Antanas Vaškys: „Stalo tenisas – vaistas nuo senėjimo“

Žemaitijos sostinėje gyvenantį Antaną Vaškį tikriausiai pažįsta dažnas telšiškis. Šis žmogus per 40 savo gyvenimo metų atidavė stalo tenisui: įkūrė stalo teniso asociaciją „Antpong“, savo namuose įrengė tris stalo teniso sales.
„Mokėjimas bendrauti, ištiesti pagalbos ranką, duoti patarimą draugams – tai pagrindiniai Antano bruožai“, – taip kolegą apibūdino „Antpong“ asociacijos narys Vidmantas Pronckus.


Žaidimas visam gyvenimui
„Sportas – tai juodas darbas ir džiaugsmo drabužis“, – teigė A. Vaškys. Pasak jo, kad šiek tiek pramoktum žaisti stalo tenisą, reikia kasdien treniruotis po 2 ar 3 valandas penkerius metus. Būtina daug dirbti, kad suprastum, kiek dar mažai moki. „Stalo tenisas – žaidimas visam gyvenimui, ir nesvarbu, ar tau 7, ar 70 metų – vienodos galimybės laimėti ar būti nugalėtam“, – sakė stalo teniso asociacijos įkūrėjas.
Pašnekovas pasakojo net nepajutęs, kada ir kaip stalo tenisas atsirado jo gyvenime. Nuo pat mokyklos laikų jis raketės nepaleidžia iš rankų. „Žmogus sau veiklos nepasirenka, veikla pasirenka žmogų“, – tvirtino vyras.
Savo mokytojo A. Vaškys neturėjęs – esantis savamokslis. „Sportininkas, turėdamas gerą mokytoją, kyla pamažu karjeros laipteliais. O aš viską pasiekiau juodu darbu“, – tikino telšiškis. Jo nuomone, stalo tenisas – tai vaistas nuo senėjimo. Kaip gėrimu numalšinamas troškulys, taip stalo tenisu atgaivinamas nuvargęs protas.
A. Vaškys prasitarė, jog Telšiuose mato vieną didelę problemą stalo tenisą žaidžiantiems žmonėms– nėra stacionaro: „Gauname salę porai valandų pažaisti, bet būname įsprausti į laiko rėmus. Reikia patalpas užleisti kitiems sportininkams. Nuolat išardomi ir vėl pastatomi stalo teniso stalai dėvisi – taip gadinamas inventorius. Negali turėdamas laisvą valandą ateiti pažaisti – dėl šios priežasties savo namuose ir įrengiau tris stalo teniso sales.“

Įkūrė „Antpong“ asociaciją
Per savo ilgametę tenisininko karjerą Antanas žaidė ne vienoje komandoje. Prieš kelerius metus tapo vienu iš lyderių kurdamas „Antpong“ asociaciją. Sporto komplekse kiekvienais metais vyksta įvairūs senjorų, buvusių tenisininkų atminimo taurių turnyrai. Yra dirbama ne tik su profesionalais, bet ir su mėgstančiais šią sporto šaką sportininkais. Pagrindinis dėmesys yra skiriamas jaunimui, jų fiziniam ir psichologiniam pasirengimui.
„Aš tikrai nerasčiau antro tokio žmogaus, kuris gyvenime būtų tiek daug atidavęs šiai sporto šakai. Paklausę, ar negaila sporto salėse prarastų valandų, išgirstame vieną atsakymą, kad jis ir stalo tenisas yra viskas, dėl jo ir gyvena“, – kolega didžiavosi V. Pronckus.

Vairavimo meistras
A. Vaškio dėka daugelis telšiškių ne tik pamėgo stalo tenisą, bet ir išmoko vairuoti. Mat vyras 40 metų dirbo vairavimo mokytoju. „Tiek stalo tenisas, tiek vairavimo mokymas man yra lygiaverčiai dalykai. Aš dirbau mėgstamą darbą“, – pasakojo pašnekovas.
„Dirbdamas vairavimo instruktoriumi, jis kiekvieną vakarą rasdavo laiko stalo teniso treniruotei. Ir nepastebėdavome Antano veide nei psichologinio, nei fizinio nuovargio. Manyčiau, kad jį užgrūdino pats gyvenimas. Būdamas sveikuolis, sportininkas sugebėjo ne tik atsikratyti nepageidaujamų ligų, bet ir išlaikyti gerą fizinę formą“, – sakė V. Pronckus.

Žmogus – pats sau gydytojas
Tikriausiai ne vienas mūsų nors kartą per metus lankomės pas gydytojus ar į gydymo įstaigą lydime savo artimą.
Sveiką gyvenimą propaguojančio A. Vaškio žodžiais, bėgant metams žmogus arba pats sau tampa gydytoju, arba jis yra kvailys. Telšiškis jau 20 metų nėra kreipęsis į medikus. Vyras mano, kad gydytojas tik kokius dešimt procentų gali padėti išgydyti ligą. „Viena tabletė sunaikina visą biologinę saugyklą“, – tvirtino A. Vaškys.
Aurelija SERVIENĖ
Nuotr. iš asmeninio archyvo: A. Vaškys (pirmas iš kairės) su „Antpong“ asociacijos nariais

A. Vaškys dešimt metų žiemą maudydavosi eketėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto