Ant prekystalių – raudonviršiai, voveraitės ir mėlynės

Mažeikiškis Stanislovas su žmona grybauti važiuoja į Telšių ir Plungės rajonų miškus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Miestiečiai kartais pajuokauja: nori sužinoti, ar verta važiuoti grybauti, pasidairyk, ar turgeliuose bei vietose, pro kurias praeina daugiausiai gyventojų, yra prekiaujančiųjų grybais. Tuomet galima į mišką ruoštis ir patiems.
Penktadienio rytą „Santarvė“ leidosi į šių miško gėrybių paieškas. Tiesa, ne į miškus, o į prekyvietes.

Važiuoti neapsimoka

Mažeikių mažajame turgelyje ir Ventos gatvėje prie vieno prekybos centro grybais prekiavę mažeikiškiai prognozuoja: šį savaitgalį rajono miškuose grybų nebus daug, tad važiuoti grybauti neapsimoka.
Tam yra kelios priežastys. Nors pastarąsias kelias dienas ir lijo, dauguma Mažeikių rajono miškų – sausi. Jeigu oro temperatūra ir palanki šioms miško gėrybėms augti, drėgmės trūksta.
Kalbinti grybautojai sakė, jog rugpjūčio pradžia yra toks metas, kai vasarinių grybų – ūmėdžių, kazlėkų, voveraičių, lepšių ar raudonviršių – sezonas jau eina į pabaigą. O rudeninių – rudmėsių, vadinamųjų kartėlių, baravykų – sezonas dar neprasidėjęs. Jis įprastai prasideda po Žolinės.

Namo parsinešti nereikia

Mažeikiškė Nijolė, grandydama žemes nuo penktadienio rytą savo pačios surinktų gražuolių raudonviršių kotų, sako, kad labai daug miškų apeiti teko, kol surinko tiek raudonviršių, kiek jų turėjo pasidėjusi ant prekystalio.
Už krūvelę raudonviršių moteris prašė 3 eurų. Beje, grybų krūveles moteris sakė sudėliojusi savo nuožiūra ir to, kiek vienetų ar gramų grybų į jas įeina, neskaičiavusi.
„Praėjo grybų metas. Anksčiau jų buvo labai daug – galėjai priekabomis vežti. Dabar – tik pavieniai. Tiesa, radau daug sukirmijusių baravykų.
Šiemet pirmą kartą 5 litrų kibiriuką raudonikių į turgelį buvau atvežusi parduoti birželio 5 dieną“, – pasakojo grybautoja ir pridūrė, kad grybauti mėgsta, o štai surinktų ar marinuotų grybų paragauja gal kartą per metus.
Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Ant prekystalių – raudonviršiai, voveraitės ir mėlynės”

  1. Ingridai parašė:

    Kirminukai tai išverda, bet salmoneliozė lieka.

  2. Skirma, darželio vedėja parašė:

    Mano Babunyte sako, kad kuo grybai daugiau sukirmije, tuo jie valgomesni. Kirminai nuodingu grybu nevalgo.

  3. Ingrida, Mažeikiai parašė:

    Raudonviršiai stipriai pakirmyję, bet aš vistiek dedu į puodą. Juk tie kirminukai išverda ir nebetrukdo gyventi. Virtus grybus sumaišau su grietine ir nieko nesimato.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto