Kunigas pastebi: tikrosios šv. Mišios yra bendruomeniškos

Balandžiui baigiantis, tikintiesiems buvo leista rinktis į bažnyčią švęsti Mišių darbo dienomis, o nuo gegužės 10-osios – ir sekmadieniais.
Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios kunigo Klemenso Jaramino pastebėjimu, nors į pirmąsias „tiesiogines“ sekmadienines Mišias susirinko negausus tikinčiųjų būrys, jos buvo džiaugsmingos.

Vėl rinkosi į bažnyčias

Kunigas K. Jaraminas, tvirtino: po ilgos pertraukos sekmadieninės Mišios buvo džiaugsmas ir jas vedusiesiems, ir tikintiesiems. Nors jį ir temdė vis nesibaigiančio karantino, koronaviruso grėsmės šešėlis.
Į sekmadienio Mišias susirinko negausus žmonių būrys, be to, didžiulis nuostolis yra tai, kad į jas šiuo metu negali ateiti jaunimas, kuris ruošiasi Pirmajai Komunijai ir Sutvirtinimo sakramentui. Jaunuoliai šiuo metu mokosi nuotoliniu būdu, tad ir pasiruošimas šiems sakramentams atidėtas. Be to, į bažnyčią vengia vaikščioti vyresnės kartos žmonės, esantys rizikos grupėje. Tad, kunigo pastebėjimu, į Mišias rinkosi vidurinioji karta ir „drąsiausi vyresnieji“.

Svarbu atsižvelgti į sveikatą

Vyskupų konferencija ir dvasininkus, ir tikinčiuosius ragina laikytis karantino taisyklių, kurias nustatė valstybės pareigūnai.
„Vadovaujamės visais nurodymais. Pavyzdžiui, kadangi Vyriausybė siūlo vyresniems žmonėms, esantiems rizikos zonoje, geriau nedalyvauti Mišiose, tai ir mes tam neprieštaraujam, irgi raginame tuos tikinčiuosius, kurie yra rizikos grupėje ar prastai jaučiasi, geriau likti namie“, – kalbėjo K. Jaraminas.
Lietuvos vyskupų konferencijos informacijoje dėl pamaldų ir sielovados taip pat nurodoma, kad „Rimtas pavojus savo ar kitų sveikatai yra pakankama priežastis, atleidžianti nuo dalyvavimo šv. Mišiose sekmadieniais ir įsakytų švenčių dienomis.“ Taip pat priduriama: „Šiuo atveju šv. Mišias galima išklausyti naudojantis šiuolaikinėmis komunikacijomis.“
Kunigas K. Jaraminas pastebi: turint sveikatos problemų, pamaldos internetu, per televiziją yra puiki alternatyva. Pavyzdžiui, Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas kiekvieną sekmadienį katedroje aukoja Mišias, jos yra transliuojamos „Youtube“ kanalu.
O tiems, kurie gali lankyti pamaldas bažnyčiose, reikia laikytis tų pačių apsaugos priemonių, kaip ir kitose viešose vietose: tai socialinis atstumas, higiena, rankų dezinfekavimas ir kaukių dėvėjimas, – priminė kunigas.

Svarbus bendruomeniškumas

K. Jaraminas pasakojo, kad kartais ir Mišiose galintys dalyvauti žmonės apie sekmadienio šventimą sako: galbūt nebūtina ateiti į bažnyčią, užtenka pažiūrėti per televiziją ir atrodo, jog dalyvavai Mišiose.
Kunigas pastebi: tokiu būdu stebėdamas pamaldas tu negali realiu būdu priimti Komunijos, o tai yra labai svarbu, be to, neišgyvenamas bendruomeniškumo jausmas.
„Pavyzdžiui, ramybės palinkėjimas – tai gražus gestas, kurį gali išgyventi tik būdamas bažnyčioje tarp žmonių. Tas bendruomeniškumas, ryšys išgyvenamas tik būnant, meldžiantis kartu“, – mintimis dalijosi kunigas.
Taip pat jis pastebėjo: Mišios – tai Eucharistijos, kurią prieš du tūkstantmečius įsteigė Jėzus, atkartojimas. Pirmoji Eucharistija vyko tarp žmonių – tai buvo Jėzaus ir jo apaštalų vakarienė.

Šventes siūloma nukelti

Kaip švenčiami sakramentai šiuo sudėtingu pasauliui, taip pat ir Katalikų bažnyčiai, metu?
„Mes labai įsiklausom į visas valstybės vadovų rekomendacijas. Viena jų – skatinama visas asmenines šventes nukelti vėlesniam laikui. Ne tik gimtadienius, bet ir krikštynas, santuoką“, – kalbėjo kunigas.
K. Jaraminas pastebėjo: jeigu tokias šventes, kaip santuoka, krikštynos, vis tik nutariama minėti, jos vyksta privačiai, tarp artimiausių žmonių. Suprantama, šventiškumo tokiame susibūrime yra kur kas mažiau. Galbūt dėl to, pašnekovo teigimu, Mažeikių bažnyčioje šiuo laikotarpiu krikšto ir santuokos sutvirtinimo sakramentų nebuvo – žmonės tai nukelia vėlesniam laikui.
O štai Eucharistijos ir Atgailos sakramentai teikiami. Išpažinties šiuo metu galima eiti, tačiau čia taip pat laikomasi papildomų apsaugos priemonių: kiekviena klausykla, jos langelis privalo turėti permatomą plastmasinę plėvelę, kad būtų apsaugotas tiek kunigas, tiek tikintysis.
Antras galimas variantas – susėdus ant suolo, laikantis distancijos, atlikti išpažintį pokalbio forma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto