Antikorupcijos komisiją ignoruoja ir valdžia?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Apsaugoti informaciją nuo viešų akių ne tik privačioms įmonėms, bet ir savivaldai padeda vis populiarėjantis konfidencialumas. Su tiesioginiais ar netiesioginiais draudimais viešinti informaciją susiduria ir mažeikiškių skundus tirianti rajono Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija.
„Santarvei“ pasidomėjus, ką veikia Antikorupcijos komisija, tirdama mažeikiškių skundus ar aiškindamasi paklausimus, paaiškėjo, kad  komisiją neretai ignoruoja ir… Savivaldybei priklausančios įmonės, ir valdžios atstovai.
Dėl to komisijos pirmininkei prireikė ne tik mero, bet ir STT pagalbos.  

Apie tai plačiau skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

7 Atsakymai į “Antikorupcijos komisiją ignoruoja ir valdžia?”

 1. Daiva Šideikienė parašė:

  Mero A.Tenio potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė Antikorupcijos komisijos nuostatams sukurti. Antikorupocijos komisiją sudaro visi iš valdančiosios daugumos , išskyrus mane, todėl ir atsitiko taip ,kad Antikorupcijos komisijos nuostatuose rajono politikai patys įtvirtino ribojimą gauti informaciją. Už tokį sprendimą balsavo ir pats meras A.Tenys bei L.Kačerauskienė. Dabar sugalvojo , kad , atseit, Antikorupcijos komisiją ignoruoja ir valdžia ? O kas ta valdžia ? Administracijos direktorius B.Kryžius yra asmenininio ( politinio ) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, todėl meras A. Tenys turi teisę Tarybai , t.y. valdančiajai daugmai ( kuri yra ir Antikorupcijos komiisjoje) teikti sprendimo projektą dėl B.Kryžiaus nepasitikėjimo ,t.y. jo atstatydinimo iš einamų pareigų. Bet socialdemokratai taip nedarys, o ir toliau mulkins kitus dėl informacijos konfidencialumo. Ar gali Antikorupcijos komisijoje sėdintys Tarybos nariai iš valdančiosios daugumos būti reiklūs ir sąžiningi dėl įstaigų ar įmonių vadovų , jei tie vadovai yra iš jų partijų.? Negi, saviškiai tirs ,,savo rato‘‘ žmonių veiklą , todėl Antikorupcijos komisijos pirmininkė L.Kačerauskienė ir pirmininko pavaduotojas , socialdemokratas V. Mažeikis į UAB,, Mažeikių šilumos tinklai‘‘ pasiuntė mane.
  Mažeikių raj. savivaldybė yra pagrindinė akcininkė UAB.,,Mažeikių šilumos tinklai‘‘ . Keista , bet pagrindinis akcininkas – Mažeikių raj. savivaldybė – negali sužinoti kaip buvo perskirstomas įmonės pelnas,t.y. kokiems juridiniams ir fiziniams asmenims UAB ,,Mažeikių šilumos tinklai‘‘ suteikė paramą ir labdarą. Šilumos vartotojų yra apie 15 tūkst. ir direktorius J.Jurkus su savo valdyba skirsto ne mero A.Tenio, administacijos direktoriaus B.Kryžiaus asmenines lėšas, o tai yra rajono gyventojų pinigai sumokėti už šilumą , tik buvę komunistai juos ,,permeta‘‘ biudžetinėms įstaigoms , sportui, religinėms bendruomenėms ir kt. Ką gali žinoti , gal kartais ten jų giminaičiai ar artimi bendrapartiečiai dirba?

 2. Gėda parašė:

  už tokią valdžią. Meras nuostabus žmogus, bet Kryžius visada išsisuka. Nepavydžiu Antikorupcijos komisijai? Ir kam tokia – jei tik smulkes žuveles gaudo, o rykliams niekas neįkanda.

 3. Daiva Šideikienė parašė:

  Po to, kai Antikorupcijos komisijos posėdyje administracijos direktorius B.Kryžius paaiškino , jog ,, Vyturio’’ pradinės mokyklos direktorei R.Uščinienei yra praleisti visi terminai skirti drausminę nuobaudą , nieko kito nebeliko , kaip tik dėl partijos ,,Tvarka ir Teisingumas ‘‘ narės ir ,,Vyturio’’ mokyklos direktorės R.Uščinienės, teistos už svetimo turto pasisavinimą ir dokumento klastojimą kreiptis į Švietimo ir mokslo ministrą. B.Kryžius kreipėsi į Darbo inspekciją , o aš – į Švietimo ir mokslo ministrą.

 4. Nr4 parašė:

  Kaip žinia, seniausia profesija – prostitutės. O antra pagal senumą – vagies. O trečioji pagal senumą – politiko. Pastaroji susidarė iš pirmųjų dviejų

 5. Daiva Šideikienė parašė:

  2014-06-26 Antikorupcijos komisijos posėdyje dėl ,,Vyturio’’ pradinės mokyklos direktorės R.Uščinienės teistumo ir galimybės toliau vykdyti šios įstaigos vadovo pareigas, dalyvavo savivaldybės administracijos direktorius B.Kryžius ir Vidaus audito skyriaus vedėjas R. Milevičius. Šie du valdininkai aiškino, kad 2013-05-31 Šiaulių apygardos teismo nuosprendis buvo apskųstas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, todėl Mažeikių raj. savivaldybės administracija negalėjo vadovautis šiuo nuosprendžiu sprendžiant klausimą dėl drausminės nuobaudos taikymo ,,Vyturio’’pradinės mokyklos direktorės R.Uščinienės atžvilgiu. Apie tolimensnę proceso eigą mūsų valdžios vyrai negavo jokios informacijos , taip pat nebuvo ir pranešimų spaudoje, todėl mūsų administracija negalėjo žinoti kokius sprendimus ir kada priėmė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Kaip sakė administracijos direktorius B.Kryžius yra praleistas 6 mėnesių laikotarpis nuo nusižengimo padarymo ir numatytas dviejų mėnesių terminas drausminės nuobaudos skyrimui nuo teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos , todėl jokios drausminės nuobaudos R.Uščinienės atžvilgiu negali būti skiriama. Kai taip valdžios vyrai (ne)sąmoningai praleidinėja terminus drausminei nuobaudai skirti, susidaro tokia nuomonė , kad galimai , šioje saivaldybėje ir jos įstaigose už europinius projektinius pinigus jau yra įprasta užsisakyti ir savo namams vieną kitą baldelį. Tik ne visi papuola į STT akiratį ir ne visiems keliamos baudžiamosios bylos. Partijos ,,Tvarka ir Teisingumas’’ Seimo narys K.Bartkevičius atstovaujantis mažeikiečius turėtų atkreipti dėmesį tai, kad mokymo įstaigos vadove dirba partijos ,,Tvarka ir Teisingumas’’ asmuo teistas už svetimo turto pasisavinimą ir dokumento klastojimą. Juk tokia Tvarka ir toks Teisingumas negali būti mūsų mieste !!!

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  sed visi issidrebe, o gale stalo tai isvis,kada tie bezdaliai i pensija eis?

 7. vardas parašė:

  AMB raudonsnukių liekanoms-Все законно!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto