Lietuva olimpinių žaidynių medalių lentelėje – 34-ta

Penkiakovininkė L. Asadauskaitė sekmadienį Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį. Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.

Iškilminga uždarymo ceremonija baigėsi 16 dienų trukusios Londono olimpinės žaidynės. Jos Didžiosios Britanijos sostinėje vyko jau trečią kartą. Suskaičiavus Lietuvos sportininkų pelnytus apdovanojmus, Lietuva medalių lentelėje užėmė 34-tą vietą.

Panaši į Sidnėjaus olimpiadą

Lietuvos vėliavnešys per uždarymo ceremoniją buvo sidabro medalį iškovojęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas.
Šalies rinktinė olimpinėse žaidynėse pelnė du aukso, vieną sidabro ir du bronzos apdovanojimus.
Auksą Lietuvai iškovojo sekmadienį šiuolaikinės penkiakovės varžybose triumfavusi Laura Asadauskaitė ir plaukikė Rūta Meilutytė, sidabrą –  kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, o bronzą pelnė imtynininkas Aleksandras Kazakevičius ir boksininkas Evaldas Petrauskas.
Po penkis olimpinius medalius lietuviai taip pat parsivežė 2000 metais iš Sidnėjaus (2 aukso, 3 bronzos) ir 2008 metais iš Pekino (2 sidabro, 3 bronzos). 2004 metais Atėnuose Lietuvos sportininkai iškovojo tris apdovanojimus (1 aukso, 2 sidabro), 1992 metais Barselonoje – du (1 aukso, 1 bronzos), o 1996 metais Atlantoje – vieną bronzos medalį.

Daugiausiai apdovanojimų – amerikiečiams

Londono žaidynių medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė JAV sportininkai, iškovoję 46 aukso, 29 sidabro ir 29 bronzos medalius. Antrąją vietą pelnė Kinijos atletai, turintys 38 aukso, 27 sidabro ir 22 bronzos apdovanojimus. Treti – Didžiosios Britanijos atstovai. Jie iškovojo 29 aukso, 17 sidabro ir 19 bronzos medalių.
Vieną aukso ir vieną bronzos medalį turinti Latvija užėmė 49-ąją vietą, o po vieną sidabro ir bronzos apdovanojimą iškovojusi Estija pasidalijo 63–68 vietas.
Londono olimpinėse žaidynėse iš viso išdalinti 302 medalių komplektai. Apdovanojimus pelnė 85 šalių sportininkai (aukso – 54).

Medalių lentelė (auksas, sidabras, bronza, iš viso).

79-85. Tadžikistanas 0 0 1 1.

4 Atsakymai į “Lietuva olimpinių žaidynių medalių lentelėje – 34-ta”

1. Gerb. Zbignevai parašė:

Jūs absoliučiai teisus, bet geriau būti avinu nei veršiu. Patikslinu, kas yra ta La nouvelle oligarchie et le Neobolchevisme à la lituanienne: tai tokia marionetinė valstybė, kai visa jos valdžia sutelkta nedidelės LK(b)P CK žmonių rankose, kai proletariato ganyklos pakeistos kapitalo ganyklomis budulių, atsiprašau, rinkėjų dėka.
    Pagarbiai, – Miunchauzenas

2. Zbignevas parašė:

Neįsižeiskite, Baron Miunchauszen, bet Jūs avinų avinas, arba nesveikas. Dar kartą sakau nepykite. Bet tai tiesa. Jūs gi pats iš tų „kruglodurovų ir deržimordų iš mirtino bolševikų-konciervų aljanso, žodžiu, oligarchų“, beje „oligarcho“, net reikšmės nežinote.

3. Baron Münchausen parašė:

Šaunuolė gražuolė čempionė! Tiek daug džiaugsmo ir laimės suteikė savo šaliai, valdomai kruglodurovų ir deržimordų iš mirtino bolševikų-konciervų aljanso, žodžiu, oligarchų.