Kalėdinėje puošyboje persipina ir autentiškumas, ir naujovės

Šiais metais kalėdinėse dekoracijose vyrauja labai daug ramių žemės spalvų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kitą savaitę pradėsime švęsdami didžiąsias metų šventes. Kai kurie gal tik savaitgalį suskubs puošti savo namus.
Floristė Birutė Lekavičiūtė pasidalijo keliais patarimais, kaip papuošti namus, kad šventės būtų ne tik jaukios, bet ir gražios.

Nebūtina skubėti

Floristė B. Lekavičiūtė sakė, kad nereikia skubėti namų puošti iš anksto – savaitę ar dvi prieš Kūčias ir Kalėdas.
„Mes turim puikias keturias adventines savaites. Pirmą savaitę apmąstome praeinančius metus,  antrąją rašome laiškus, trečią susitvarkome namus ir pakuojame dovanas, o paskutinę, ketvirtą, savaitę galvojame, kaip puošim namus. Turbūt didžiausias džiaugsmas yra tada, kai puošiama tik Kūčių išvakarėse. Šiais metais tam puikiausiai tiks šeštadienis ir sekmadienis. Tuomet jausimės daug šventiškiau, nes nebus per daug ilgai įsižiūrėta į papuošimus, o ką tik papuošta eglė kvepės gaivumu“, – patarė floristikos specialistė.

Pagrindiniai akcentai

Ruošiantis didžiosioms šventėms būtina sudėti pagrindinius akcentus, kurių yra labai daug.
„Aš visada juokauju, kad šv. Kalėdos į namus ateina pagal tam tikrus akcentus. Ši šventė eina arba skrenda per sutemusį miestą ir žvalgosi. Žvilgteli pro langą, paskui prieina prie durų, tada įeina į vidų ir žvilgteli į židinį ir stalą. Jei viskas yra papuošta, vadinasi, iš tiesų šiuose namuose yra laukiama šv. Kalėdų“, – pasakojo B. Lekavičiūtė.
Paklausus, kaip reikėtų puošti namus, kad jie atrodytų jaukiai ir stilingai, floristė atsakė, kad daug kas priklauso nuo žmogaus – jo skonio, pomėgių ir gyvenimo būdo.
„Nebūtinai turi visur blizgėti ir būti negyva. Per didžiąsias metų šventes į namus būtinai turi ateiti žalias spygliuotis ar bent jau jo šakelė. Žalias spygliuotis simbolizuoja amžinybę, gimimą ir amžinąjį gyvenimą, tai labai svarbus ateinančių švenčių akcentas“, – teigė floristė.
Kaip dar vieną šventės akcentą, pašnekovė įvardijo šviesą lange.
„Tai gali būti bet kas – žvakė, lempa su šv. Kalėdų simbolika ar kitas šviečiantis elementas, nes šviesa – tai vilties ženklas. O ant durų galima uždėti kažką blizgaus ir viliojančio“, – patarimus dalijo B. Lekavičiūtė.
Pasak jos, ant šventinio stalo reikėtų pasidėti gyvų euforbijų, kalėdinių žvaigždžių vazonėlių.

Išlaikome autentiškumą

B. Lekavičiūtės teigimu, lietuviai sugeba ne tik išlaikyti tautinį autentiškumą, bet ir jį suderinti su pasaulietiškomis madomis.
Šiais metais kalėdinėse dekoracijose vyrauja labai daug ramių žemės spalvų. Prie šių spalvų galima priskirti rusvą, vario, aukso ir sidabro spalvas.
„Kaip visada, madinga išlieka klasikinė raudona spalva. Šia spalva galima susikalbėti visose pasaulio šalyse, nes ji visur priimtina. Be abejo, išsiskyrė ir madingoji linija. Tai yra, šiemet į namus sugrįžo ir vis labiau veržiasi šaltieji spalvų tonai. Turkio atspalviu grįžta mėlyna spalva. Kaip prisimename, seniau būdavo labai madingos mėlynos dekoracijos ir žaislai“, – paaiškino floristikos specialistė.
Pasak jos, su besikeičiančiomis spalvomis Lietuvoje įsitvirtina ir kiti iš užsienio atėję šv. Kalėdų simboliai. Tai yra imbieriniai eglučių ir žvaigždučių formos sausainiai, baltos orchidėjos, pakabintas amalas…
„Tačiau tai neužgožia mūsų autentiškumo, kurį išlaikome, turėdami savas šv. Kūčias. Juk jas švęsdami neruošiame prabangių vaišių, o ieškome kuo paprastesnių patiekalų: neluptų bulvių, spirginio ar cibulynės. Žiūrėsim, kur yra užsilikęs džiovintas baravykas ir skanausim avižinio kisieliaus… Ir tikrai ant tokio stalo nebus blizgučių“, – pasakojo B. Lekavičiūtė.
Jos teigimu, mūsų autentiškumas išlieka ir puošiant langus popieriniais karpiniais ar interjerą puošiant naujam gyvenimui prikeltais senoviniais žaislais, kurie gali būti padaryti iš pačių įvairiausių medžiagų ir net šiaudų.
„Kuo daugiau į puošybos elementus įdėta rankų darbo, tuo šis daiktas yra šiltesnis ir artimesnis širdžiai“, – įsitikinusi B. Lekavičiūtė.

Floristė B. Lekavičiūtė sakė, kad nereikia skubėti namų puošti iš anksto – savaitę ar dvi prieš Kūčias ir Kalėdas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto