Apie atkurtus miško plotus – per „NMA agro“

Miško valdytojus, savininkus ir naudotojus LR Miškų įstatymas įpareigoja laiku ir tinkamai atkurti iškirstą mišką bei savo lėšomis saugoti, prižiūrėti želdinius ir žėlinius. Nuotr. iš Aplinkos apsaugos departamento

Aplinkos apsaugos departamento Miško kontrolės departamentui bendradarbiaujant su Nacionaline mokėjimo agentūra, sukurta „NMA agro“ programėlė, kuria naudodamiesi miško savininkai jau gali pranešti apie atkurtus miško plotus.

Programėlėje galima pateikti informaciją apie pastebėtus pažeidimus, susijusius su miško priežiūra.  

Aplinkos apsaugos departamentasinformavo, kad „NMA agro“ programėlę nemokamai jau galima atsisiųsti iš „Google Play“ –„Android“ įrenginiams, o iš „App Store“ – „iOS“ įrenginiams. 

Teikiant informaciją per mobiliąją programėlę reikia pateikti nuotraukas iš skirtingų lauko vietų, kuriose turi aiškiai matytis pasodinti želdiniai arba tikslinių medžių rūšių savaiminukai ir bendras atkurtos kirtavietės vaizdas. 

Taip pat programėlėje galima pranešti apie pastebėtus miško pažeidimus, pvz., apie: neteisėtai kertamą mišką, neatkurtą mišką, pažeistus kenkėjų miško plotus, neteisėtas statybas miško žemėje, sunaikintą miško paklotę ar kitus lankymosi miške pažeidimus. 

Aplinkos ministerija primena, kad, vadovaudamiesi Miškų įstatymu, miško valdytojai, savininkai ir naudotojai privalo laiku ir tinkamai atkurti iškirstą mišką bei savo lėšomis saugoti ir prižiūrėti želdinius ir žėlinius.  

„Svarbu tai, kad miško savininkams užsiregistravus programėlėje ir užpildžius visą reikiamą informaciją apie miško priežiūrą, rizikos vertinimas bus atliekamas nuotoliniu būdu – aplinkosaugininkai gautus duomenis tikrins pasitelkę programėlę“, – sakė Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento patarėja Mažena Osinska.  

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį į svarbią taisyklę miško savininkams – kirtavietėse ir želdintinose miško aikštėse miškas turi būti atkurtas ne vėliau kaip per trejus metus po jų atsiradimo. 

„Jei mišką asmenys kirto 2020 m., atkurti tą plotą reikia per trejus metus, t. y. iki 2023 m. gruodžio 31 d. Pasitikrinti informaciją dėl miško atkūrimo laikotarpio pabaigos galite Valstybinės miškų tarnybos „M-GIS“ sistemoje“, – pažymėjo M. Osinska.  
Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto