Mažeikiškiai vėluoja deklaruoti pajamas ir turtą

Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai informavo, kad deklaravimo laikotarpis nebus pratęstas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Trečiadienį paskutinė diena, kai gyventojai gali pateikti pajamų ir turto deklaracijas. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, iki pirmadienio popietės iš visų privalančiųjų teikti pajamų ir turto deklaracijas kreipėsi vos 38 proc. Už laiku nepateiktas deklaracijas gresia piniginės baudos.

Grąžinamos permokos

Iki balandžio pabaigos mūsų rajone pateikta beveik 17 tūkstančių pajamų ir turto deklaracijų. Iš 9413 privalančiųjų pateikti pajamų ir turto deklaracijas, pateikę yra tik 3616, tai yra 38,4 proc.
Pasak Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių skyriaus Mažeikių poskyrio vedėjos Vidijos Krasauskienės, jei privalantieji pateikti pajamų ir turto deklaracijas laiku to nepadarys, jie gaus perspėjimus, o vėliau gali sulaukti ir administracinės baudos: nuo dviejų iki penkių šimtų litų.
Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai informavo, kad deklaravimo laikotarpis nebus pratęstas.
Gyventojams, pateikusiems teisingas deklaracijas elektroniniu būdu, Valstybinė mokesčių inspekcija sugrąžinti mokesčio permokas pradėjo po dviejų savaičių nuo deklaracijos pateikimo.
O tiems gyventojams, kurie pildė popierines deklaracijas, jos grąžinamos įstatymo numatyta tvarka – iki liepos 31 d.
Iki balandžio mėnesio pabaigos beveik septyniems tūkstančiams Mažeikių rajono gyventojams jau buvo grąžinta daugiau nei du milijonai litų gyventojų pajamų mokesčio permokų.

Privalo deklaruoti

Mažeikių poskyrio vedėja V. Krasauskienė „Santarvei“ yra sakiusi, kad yra dvi asmenų grupės: privalančiųjų teikti pajamų ir turto deklaracijas ir galinčiųjų tai daryti.
Iki šių metų gegužės 2-osios pajamas bei turtą privalo deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys bei jų šeimų nariai.
Deklaracijas taip pat privalo pateikti individualiai dirbantys gyventojai. Tai yra tie, kurie Valstybinėje mokesčių inspekcijoje buvo įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą – nesvarbu, gavo jie pajamų, ar ne.
Pajamas deklaruoti privalo ir ūkininkai bei jų partneriai.

Deklaravimo naujovės

Šiais metais įsigaliojo ir kai kurios naujovės. Nuo šiol turto ir pajamų deklaracijas pateikti privalo ir kredito įstaigų tarybų bei valdybų nariai, administracijų vadovai, pavaduotojai bei jų šeimų nariai.
V. Krasauskienė informavo, kad ir viešosios informacijos rengėjo ir skleidėjo tarybų ir valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausieji redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir jų šeimų nariai taip pat privalo teikti turto ir pajamų deklaracijas.
Be to, ir gyventojai, kurie politinės kampanijos dalyviui ar dalyviams per praėjusius metus paaukojo daugiau kaip 40 litų, priskiriami prie tų, kurie privalo pildyti deklaracijas.
Kaip dar vieną naujovę Valstybinė mokesčių inspekcija įvardija tai, kad šiais metais gyventojų pajamų mokesčių deklaraciją privalo pateikti visi ūkininkai pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai. Jų pajamos iš žemės ūkio veiklos apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą. Tačiau deklaracijų gali nepateikti tie ūkininkai, kurie neprivalo registruotis ir nėra įregistruoti pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais ir kurių pajamos per mokestinį laikotarpį neviršija 10 tūkst. litų.

Gali pasinaudoti lengvata

Pasak V. Krasauskienės, deklaruoti pajamas gali ir gyventojai, kurie nori tiesiog pasinaudoti mokesčio lengvata ir susigrąžinti dalį patirtų išlaidų.
Tai gali padaryti tie, kurie mokėjo gyvybės draudimo, pensijų įmokas, taip pat už pirmas studijas ir pirmą profesinį mokymą, bei palūkanas už vieną iki 2008-ųjų gruodžio 31-osios paimtą būsto kreditą – jeigu palūkanas tebemoka iki dabar. Taip pat asmenys, lizingo būdu 2004–2008 metais pirkę vieną asmeninį kompiuterį su programine įranga ir tebemokantys įmokas.
V. Krasauskienės teigimu, susigrąžinti minėtas išlaidas gali ir tie gyventojai, kurie praėjusiais metais mokėjo 15 proc. gyventojų pajamų mokestį. Teikti deklaracijas bei susigrąžinti dalį mokesčio gali ir tie gyventojai, kurie praėjusiais metais pasinaudojo per mažu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu ar visai nesinaudojo.
O tie gyventojai, kurie pasinaudojo per dideliu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu, turėtų taip pat  pateikti deklaraciją ir mokestį sumokėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto