Savivalda nenori atiduoti ligoninės

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, ligoninės sveikatos priežiūros funkcijų organizavimą vykdo Savivaldybės administracija. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldos atstovai priešinasi Sveikatos apsaugos ministerijos užmojams perimti visų šalies ligoninių valdymą.

Ir mažeikiškių nuomone, bent ten, kur gerai tvarkomasi, keisti nieko nereikėtų: vietoje geriausiai žinoma, kiek, kam ir kokių paslaugų reikia.
Ligonių kasa prie tokių gerai dirbančių įstaigų priskiria ir Mažeikių ligoninę.


Pastebi negerų dalykų

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, antrinės ir tretinės sveikatos priežiūros organizavimas yra valstybės savivaldybėms perduota funkcija, kurią vykdo savivaldybių administracijos. Tokios priežiūros įstaigoms priskiriamos rajoninės, regioninės ir kitos stambiosios ligoninės bei specializuotą pagalbą ir reabilitaciją teikiančios įstaigos. 
Sveikatos apsaugos ministerija parengė Sveikatos sistemos ir Vietos savivaldos įstatymų pataisas, kurias priėmus, minėtas funkcijas iš savivaldybių perimtų ministerija ar kita jos įgaliota įstaiga.
Permainų autoriai aiškina, kad ligonines sujungus į bendrą sistemą, būtų galima lengviau paskirstyti ligonių srautus, esą dabar vienose ligoninėse yra ligonių antplūdis, o kitose pacientų sulaukiama nepakankamai. Be to, susidarytų prielaidos kokybiškoms ir saugioms sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, efektyviau planuoti lėšas, naudoti valstybės finansus ir kt.
Įstatymo pataisų rengėjai aiškina, kad imtis tokių veiksmų paskatino tai, kad ne visur tvarkomasi racionaliai. Pavyzdžiui, yra atvejų, kai brangi medicinos įranga bei prietaisai įsigyjami neįvertinus jų tikslingumo ir būsimos apkrovos ir todėl paprasčiausiai palikti dulkėms kauptis.


Galimybė užsidirbti – skiriasi

Sveikatos apsaugos ministerija pastebi daug netvarkos ir atlyginimų srityje. Pavyzdžiui, valstybinis įkainis už gydytojo budėjimą yra šeši litai, tačiau kai kuriose ligoninėse mokama kelis kartus daugiau. 
Svyruoja ir medikų atlyginimai bei galimybės užsidirbti. Esą vieni gydytojai, norėdami užsidirbti, pavyzdžiui, penkis tūkstančius litų, priversti dirbti po pusę etato keliose įstaigose, tuo tarpu yra ligoninių, kur už etatą atseikėjama per dešimt tūkstančių litų.

Kokia situacija mūsų rajone, kodėl pavaldumas ministerijai mažeikiškiams neatrodo patrauklus, skaitykite ketvirtadienio numeryje.

3 Atsakymai į “Savivalda nenori atiduoti ligoninės”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Galvoti reikia ,kaip isigyti naujesnes gydymui aparaturos reiketu? Kelti mediku atlyginimus uz ju sunku ,pasiaukojanti darba.Pasizvalgykit po ES kt.salis,kokia moderni med. techika ligoninese dirbama,kokiomis salygomis dirba medikai ir koks ju atlyginimas.Viskas skiriasi ,kaip diena nuo nakties… Kodel taip LT? Juk mes taip pat ES sudetyje..

  2. jo parašė:

    Ir politikai. Randa puiku prieglobsti, lobti

  3. , parašė:

    aišku kodėl nenori atiduoti,kad joje prieglobstį randa alkoholikai gydytojai,pav kaip gric………

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto