Apdovanojimų komisija išrinko kandidatus kultūros premijoms gauti

Vaizdo medžiaga iš Mažeikių rajono savivaldybės tinklalapio

Penktadienį nuotoliniu būdu posėdžiavusi Savivaldybės apdovanojimų komisija nutarė, kam šiemet siūlys skirti Mažeikių krašto kultūros ir rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijas. Kiekvienai premijai buvo pasiūlyta po keturis pretendentus.

Pasiūlė drožėją

Mažeikių krašto kultūros premija teikiama už aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, už novatorišką kultūrinę idėją ir jos įgyvendinimą. Laureatas apdovanojamas 1,5 tūkst. eurų pinigine premija.
Po kandidatų pristatymo ir diskusijų komisijos nariai nusprendė, kad ši premija turėtų būti įteikta Antanui Viskantui, mūsų krašte žinomam drožėjui. Mažeikiškio darbai: koplytstulpiai, stogastulpiai, kryžiai, koplytėlės, šventųjų skulptūros puošia mūsų miestą ir rajoną. A. Viskantas yra pelnęs ne vieną apdovanojimą konkursuose.

Darbų įvertinimas

Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija skiriama už rašytojos atminimo puoselėjimą ir labdaringos altruistinės veiklos tęsimą, literatūrinius pasiekimus. Šios piniginės premijos dydis – 1000 eurų.
Apdovanojimų komisija šią premiją nusprendė skirti Genoveitai Gricienei, nemažai savo asmeninio laiko ir pastangų skiriančiai žemaitiškos tapatybės išsaugojimui, bendruomeniškumui, kraštotyrai, Sedos miesto istorijos aktualizavimui. G. Gricienė yra ir įvairių kultūros renginių iniciatorė, jos pastangomis Sedoje įkurta Kasdienio meno galerija, suburtas Sedos trečiojo amžiaus universitetas.
Komisijos pasiūlytas kandidatūras šį mėnesį apsvarstys Savivaldybės tarybos nariai, sprendimas bus priimtas Tarybos posėdyje.

2 Atsakymai į “Apdovanojimų komisija išrinko kandidatus kultūros premijoms gauti”

 1. Daiva parašė:

  Mažeikių raj. savivaldybės tarybos veiklos reglamento 110 punktas nurodo,, Tarybos sprendimų įgyvendinimą ir įgyvendinimo kontrolę organizuoja Meras.”

  Taigi, remiantis Reglamento 110 punktu, manau, kad Mažeikių rajono meras V. Macevičius netinkamai įgyvendino 2020 m. balandžio 30 d. savivaldybės tarybos sprendimą Nr. T1-108 ir netinkamai organizavo tarybos sprendimo įgyvendinimo kontrolę.

  Mažeikių rajono meras V.Macevičius turi prisiimti asmeninę atsakomybę ir veikti taip, kad 5 tūkst. eurų lėšos būtų atstatytos lopšeliams-darželiams, kurie tas lėšas išleido komunalinėms paslaugoms apmokėti, nes pagal Tarybos sprendimu patvirtintą Aprašą, lėšos turi būti skirtos tik ugdymo aplinkai gerinti.

  Tėvai norėjo ir nori investuoti į savo vaikų ateitį, o meras V.Macevičius nevykdydamas Tarybos sprendimo įgyvendinimo kontrolės, paėmė ir neteisėtai panaudojo tėvų suneštus pinigėlius.

  Mere, grąžinkite lopšeliams – darželiams pinigus, kurie buvo skirti vaikų ugdymo aplinkai gerinti.

 2. Danutė parašė:

  Puikus Genoveitos Gricienės įvertinimas. Dar reikėtų pridėti ir daugiau jos prasmingų darbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto