
Rugsėjo pabaigoje vykusiame Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos posėdyje nutarta surinkti daugiau informacijos apie darbo grupės, kuri sprendžia, kokiu eiliškumu ir kokias švietimo įstaigas remontuoti, veiklą bei išgirsti įstaigų vadovų nuomonę.
Dėl galimų korupcijos apraiškų komisija žada tikrinti rajono seniūnijas.
Pritrūko informacijos
Antikorupcijos komisijos pirmininkas Virginijus Sungaila į posėdį susirinkusius narius informavo apie buvusio Mažeikių rajono savivaldybės Tarybos kontrolės komiteto pirmininko Pauliaus Aurylos raštą dėl merės Rūtos Matulaitienės potvarkiu sudarytos darbo grupės Mažeikių rajono biudžetinių įstaigų remonto darbų prioritetų nustatymui ir paprašė pasisakyti, kokia turėtų būti šio klausimo svarstymo tolesnė eiga.
Iš komisijos narių pasiūlymų nebuvo sulaukta, todėl pasiūlė pats V. Sungaila.
„Mums, kaip antikorupcinei komisijai, yra per mažai medžiagos. Mes gavome Pauliaus Aurylos pasirašytą raštą, prie jo pridėtas tik potvarkis dėl darbo grupės Mažeikių rajono biudžetinių įstaigų remonto darbų prioritetų nustatymui sudarymo, kurį pasirašė merė Rūta Matulaitienė, ir daugiau nieko. Todėl aš siūlau Antikorupcinės komisijos vardu kreiptis į darbo grupės pirmininką Eimantą Salatką, gal jis pateiks mums daugiau medžiagos“, – pasiūlė komisijos vadovas.
Pasiūlė kreiptis į vadovus
V. Sungaila taip pat pasiūlė kreiptis į visus švietimo įstaigų, kurios buvo remontuotos ir kuriose remonto dar nebuvo, vadovus, kad šie pasakytų, ar mato kokių nors korupcijos požymių, ar viskas buvo padaryta skaidriai.
Komisijos narė Vilija Kaktienė pastebėjo, kad šitos medžiagos, informacijos jau prašė Kontrolės komitetas, galbūt ji jau yra gauta.
V. Sungaila atsakė: „Mes nežinome, kur kas yra gauta. Aš skaitau tik tai, ką mes turime.“
Atikorupcijos komisijos narė Živilė Butkė kolegę papildė, kad Kontrolės komitete dėl minimos darbo grupės ir jos posėdžių protokolų buvo kilę ir daugiau neaiškumų.
Liko neaiškūs kriterijai
Ž. Butkės teigimu, Kontrolės komitetas gavo ir šios darbo grupės protokolą su visų prioritetų nustatymo kriterijų išdėstymu, bet jis buvęs nepakankamai aiškus.
„Dėl stogų remonto kaip ir aišku, dėl visų kitų priemonių – absoliučiai neaišku. Reikėtų pirmininko pirmiausia paprašyti aiškių kriterijų. Pagal ką yra nustatoma, ką remontuoti, kaip įstaigos pateikė savo poreikius, ar visos jos tai padarė“, – kalbėjo Ž. Butkė.
V. Sungaila atsakė: „Būtent dėl to, kad trūksta informacijos, aš ir siūlau jos gauti daugiau. O dabar iš to, kas yra, aš nematau jokių korupcinių apraiškų.“
Po svarstymo dauguma antikorupcijos komisijos narių pritarė tam, kad reikia kreiptis į atsakingus asmenis ir įstaigas bei gauti daugiau informacijos.
Neįžvelgė korupcinių apraiškų
Antikorupcijos komisijoje buvo svarstomas ir raštas, kurį pateikė Savivaldybės tarybos tuometė Laisvės ir teisingumo partijos (dabar – partija „Nemuno aušra“) frakcija ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija. Komisijos buvo prašoma išsiaiškinti situaciją dėl galimo mobingo prieš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos darbuotoją ir pateikti informaciją.
V. Sungaila sakė susipažinęs su šituo raštu, tačiau nelabai supratęs, kodėl buvo kreiptasi į Antikorupcijos komisiją ir kur čia galimos korupcinės apraiškos.
„Siūlau šito klausimo nenagrinėti, atmesti ir pateikti pareiškėjams atsakymą, kad Antikorupcijos komisija klausimo nesvarstys, nes neįžvelgia korupcijos apraiškų“, – pasiūlė komisijos pirmininkas.
Penkiems pasisakius už, vienam susilaikius, Antikorupcijos komisija V. Sungailos pateiktam pasiūlymui pritarė.
Užsimojo tikrinti seniūnijas
Po posėdžio darbotvarkėje numatytų klausimų V. Sungaila pasiūlė apstoti prie kitų aktualijų. Jis kalbėjo apie galimas korupcijos apraiškas rajono seniūnijose. Pasak pirmininko, apie tai buvo užsiminta ankstesniuose Kontrolės komiteto posėdžiuose, apie tai užsiminė Tarybos narys Kęstutis Bartkevičius.
„Manau, kad į kitą mūsų komisijos posėdį reikėtų pasikviesti Kęstutį Bartkevičių, kad jis plačiau pakomentuotų tai, kas buvo komentuojama Kontrolės komiteto posėdyje prie išjungtų mikrofonų. Tada mes galėtume prevenciškai užsiimti seniūnijų patikrinimu“, – kalbėjo V. Sungaila.
Pasak pirmininko, vadovaujantis Antikorupcijos komisijos nuostatais, tokie patikrinimai galimi.
Komisijos nariai vienbalsiai pritarė šiam pasiūlymui.