Suvėlavusieji deklaruoti pasėlius išmokų gaus mažiau

Pasėlių ir žemės naudmenų deklaravimo terminas truko iki birželio 15 d. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, beveik 70 rajono žemės naudotojų pavėluotai pateikė paraiškas tiesioginėms išmokoms gauti. Parama bus mažinama 1 proc. už kiekvieną uždelstą dieną.

Vėluojančių yra kasmet

Pasėlių ir žemės naudmenų deklaravimo terminas truko iki birželio 15 d. Kaip ir kasmet, deklaruoti žemės ūkio naudmenas buvo galima ir po šio termino, iki liepos 10 d., tačiau suvėlavusiems parama bus mažinama 1 proc. už kiekvieną uždelstą dieną.
Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Eimantas Salatka pastebėjo, kad vėluojančių ir netenkančių dalies paramos yra kasmet. Šiemet jų buvo 67, pernai – vienu mažiau. Net paskutinę dieną sulaukta tokių. Gali būti, kad yra žmonių, apskritai pražiopsojusi galimybę pasinaudoti parama.
Specialistas priminė: jeigu pasėlius deklaruoti žmogus negalėjo dėl sveikatos, pristačius dokumentą iš medikų, jis tai dar galėtų padaryti iki rudens.

Paraiškų gauta mažiau

Šiemet gauta 2967 paraiškos, deklaruotas plotas siekia 57,2 tūkst. hektarų. Praėjusiais metais pareiškėjų buvo beveik 3240,  deklaruota žemės naudmenų ir pasėlių – 63,5 tūkst. hektarų.
Kad tiek daug skiriasi plotai, E. Salatka spėjo, kad nemažai ūkininkų deklaracijas bus pildę patys elektroniniu būdu, aplenkdami seniūnijas. Duomenų bazėje dar nėra visų rezultatų.
Deklaracijos byloja, kad daugiausia rajono žemdirbiai augina javų.

Kai kuriems išmokos mažės

Šiemet taikomi nauji geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimai, kuriais
siekiama sudrausminti vadinamuosius „sofos“ ūkininkus, kurie išmokas gaudavo vien nupjaudami ganyklas.
Dabar išmokos deklaruojantiesiems pievas ir ganyklas šimtu procentų bus mokamos tik tada, jei ūkininkas laiko gyvulių (birželio 1 d. duomenys) arba šie plotai turės sudaryti 30 proc., o kita žemė – ariama.
Jei bus deklaruotos vien pievos ir ganyklos, bus mokamos perpus mažesnės išmokos. Jeigu gyvulių ir ariamos žemės bus, bet mažiau, išmokos bus koreguojamos 19 arba 3 procentais.
Šiais metais numatoma pagrindinė Europos Sąjungos tiesioginė išmoka – apie 413 litų, arba 43 litais didesnė negu 2011 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto