Kaip sveikins mamas žinomi mažeikiškiai

Tradiciškai pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Motinos dieną. Šią dieną vieni skuba pasveikinti savo mamų, kiti nustebina jas staigmenomis, treti važiuoja į kapines ir padeda gėlių ant mirusių mamų kapų.
Ta proga santarvė.lt pakalbino Mažeikiuose žinomus žmones, pasiteiravo, kaip jie minės Motinos dieną ir kaip sveikins savo mamas.

Tarnybos vadovas Viktoras Bugnevičius:

Viktoras Bugnevičius. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

– Mano šeimoje daugiausia yra vyrų, todėl mama yra pats mylimiausias ir labiausiai pagarbos vertas žmogus. Pats mamos nebeturiu jau daugelį metų. Todėl per Motinos dieną visada važiuojam padėti gėlių ant jos kapo.
Su savo mama buvau be galo artimas. Buvom geriausi draugai ir žinojom vienas kito paslaptis. Turbūt vyresnio amžiaus mažeikiškiai pamena, kaip mes vaikščiodavome dviese miesto gatvėmis. Jos netektis man buvo be galo skaudi.
Dabar be galo esu laimingas ir dėkoju likimui, kad turiu šaunią mamą – uošvę Juzefą. Ją visada pasveikinam ir aplankom Motinos dienos proga. Be abejo, dažni svečiai esame jos namuose ir eilinėmis dienomis, tačiau pirmasis gegužės sekmadienis išsiskiria gėlių ir dovanų gausa.
Nuo seno savo šeimoje skiepijame pagarbą moteriai, mamai. Steigiamės palengvinti mamos naštą.
Nuo mažų dienų sūnus auklėjome taip, kad jie suvoktų, jog negalima griežtai suskirstyti darbų į vyriškus ir moteriškus. Mūsų vaikai pakankamai savarankiški, patys moka ir valgyti pasigaminti, ir kambarius susitvarkyti, ir ką reikia išsiskalbti arba išplauti.
Todėl per Motinos dieną stengiamės, kad mano žmonai ir vaikų mamai Palmai nereikėtų daug triūsti namuose. Pagerbiame ją savo darbais, leisdami jai pailsėti nuo maisto gaminimo, namų tvarkymo ir kitų įprastų darbų.

 

Sigutė Bernotienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sigutė Bernotienė, pedagogė, Savivaldybės tarybos narė:

– Kiek pamenu, mano šeimoje visada buvo švenčiama Motinos diena. Kol patys dar neturėjom savų šeimų, subėgdavome pas mamą šventinių pietų, o dabar, kai mama jau yra vyresnio amžiaus, Motinos dienos minėjimas gulė ant mano pečių. Pasveikinti mamos atvažiuoja brolis su seserimi.
Anksčiau, kai daugiau būdavo laisvesnio laiko, per Motinos dieną lankydavom ir senelių kapus, o dabar visur nebesuspėjame. Todėl kapus lankome kitomis dienomis.
Pirmąjį gegužės sekmadienį daug dėmesio sulaukiu ir pati, nes vaikai nustebina įvairiomis staigmenomis. Dažniausiai patys atveža gėlių ir tortą, o jei negali atvykti, suranda ką nors kitą, kas gėles pristatytų. Niekada nelieku be pasveikinimo.
Nemažai sveikinimų ir įvairių dovanėlių sulaukiu iš anūkių. Juos kruopščiai renku ir saugau, kad suaugusios turėtų į ką pasižiūrėti.
Taip kažkada mūsų darbelius saugojo mūsų mama.

 

Nerijus Gurauskas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nerijus Gurauskas, Policijos komisariato patrulių būrio vadas, laikinai einantis kelių policijos poskyrio viršininko pareigas:

– Be abejo, per Motinos dieną sveikinu savo mamą, o žmona sulaukia gėlių iš mažųjų atžalų. Vaikai nuo mažų dienų turi žinoti, kad tą dieną yra privalu pasveikinti savo mamas. Jei jie dar per maži savarankiškai ruošti sveikinimus, jiems patalkinti turėtų tėveliai. Tai yra jie galėtų nupirkti gėlių ar kokią nors kitą mielą smulkmeną.
Kai pats buvau mažas, Motinos diena buvo, galima sakyti, užmiršta ir neminima. Tuomet labiau buvo vertinama Kovo 8-oji, tarptautinė Moters diena. Todėl gegužės pirmąjį sekmadienį nebėgdavom pas mamą su gėlėmis. Šią dieną minėti pradėjom, kai jau buvau beveik suaugęs.
Dabar tai kiekvienais metais per Motinos dieną kartu su seserimi vakarieniaujame pas mamą.

 

Asta Pilypaitė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Asta Pilypaitė, iš Mažeikių kilusi dainininkė:

– Motinos diena – tik kartą per metus, ir ją būtina švęsti aplankant mamas, nes kai vaikai išskrenda iš mamų lizdelių, vis rečiau sugrįžta jų aplankyti.
Prisipažinsiu, ir pati retokai lankausi tėvų namuose, ir dėl to labai gailiuosi.  Bet šiandieninio gyvenimo tempas ir didelis atstumas daro savo.
Šį savaitgalį atvyksiu į Mažeikius mamos aplankyti, ir tai bus jai staigmena, nes ji nieko nežino apie mano atvykimą.
Materialūs dalykai mūsų šeimoje nėra sureikšminti, ir bet kokia smulkmenėlė, dovanota iš širdies, atstoja turtus. Dažniausiai dovanojam tai, ko mama pati sau nesiperka, bet tai nebūtinai turi būti brangus daiktas.
Kartais tiesiog iškepu kokį įdomesnį pyragą, kad mamai pačiai nereikėtų triūsti virtuvėje ir jį kepti.
Pastaruoju metu vis dažniau kyla noras mamai dovanoti įvairių šalių skareles, pledus. Gal tai parėjo iš vaikystės? Net pati nežinau. Tik pamenu, kad močiutei įvairių švenčių proga visi dovanodavo skareles. Tuomet tai buvo beveik privalomas vyresnio amžiaus žmogaus atributas kaime. Močiutė turėjo jų prikaupusi didžiulę kolekciją, ir man labai patikdavo jas kilnoti, žiūrinėti.
Motinos dienos proga ir pati sulaukiu nemažai sveikinimų nuo savo vaikų. Jie, galima sakyti, nuo savo pirmųjų gyvenimo metų rasdavo būdą vienaip ar kitaip pasveikinti. Jų dovanotos dovanėlės yra pačios mieliausios. Be galo malonu gauti kokį naują piešinį ar kitokį darbelį. Visus juos saugau, kaupiu ir tikiuosi, kad namuose užteks jiems vietos.

 

Alfonsas Šakauskas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Alfonsas Šakauskas, Šerkšnėnų seniūnas:

– Motinos diena – ypač svarbi šventė, per kurią būtina pagerbti savo mamas. Šią tradiciją puoselėju ne tik šeimoje, bet ir seniūnijoje.
Šiais metais Rubikų ir Šerkšnėnų bendruomenės nariai pasveikino mamas, slaugančias neįgalius šeimos narius. Mums jos lyg didvyrės, nes ne kiekviena sugebėtų po kelis dešimtmečius slaugyti visiškai neįgalius savo vaikus.
Be abejo, šeimoje taip pat pagerbiamos ir pasveikinamos mamos. Negailime joms gražių padėkos žodžių. Man asmeniškai ši diena – viena svarbiausių metų dienų, daug svarbesnė nei Kovo 8-oji.

 

 

Ramunė Badaukienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ramunė Badaukienė, „Ventos“ pagrindinės mokyklos direktorė:

– Kol mama buvo gyva, kasmet ją pasveikindavom, o dabar jau ketvirtus metus ją tenka lankyti kapinėse. Ant jos kapo padedame gėlių, uždegame žvakutę.
Mano sūnus jau didelis ir, kiek žinau, atvirukų nebepiešia, bet randa būdų, kaip pasveikinti. Pavyzdžiui, įteikia gėlių.
Daug kas sako, kad mamas reikia mylėti kiekvieną dieną, o ne tik pirmąjį gegužės sekmadienį.
Sutinku, bet tą dieną joms galima parodyti ypatingą, nekasdienišką dėmesį.
Tai viena šilčiausių švenčiamų dienų, ypač kai ją palygini su kitomis, mano nuomone, beprasmiškai nedarbo dienomis paskelbtomis šventėmis, tai yra: Darbininkų diena, Žoline ir pan.
Aš siūlyčiau, kad Motinos dienai turėtų būti paskirta konkreti diena, o ne pirmasis gegužės sekmadienis, ir tą dieną paskelbtų laisvadienį. Tuomet visi turėtų galimybę aplankyti savo mamas.
Šią dieną neturėtų būti pamirštos ir tos mamos, kurios, kaip aplinkiniai sako, nevertos vadintis mamomis, tai yra tos moterys, kurios paliko savo vaikus likimo valiai.
Manau, kad tą dieną jos vis dėlto susimąsto ir jaučiasi blogai, nesulaukdamos šiltų žodžių iš vaikų.  Tuomet gal bent trumpam susimąsto, kodėl taip atsitiko ir jos liko vienos, atskirtos nuo savo atžalų.
Todėl labai svarbu, kad vaikai, užgniaužę savo skausmą širdyje, aplankytų savo gimdytojas, jei ne širdies šilumos vedami, tai bent iš pareigos.

One Reply to “Kaip sveikins mamas žinomi mažeikiškiai”

  1. grupe gyventoju parašė:

    Seksnenai turi begalo saunu Seniuna pona Sakauska. Tai nuostabus ir begalo mylintis Serksnenu zmones,begalo graziai ir skoningai puosia Sersnenu seniunija ir begalo saunus organizatorius. .NuosirdusV Jums aciu. Sekmes,sveikatos ir stiprybes Jums mielas Seniune.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto