A. Aleksandrovas: „Išsirėkiu, išsirėkiu prieš teisėjus, ir vėl ramus“

Andrius ALEKSANDROVAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

– Amžius, nuo kelerių metų pradėjai žaisti krepšinį, kaip atsiradai „Mažeikiuose“?
– Esu 26-erių metų, krepšinį pradėjau žaisti nuo septynerių metų pas Kauno A. Sabonio krepšinio mokyklos trenerį Rolandą Radvilavičių. Buvau iš bendraklasių pats aukščiausias, atėjo, pamatė, pakvietė, nuėjau ir – patiko.
Baigiau A. Sabonio krepšinio mokyklą, žaidžiau su Kauno „Žalgirio“ dubleriais, po to patekau į pagrindinę komandą. Vėliau žaidžiau tik Lietuvos krepšinio lygos ekipose – Kėdainių „Nevėžyje“, tris sezonus Alytaus „Alytuje“ ir Panevėžio „Techase“, ne visą sezoną rungtyniavau Ukrainoje. Nuo sezono pradžios nežaidžiau, nes praėjusių metų lapkritį operavo meniską, po reabilitacijos pakvietė „Mažeikiai“, ir atvykau.

– Kokia stiprioji ir kokia silpnoji Tavo asmeninio žaidimo pusės?
– Stiprioji mano žaidimo pusė, manau, yra tai, kad pataikau tolimus metimus, o silpnoji – gynyba prieš mažesnius žaidėjus, jie judresni (juokiasi).

– Koks Tavo asmeninis rezultatyvumo rekordas?
– Pelniau 34 taškus Alytaus ekipai rungtynėse su Kėdainių krepšininkais Lietuvos krepšinio lygoje. Bet turi padėti ir komanda, ir būti ta diena, kai sekasi atakuoti. Ir galiu pasakyti, kad tokių dienų tikrai būna – jauti, kad sekasi, tądien gali pataikyti visiškas nesąmones.

– Įsimintiniausios rungtynės – nebūtinai tos, kuriose pats dalyvavai?
– Rungtynių buvo daug, bet labiausiai įsiminė atstovavimas šalies jaunių rinktinėms, kai žaisdavome su turkais ar serbais. Juk aikštelėje susitikdavome su tokiomis žvaigždėmis kaip Ersanas Ilijasova ar Milošas Teodosičius, kurie dabar žiba vyrų krepšinyje.

– Ką manai apie teisėjus ir sirgalius?
– Pačiame rungtynių įkarštyje galiu ir gana rimtai diskutuoti su teisėjais, tačiau nieko prieš juos neturiu – išsirėkiu, išsirėkiu jų atžvilgiu, ir vėl esu ramus, žaidžiu toliau.
Sirgalius paraginčiau sukelti kuo didesnį triukšmą – mes jaučiame palaikymą, tai padeda žaisti dar energingiau, be to, ir įdomiau rungtyniauti, kai girdėti ne tik kamuolio bumbsėjimas.

– Didžiausią įspūdį palikęs žaidėjas ir komanda?
– Man patiko buvusio žaidėjo Dejano Bodirogos žaidimas – nei jis buvo šoklus, nei greitas, tačiau dėl savo mąstymo, aikštelės matymo jis tapo vienu geriausių Europos žaidėjų. Komanda – tai, be abejo, Kauno „Žalgiris“.

– Koks Tavo valgiaraštis sezono metu ir kokie valgiai mėgstamiausi, kai nerungtyniauji?
–  Sezono metu stengiuosi derinti savo valgiaraštį, nevalgau vištienos su bulvėmis, dažniau renkuosi ryžius. Ne sezono metu labai mėgstu apsilankyti „McDonaldo“ užkandinėse.

– Tavo požiūris į alkoholį…
– Nematau nieko blogo ar smerktino, kad po rungtynių išgeriama pora bokalų alaus.

– Šeiminė padėtis, automobilis, augintinis…
– Esu nevedęs, turiu 1999 metų laidos automobilį „Chrysler 300 M“, augintinio taip ir neįsigijau.

– Kokie Tavo asmeniniai planai šiam sezonui?  Prognozės – kokią vietą užims komanda?
– Padėsiu komandai kuo galiu, o komandos tikslą matau tik vieną – užimti pirmąją vietą. Turime gerą trenerį, patyrę žaidėjai, geros treniruočių sąlygos. Žinoma, pirma reikia patekti į finalinį ketvertą, o toliau lemia daug kas – tos dienos sėkmė, nusiteikimas kovai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto