Savivaldybė nebepadės atsikratyti keturkojais augintiniais

Daiva Radzevičienė apgailestavo, kad gyvūnams gelbėti iš biudžeto neskiriama nė cento. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Po „Santarvės“ publikacijos Savivaldybės administracija nutarė imtis priemonių beglobių gyvūnų gaudymo ir užmigdymo paslaugai atpiginti. Buvo paskelbta, kad benamius gyvūnus surenkanti „Kometa“ nemokamai nebepriims iš gyventojų šunų ir kačių, kurių jie ketina atsisakyti.
Į šią naujovę aistringai reagavo ne tik keturkojų augintojai, bet ir Gyvūnų globos draugija. Pastarajai įsikišus, gyvūnus globojanti draugija ir juos migdanti įmonė nutarė dirbti drauge: tik viena biudžeto, kita – savo lėšomis.


Pasipiktino išlaidavimu

Rašinyje „Naikinti keturkojus – pelningas verslas“  „Santarvė“ iškėlė valdininkų išlaidavimo faktus. Išsiaiškinome, kad už beglobių gyvūnų gaudymą ir užmigdymą į privačios bendrovės „Kometa“ sąskaitą kasmet nubyra per šimtą tūkstančių litų biudžeto lėšų. Rajone kasmet užmigdoma apie 1100–1200 keturkojų. Nors iš tikrųjų, kaip patvirtino ir šią sritį kuruojanti Savivaldybės vyriausioji specialistė Nijolė Balvočienė, ir pats įmonės direktorius Antanas Sadauskas, gatvėse tų bešeimininkių gyvūnų nebėra tiek daug. Daugiausiai darbo „Kometai“ suteikia žmonės, norintys atsikratyti savo keturkojais.
Internautai pasipiktino „Santarvės“ aprašyta situacija, mūsų valdininkų išlaidavimu. Tuo labiau kad kiti rajonai beglobiams gyvūnams gaudyti išleidžia kur kas mažesnes sumas arba net atsisako tokios paslaugos.


Turi pasirūpinti patys augintojai

Savo nuomonę dėl situacijos išsakė ir kai kurie Tarybos nariai. Nuskambėjo siūlymas: jeigu „Kometa“ važiuoja pas žmones, kurie nori atsikratyti gyvūnų, tegu jie kažkiek sumoka už paslaugą. Esą kai biudžete taip trūksta pinigų, išlaidų mažinimas beglobių gyvūnų gaudymui, surinkimui, karantinavimui, eutanazijai ir utilizavimui – vienas iš taupymo rezervų. 
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius įpareigojo savo pavaduotoją Saulių Šiurį išanalizuoti rašinyje paminėtus faktus. Pavaduotojas, vykdydamas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavedimą, situaciją aiškinosi drauge su Vietinio ūkio skyriaus vedėju Alfonsu Žiulpa, kitais specialistais, pats skambino į kitus rajonus.
Po to Savivaldybės administracija priėmė sprendimą ir išplatino pranešimą, kviečiantį gyventojus, pastebėjusius be priežiūros paliktus, valkataujančius kates ir šunis, informuoti vietos seniūnijos specialistus.
„Benamius gyvūnus surenkanti ir laikiną globą suteikianti įmonė nepriims iš gyventojų šunų ir kačių, kurių jie ketina atsisakyti. Gyvūnų šeimininkai patys privalo pasirūpinti savo augintiniais“, – buvo teigiama kelių sakinių pranešime.

Kokia buvo mažeikiškių reakcija į šį valdžios sprendimą ir prie kokio kompromiso prieita, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“. 

6 Atsakymai į “Savivaldybė nebepadės atsikratyti keturkojais augintiniais”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Ka reiskia „atsikratyti“ augintiniais? Taip gali kalbeti tik zmogus,kurio siela dar neprabudusi…Ziauru!

  2. Rimtai parašė:

    Teisingai pasakė gyvūnų globos draugijos pirmininkė, kad jei daugiabučių padvaluose nesilankys katinai, pelės ir žiurkės karaliaus ir užneš visokias ligas. Daugiabučių gyventojai patys turėtų susiorganizuoti ir prižiūrėti savo namų katinus, t.y. kates sterilizuoti , katinus kastruoti (kad kavpų neskleistų) , maitinti tam nustatytoje vietoje. Beje, taip ir yra padaryta keliuose daugiabučiuose senamiestyje ir visą tą dalyką sutvarkė viena aktyvi daugiabučio gyventoja. Na tiek protingų, veiklių žmonių gyvena daugiabučiuose, o su katinais protingai susitvarkyti nesugeba. Juokingiausia, kad kai kurie protingi vyrai, besipiktinantys, kad kažkas tuos beglobius maitina, įsitikinę, kad jei katinų niekas nemaitins, jie ir nesidaugins. Dar kaip dauginsis, tik jie bus nusilpę ir sergantys. Taip kad mažiau kalbų, daugiau veiklos. Beje, Europos Sąjungos teisės aktai nurodo, kad beglobiais gyvūnais būtina rūpintis, reguliuti jų populiaciją ir pan.

  3. Metų horoskopas parašė:

    Na, jeigu Savivaldybė jau nebepadės atsikratyti keturkojais augintiniais, tai tada Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa galės šaudyti iš pneumatinio šautuvo ne tik į kaimynų katinus , bet ir mieste galės pyškinti į valkataujančius šunis ir kates.

  4. Randas parašė:

    Teisingai kas nori užmigdyti savo gyvūnus pats už tai turi mokėti. Prie ko čia visi mokęsčių mokėtojai?

  5. X parašė:

    Reikėtų pasikalbėti su kaimynais, kad kalę bandytų dresuoti su elektrine apykakle. Taip atpratintų nuo lojimo. Jei neišeina susikalbėti su kaimynais, kreipkitės į policiją.

  6. parašė:

    pas mus laiptinėje laiko bjaurią kalę.Šiap niekuo ji neužkliūtų,jei ne pastovus lojimas.Lipa kas laiptais,loja nesvarbu,diena ar naktis,jau nekalbu,kokius ‘koncertus’ rengia,kai palieka vieną namie.Gal kas žino,kur kreiptis? nes vieną dieną juodai užp….s. tiek ta kalė,tiek jos šeimininkės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto