 dainininkų kolektyvus ir 4 instrumentinės muzikos grupes.
Kol komisija tarėsi, kam atiteks pagrindiniai prizai, žiūrovus linksmino jaunimo pamėgta grupė „ŽAS“. Vienas iš praėjusių metų festivalio vertinimo komisijos narių Linas Zareckas prisipažino, kad vertinti jaunus atlikėjus daug sudėtingiau nei pačiam dainuoti scenoje.
Dainininkus keitė Lotynų Amerikos sportinių šokių profesionali pora Aidas ir Inesa Kasperaičiai.
„ŽAS“ dainininko žodžius patvirtino ir komisija: iš tokios gausos atlikėjų sunku išrinkti vertus pagrindinio prizo. Nugalėtojus muzikuojančiųjų kategorijoje paskelbė mažeikiškiams gerai pažįstama dainininkė Jūratė Miliauskaitė. Prieš paskelbdama nugalėtoją, ji siūlė žiūrovams paploti sau už kantrybę.
Pagrindinį prizą muzikuojančiųjų kolektyvų grupėje komisija skyrė neseniai įsikūrusiam instrumentiniam ansambliui „Mix“. Jam vadovauja Vidmantas Virbickas.
Komisijos nariai replikavo, kad atvažiavo vertinti ne fonogramų. Renkant geriausią kolektyvą ir muzikuojančiųjų, ir dainuojančiųjų kategorijoje tai buvęs vienas iš svarbiausių kriterijų. Tai nulėmė, kodėl vieną iš pagrindinių prizų laimėjo gyvai grojusi grupė „Mix“.

NUOMONĖS PASIDALIJO
Komisijos nariai, spręsdami, kuriam iš šokančiųjų kolektyvų skirti pagrindinį prizą, pasidalijo į dvi stovyklas: vieni siūlė „Spragtuką“ , kiti – Choreografijos mokyklos kolektyvą „Kauškutis“.
Po ilgų diskusijų „Didžioji snaigė“ skirta tądien 15 metų jubiliejų šventusiam šokių kolektyvui „Spragtukas“, kuriam vadovauja Inga Diržininkienė ir Rima Mačiukienė. Pastaroji – šio festivalio sumanytoja ir organizatorė. Beje, šokių mokyklos „Tigrima“ kolektyvai pagrindinį prizą laimi ne pirmus metus iš eilės. R. Mačiukienė sakė tokių priekaištų sulaukianti. Ji patikino, kad komisijos narių vertinimui neturinti jokios įtakos.

NUSTEBINO VALDŽIA
Pirmojoje dalyje artipilnė žiūrovų salė po kelių valandų gerokai ištuštėjo. Pamatyti finalą panoro tik patys kantriausieji bei į antrąją dalį patekusių atlikėjų tėveliai.
Ne vienas žiūrovas garsiai svarstė, kodėl tokia aukšta buvo bilietų kaina (į pirmąją dalį bilietas kainavo 8 litus, norint patekti į finalą jau teko mokėti 10 litų). R. Mačiukienė „Santarvei“ sakė, kad aukštos bilietų kainos iš dalies priklausė ir nuo valdžios „dėmesio“. Mat už viską teko mokėti patiems. Nors iš kiekvieno rinktas dalyvio mokestis, pinigų užteko ne viskam.
Prieš festivalį privačios šokių mokyklos vadovė paramos kreipėsi į Savivaldybės merą, tačiau pagalbos sulaukta tik tokios – nereikėjo mokėti nuomos už didžiąją salę. R. Mačiukienę nustebino ir tai, kad koncerte nė vienas valdininkas bei kultūros darbuotojas taip ir nepasirodė. „Kolektyvų vadovai patys save pasisveikinome. Tai nenormalu. Juk festivalyje koncertavo daug biudžetinių įstaigų kolektyvų, nors jie galėjo sulaukti kokio dėmesio“, – svarstė organizatorė.
Užsiprašiusi nemažo honoraro grupė ŽAS nustebo sužinojusi, kad renginį organizuoja privati mokykla, o ne rajono valdžia.
R. Mačiukienė „Santarvei“ sakė pasibaisėjusi kai kurių žiūrovų, tarp kurių buvo ir kultūros centro darbuotojų, pastangomis į salę patekti nemokamai.
„Man negaila, kad žiūrėtų renginį, bet tegul pirma nusiperka bilietus. Nežinau, kokiame amžiuje jie gyvena. Veltui nieko nebūna. Tie laikai jau praėjo“, – piktinosi ji.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto