Nukentėjusiesiems avarijose – sukčių pinklės

šiais metais per devynis mėnesius įregistruota 176 avarijos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Draudimo bendrovės jau susidūrė su atvejais, kai pateikiamose eismo įvykio deklaracijose aptinkami išgalvoti avarijos kaltininko duomenys ir nukentėjęs žmogus negauna draudimo išmokų. Kadangi į avarijas pakliūvama ne kiekvieną dieną, jų dalyviai raginami neskubėti deklaracijas pildant, o prieš pasirašant atidžiai tikrinti.

Apgavikai pasinaudoja šoku

Kaip informavo draudikai, jau pasitaikė keli atvejai, kai avarijos kaltininkai pasisiūlė po eismo įvykio užpildyti deklaraciją ir už save, ir už nukentėjusįjį. Apsukruoliai pasinaudoja tuo, kad nukentėjusieji po avarijos yra šoko būsenos, sutrikę.
„Naudodamiesi tuo, avarijos kaltininkai į deklaracijas įrašo išgalvotą savo vardą, pavardę bei kitus asmens duomenis. Automobilio modelį įrašo teisingai, o registracijos bei duomenis apie draudimo polisą surašo fiktyvius“, – tvirtino draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos departamento direktorius Audrius Pilčicas.
Pagal draudimo įstatymą, draudimo išmoka nukentėjusiam vairuotojui, jeigu deklaracijoje pateikti duomenys yra išgalvoti ir nurodytas žmogus neegzistuoja, nemokama ir avarijos padarytą žalą tenka dengti iš savo kišenės. Žalos neatlygins ir draudimo bendroves vienijanti asociacija Transporto priemonių draudikų biuras.

Kilus neaiškumų – kreiptis į policiją

Draudikai pataria pildant deklaracijas neskubėti ir nepasiduoti jokiam pašaliniam spaudimui. Tam pritarė ir Mažeikių rajono policijos komisariato patrulių būrio vadas Nerijus Gurauskas.
„Jeigu avarijos aplinkybės kelia abejonių, žinote, kad esate teisus, o kitas avarijoje dalyvavęs asmuo neduoda patikrinti savo vairuotojo pažymėjimo ar draudimo poliso, kvieskite policijos ekipažą. Atvykę pareigūnai išsiaiškins įvykio aplinkybes, padės užpildyti eismo įvykio deklaraciją ir bus išvengta tokių aferistų pinklių. Tokius atsakingus dokumentus būtina pildyti palengva, neskubant ir nuosekliai, patikrinti kiekvieną raidę ir skaičių“, – patarė pareigūnas.
Pasak N. Gurausko, būtina atkreipti dėmesį į dar du aspektus: pirma, deklaracijų taisyti negalima, bet jeigu kitos išeities nėra, prie pataisymų būtinai turi pasirašyti abu vairuotojai; antra, eismo įvykio deklaracijos pabaigoje privalo pasirašyti tik avarijos kaltininkas, o ne abu avarijos dalyviai,  prisiimdami kaltę.

Reglamentuoja taisyklės

Pareigūnai primena, kad policiją privaloma į avarijos vietą kviesti tik tada, kai: per eismo įvykį žuvo arba buvo sužeisti žmonės; kai avarijos dalyviai nesutaria, kuris yra avarijos kaltininkas; kai vienas iš avarijos dalyvių yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų (todėl būtina sąlyga – nė vienas eismo dalyvis iškart po eismo įvykio privalo nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, kol nėra nustatytos avarijos aplinkybės); jeigu dėl eismo įvykio padaryta tik turtinė žala ir nukentėjusio asmens įvykio vietoje nėra.
Anksčiau policiją buvo būtina kviesti ir tuo atveju, jeigu įvykyje dalyvaudavo daugiau kaip dvi transporto priemonės, tačiau dabar kelių eismo taisyklės aiškiai pasako: jeigu su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai sutaria dėl eismo įvykio aplinkybių ir nekviečia policijos į avarijos vietą, su avarija susiję dalyviai eismo įvykio deklaracijoje privalo nubraižyti eismo įvykio schemą, aprašyti eismo įvykio aplinkybes ir duoti visiems su įvykiu susijusiems eismo dalyviams pasirašyti. Jeigu nė vienas neturi eismo įvykio deklaracijos, eismo įvykio aplinkybės ir avarijos schema gali būti aprašoma ir nubraižoma ant švaraus popieriaus lapo, kur ir pasirašoma.
Iš viso per praėjusius metus policijos pareigūnai Mažeikių rajone įregistravo 260 avarijų, šiais metais per devynis mėnesius jų įregistruota 176.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto