Anonimas laimėjo: pirmininkas palieka Mažeikių teismą

Teismų taryba nusprendė siūlyti šalies Prezidentui Valdui Adamkui iš užimamų pareigų atleisti Mažeikių apylinkės teismo pirmininką Viktorą Žilinską. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į jo pageidavimą dirbti paprastu teisėju Šiauliuose. LEMIAMAS ŽODIS – PREZIDENTO
Nacionalinės teismų administracijos direktorius Raimondas Bakštys „Santarvei“ paaiškino, kad Teismų taryba tik pritarė teismo pirmininko prašymui. Teismo pirmininkai ir teisėjai skiriami bei atleidžiami Prezidento dekretu.
Šalies vadovas Valdas Adamkus savo dekretu nuspręs, nuo kada V. Žilinskas atleidžiamas iš konkrečių pareigų. Laikinąjį Mažeikių rajono apylinkės teismo vadovą turi paskirti Šiaulių apygardos teismo pirmininkas. Laikinuoju teismo pirmininku gali tapti bet kuris, nebūtinai vietos teisėjas.
R. Bakštys nesiėmė vertinti V. Žilinsko kaip administratoriaus sugebėjimų. Anot jo, apie tai bus galima spręsti sulaukus Mažeikių teisme dirbančios darbo grupės išvadų.

AIŠKINASI KOMISIJA
Situaciją Mažeikių teisme jau antra savaitė aiškinasi Šiaulių apygardos teismo kompleksinio patikrinimo komisija. Ji buvo sudaryta, kai spalio pabaigoje dešimt Mažeikių teismo darbuotojų (tarp jų nėra teisėjų) dėl įtampos teisme parašė skundą šalies Prezidentui, teisingumo ministrui, Teismų tarybai, Nacionalinei teismų administracijai, Aukščiausiojo Teismo pirmininkui, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriui.
Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas „Santarvei“ sakė, kad komisija pirmiausia domisi teisiniais klausimais, priimtais sprendimais. Rūpintis atmosfera teisme yra įstaigos vadovo kompetencija.
Tikimasi, kad komisija darbą baigs dar šią savaitę.

ĮTEMPTA SITUACIJA
Pastaraisiais metais teisme tvyro slogi atmosfera, kolektyvo darbą trikdo anoniminiai skundai. Juose skundžiamas ne tik teismo pirmininkas, bet ir kiti teisėjai. Įtariama, kad juos rašo ne žmogus iš gatvės, nes nurodomi dalykai, kurių pašalinis negalėtų žinoti.
Teismo darbuotojai „Santarvei“ sakė, kad jeigu komisijai ir nepavyks išsiaiškinti, kas tikrasis skundų autorius, tai galbūt bent bus užkirstas kelias tolesnėms intrigoms.
Aukštesnėms instancijoms rašytame skunde dėl įtemptos situacijos teisme kaltinamas teisėjas Kęstutis Stulginskas. Teigiama, kad jis rašinėjąs anoniminius skundus, nes norįs užimti teismo pirmininko postą.
Dešimt metų teisėju dirbantis K. Stulginskas „Santarvei“ neigė turįs tokių siekių ir patikino, kad anonimas porą kartų buvo apskundęs ir jį patį.

KOMENTUOTI NENORĖJO
V. Žilinskas Mažeikių teismui vadovauja nuo 2003 m. sausio mėnesio, prieš tai jis dirbo teisėju Šiauliuose. Praėjusią savaitę pirmininkas „Santarvei“ prisipažino, kad dirbti dėl įtemptos situacijos, anoniminių skundų ir komisijų esą sunku.
Paklausus, ar jis nežada grįžti į Šiaulius, teismo pirmininkas teigė turįs daug darbo ir apie tokius dalykus negalvojąs.
Antradienį V. Žilinsko teiravomės, kodėl jis nusprendė pasitraukti iš pareigų, nesulaukęs komisijos išvadų.
„Nekomentuosiu nieko…Turiu daug darbo… Neturiu ko komentuoti…“, – į bet kokį klausimą skambėjo lakoniškas atsakymas.

NUOBAUDŲ NETURĖJO
Nenorėjusi būti įvardinta Mažeikių rajono apylinkės teismo darbuotoja „Santarvei“ teigė, kad galbūt V. Žilinskui ir trūko administracinių sugebėjimų, griežtumo, tačiau žmogus jis – geras.
Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai V. Jončas nesiėmė vertinti V. Žilinsko darbo, tačiau informavo, kad jis nėra gavęs drausminių nuobaudų, nors jo darbą, sulaukus skundų, komisija buvo tikrinusi ir anksčiau.
Dešimties Mažeikių teismo darbuotojų pasirašytas skundas šiemet jau antras, dar anksčiau gautasis – buvo anoniminis.
Jame buvo teigiama apie galimus tarnybos drausmės, viešųjų pirkimų tvarkos, Civilinio proceso kodekso normų pažeidimus.
V. Jončas sakė, kad pasitvirtino tik kai kurie skunde minimi faktai. Komisija, nustačiusi raštinės vedėjos elgesio pažeidimų, jai skyrė nuobaudą. Iš šių pareigų ji jau atleista pačiai prašant.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto