Žygio aplink Lietuvą dalyviams dviratis – ne tik transporto priemonė

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

[nggallery id=“984″]

Šiuo metu dviračiais aplink Lietuvą keliauja Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo nariai.
Jie buvo užsukę ir į Mažeikius. Į šį ilgą, varginantį, bet įdomų žygį išsiruošę žmonės bendruomenėms neša žinią apie tai, kokia Lietuva yra graži, kad ja reikia didžiuotis. Be to, visiems sutiktiesiems nori priminti: Lietuvos stiprybė yra vienybėje.

Keliauja aplink šalį

Žygio aplink Lietuvą organizatoriai – Lietuvos karių asociacijos (LKA) keliautojų klubas.
Žygeiviai, iš Vilniaus Simono Daukanto aikštės pajudėję liepos 6 dieną, kol atvažiavo į Mažeikius, jau buvo numynę apie tūkstantį kilometrų, tačiau sakė, kad kelionės dar neįpusėjo.
Dviratininkų maršrutas driekiasi pro Lietuvos pasienio rajonų miestus bei kaimus.
Žygio dalyvius prie vadinamojo naftos žiedo pasitiko Mažeikių turistų klubo nariai. Mažeikiškiai ir svečiai, drauge važiuodami miesto gatvėmis, pasiekė Nepriklausomybės aikštę. Joje žygeiviai susitiko su Savivaldybės vadovais, čia atėjusiais mažeikiškiais.

Dovana Lietuvai ir lietuviams

Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo prezidentas Rolandas Lubys, sveikindamas mažeikiškius ir dėkodamas už priėmimą, įteikė dovanų.
„Kai Lietuvoje pasirodė Georgijaus juostelės, mūsų klubo nariai savo rankomis iš savo lėšų pradėjo gaminti štai tokius „Lietuvos vienius“ – pakabukus su Lietuvos istorine ir valstybine vėliavomis. Galime Georgijaus juosteles draskyti, plėšyti, pykti ant jas platinančių žmonių, bet taip nieko nepakeisi“, – pristatydamas rankų darbo vienetinę atributiką kalbėjo R. Lubys.
Pasak jo, idėja apvažiuoti dviračiais aplink Lietuvą, žygeiviams kilo, valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga norint jai ir gyventojams ką nors padovanoti.

Kilometrus skaičiuoja retai

Keliautojų klubo narys, žygio koordinatorius Artūras Voveris „Santarvei“ sakė, jog numintų kilometrų žygeiviai per daug neskaičiuoja.
„Kilometrai paprasčiausiai bėga. O mes švenčiame tuos apvalesnius skaičius – penkis šimtus, tūkstantį. Džiaugiamės kelione, džiaugiamės bendryste ir Lietuva, per kurią važiuojame“, – mintimis pasidalijo pašnekovas.
Ir žygio maršrutas nėra padalintas į kilometrus. Yra iškelti tikslai, kokias vietoves kurią dieną žygio dalyviai turi pasiekti. Vidurkis yra apie 100 numinamų kilometrų per dieną. Tačiau tai priklauso nuo daugelio dalykų. Pavyzdžiui, nuo dviratininkų savijautos, nuo saulės, vėjo, kelio dangos.

Patiria vienybės jausmą

LKA keliautojų klubo prezidentas R. Lubys sakė: kad ir kur, į didelius miestus ar mažus kaimelius, žygeiviai atvažiuotų, labiausiai „veža“ atviri, svetingi, geranoriški žmonės.
Prezidentas įsitikinęs, kad Lietuvos stiprybė – vienybėje ir šią tiesą priminė mažeikiškiams.
Svečiai dėkojo ir Mažeikių turistų klubo nariams.
Žygio esmė yra tokia, kad norintieji bet kada ir bet kokioje atkarpoje gali prisijungti ir važiuoti drauge tiek kilometrų, kiek gali, kiek nori.
Keletas jų liepos 6-ąją iš sostinės Simono Daukanto aikštės drauge su kitais dalyviais išvyko į šį žygį ir nuvažiavo pasirinktą atstumą. Dar keli mažeikiškiai prie žygeivių buvo prisijungę Dzūkijoje, Marcinkonių kaime.
„Mažeikiškiai nemažai iškentėjo, mindami savo dviračius ir per dzūkų smėlynus, ir per pasienio ruožus, kur šiaip jau tik pasieniečių visureigiai pravažiuoja. Teko penkis kilometrus stumti dviračius per smėlynus. Ir jie nepalūžo“, – šypsojosi A. Voveris.

Su karščiu nepakovosi

Žygeiviai neteikia didelės reikšmės itin karštai vasarai ir tam, kad važiuoti tenka, plieskiant kaitrai.
Jie tikino, kad nėra blogo oro, bet yra bloga apranga.
Vienas iš žygio dalyvių, pastatų priežiūros energetikas, vilnietis Aivaras Treikauskas „Santarvei“ sakė, jog važiuojama ir lietui lyjant, ir per kaitrą, nes nėra galimybės taikytis prie oro sąlygų.
Todėl nuo saulės spindulių apsisaugoti keliautojai bando ant odos tepdamasis apsauginį kremą nuo saulės, bet pripažino, kad kremas nelabai padeda.
Be to, keliautojai geria labai daug vandens – daugiau nei 5 litrus per dieną.

Reikia šeimos leidimo

Paklaustas, kaip sumanė dalyvauti dviračių žygyje aplink Lietuvą, A. Treikauskas sakė, kad kažkada su septyniais draugais dviračiais važiavo iš Vilniaus į Palangą.
Ta kelionė buvo įdomi, tačiau norėjosi ir ko nors daugiau. Todėl atsitiktinai pamatęs skelbimą apie organizuojamą žygį aplink Lietuvą, nusprendė prisijungti.
„Tačiau pirmiausia reikėjo gauti žmonos leidimą. Ji beveik mėnesiui namie liko viena. Bet susitarėme, išleido. Niekada nebuvau važiavęs su tokiu dideliu dviratininkų būriu. Viskuo yra pasirūpinta, tad mums belieka tik minti. Be to, labai smagu sutikti daug įvairaus amžiaus, įvairių specialybių žmonių“, – įspūdžiais pasidalijo žygio dalyvis.

Dviratis – priemonė sulėtinti gyvenimą

Kitas žygio dalyvis, gydytojas Valentinas Kabašinskas sakė, jog Mažeikiai – jo širdžiai mielas miestas – prieš 25 metus jis čia yra dirbęs, gydęs mažeikiškius.
Gydytojas dviračiu per pusę metų yra nuvažiavęs iš Graikijos į Pekiną. Kiniją apvažiavo vienas pats.
„Dviratis man nėra kažkoks dievukas. Tačiau tai yra priemonė sulėtinti gyvenimą ir į jį pasižiūrėti neskubant.
Visus mažeikiškius kviečiu neskubėti gyventi, ieškoti įvairių formų, kad gyvenimas suktųsi lėčiau. Nes, reikia pripažinti, šiandieninis žmogus sukasi lyg voverė rate ir, žiūrėk, jo nebelieka… O gyvenimu reikia džiaugtis ir tuo džiaugsmu dalytis su kitais žmonėmis“, – kalbėjo svečias.

Keliaudami jaučiasi saugūs

Kai dviratininkai lankėsi Mažeikiuose, buvo 14-oji žygio diena.
Keliautojai pasakojo, kad jau yra susigyvenę, tad vakarais, pasistatę palapines, susėdę prie laužo, bendrauja, dalijasi patirtais nuotykiais, aptaria, kur kitą dieną važiuos, su kuo susitiks.
Žygio koordinatorius A. Voveris patikino, kad žygeiviams nėra ko bijoti dėl saugumo keliuose.
Drauge važiuoja bei žygeivių daiktus veža automobilis su švyturėliais. Joje yra vietos atsisėsti, tad, jei kurį nors dviratininką ištiktų bėda, jei ką nors suskaustų, jis gali pavažiuoti automobilyje.
Be to, automobilių vairuotojai pastebi lydinčio automobilio švyturėlius ir lenkdami dviratininkų koloną dažniausiai laikosi saugaus atstumo.
Valdyti koloną padeda ir turimos radijo stotys. Jeigu yra duodama komanda, dviratininkai išsirikiuoja vorele po vieną. Kai eismas ne toks intensyvus, išsirikiuojama po du ir kolona sutrumpėja.
Taip stengiamasi užtikrinti ir dviratininkų, ir automobilių vairuotojų saugumą.

3 Atsakymai į “Žygio aplink Lietuvą dalyviams dviratis – ne tik transporto priemonė”

  1. Rita parašė:

    You are welcome Klaipeda :)

  2. KTM parašė:

    ups, klaidelė:drauGiškiausiu :)

  3. KTM parašė:

    Linkėjimai Mažeikų turistų klubui iš Klaipėdos :) Vieni mieliausiu, draušiškiausiu kada nors sutiktu gyvenime žmonių ))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto