Ansamblis „Glin Amar“ mažeikiškiams atvežė pasaulio muziką

Šešių žmonių muzikinis kolektyvas „Glin Amar“ atlieka įvairių kompozitorių ir tautų muziką. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

IX Tarptautiniame meno festivalyje „Mažeikiai 2015“ koncertavęs Vokietijos Šteinfurto apskrities Ibbenbiureno miesto instrumentinis-vokalinis ansamblis „Glin Amar“ ir jo vadovas Klemens Lugger Lietuvoje lankėsi pirmą kartą, bet su Savivaldybės kultūros centro mišriu choru „Draugystė“ koncertavo antrąsyk.
Pirmoji mažeikiškių pažintis su  šiuo kolektyvu įvyko prieš dvejus metus Vokietijoje.

Pažadėjo atvykti

Pirmą kartą mišrus choras „Draugystė“ su vokiečių ansambliu „Glin Amar“ susitiko 2013 metų rudenį, kai drauge su Telšių apskrities atstovais buvo pakviesti į du koncertus Šteinfurto apskrityje. Ten, per 50 tūkstančių gyventojų turinčio Ibbenbiureno miesto Gravenhorsto vienuolyne mažeikiškiai ir susipažino su vokiečių ansambliu – jie kartu koncertavo.
„Kalbėdamas su ansamblio vadovu Klemensu Lugerriu pasakiau, kad būtų malonu juos pamatyti ir išgirsti Mažeikių tarptautiniame meno festivalyje. Jis lyg ir pažadėjo, bet sakė, kad pirmais metais po susitikimo negalės atvykti. Kadangi šiais metais Telšių apskrityje lankėsi jų savivaldos atstovai, jie sudarė visas sąlygas ansambliui „Glin Amar“ atvykti į mūsų festivalį“, – apie šį susitikimą pasakojo choro „Draugystė“ vadovas Ričardas Grušas.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*