Apleisti pastatai kelia pavojų

Kažkada buvusią ambulatoriją jos savininkai pavertė apleistu pastatu, kuris darko tvarkomą Pikelių centrą. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Rajone yra nemažai apleistų, avarinės būklės pastatų, kurių savininkai – nežinomi. Daugiausiai tokių pastatų-vaiduoklių yra kaime. Jie kelia pavojų kaimynystėje gyvenantiems žmonėms.

Savivaldybės specialistų teigimu, vykdyti apleistų statinių tvarkymo darbus trukdo netobuli teisės aktai, ilgos, sudėtingos ir brangios jų pripažinimo bešeimininkiais teisinės procedūros.


Kelia pavojų, darko vaizdą

Kaimuose dar stūkso nemažai sovietinius laikus primenančių pastatų. Daug kur dar galima aptikti gyvulininkystės kompleksų, daržinių, mechaninių dirbtuvių, sandėlių ar kito nenaudojamo buvusių kolūkių turto griuvėsių. 
Gyvenviečių vaizdą darko bei pavojų kelia ir apleisti, avarinės būklės gyvenamieji namai, kuriuose niekas nebegyvena, o kam šie statiniai priklauso – išsiaiškinti sudėtinga.
Nemažai tokių sukiužusių gyvenamųjų namų matėme ir lankydamiesi Pikeliuose. Miestelio seniūnaitė Vilija Priedininkienė neslėpė, kad šalia tokių pastatų gyvenantiems žmonėms neramu. Kai kurie tapę linksmybes mėgstančių paauglių ir jaunimo prieglauda. Juose „baliuškas“ kelia ir girtuokliai.
„Neduok Dieve, jei koks gaisras. Supleškėtų ne vienas namas. Tuo labiau kad daugelis jų – mediniai“, – kalbėjo pikeliškiai.

Kokiais būdais šią problemą žada spręsti rajono valdžia, ar tai apskritai įmanoma, skaitykite antradienio „Santarvėje“.

11 Atsakymų į “Apleisti pastatai kelia pavojų”

 1. Ass parašė:

  Kada ivyks kokia skaudi nelaime tokiuose apleistuose pastatuose,tada valdzia imsis uz galvu ir kaltins vieni kitus.

 2. biurokratas parašė:

  O Mažeikių valdininkams nusispjaut ant tų visų apleistų pastatų – tik leiskit jiems šiltai ir ramiai sėdėt savo kėdėse. O kam kažką daryt, jei ir taip algą gauna .

 3. to Tadas parašė:

  Dar reikėjo paskaičiuoti buvusius kultūros namus Vasario 16 g., visą eilę laužų už maximos, pagelžkely stovintį vaiduoklį, tai vis savininkai pasiėmę savo turtą. Atsiėmė ir nežino ką toliau darys, galvojo, kad visi už milijonus juos graibstys. Tai vis gobšumo padariniai.

 4. be vardo parašė:

  juk musu valdzia zinoma , sukuria tokias problemas, kai reikia ka parduoiti , nupirkti , turi praeiti tokias instancijas ir dar sumoketi , kaip uz dvarus , uz dokumentu tvarkyma.Pastatus gali paskelbti , gal kas ir nupirktu uz simbolines kainas, o Sodu 7 reikia renovuoti , o bradiagas , kurie dar gyvena ir nemoka isvyti lauk, kada netures , kur gyventi , paskui gal ir susimastys ( gal sakys , kad zmogaus teises pazeidziamos ) zmogaus teises dazniau pazeidinejamos normaliems zmonems , ar nematyti is teismu priteistu ismoku is Europos teismo

 5. jo parašė:

  Taip,tikrai neramu ,kai tenka praeiti pro Sodu 7 daugiabucio griuvena. O kaip reikia gyventi salia normalioms seimoms su vaikais? Baisu! Ir pavojinga,sakyciau…

 6. Tadas parašė:

  Pradžioje susitvarkykit su buvusiais Statybos tresto, Autobusų parko garažų, Sodų 7 bendrabučio, ETG griuvėsiais ir buvusia konditerijos parduotuve Laisvės gatvėje, o jau po to rūpinkitės apleistais statiniais kaime. Nerodykit pirštais į svetimus kiemus, kai negalit susitvarkyti savo namuose.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaimuose dar puse ,,velnio,, ,bet kas darosi mieste, tai siaubas. Paziurekit i buvusi STATYBOS TRESTA

 8. turtas parašė:

  Va, va, kažkada skubėta pasigrobti senelių ar prosenelių turtą, nors patiems užteko jau užgyvento, tik niekas nemanė, ką su tuo turtu darys. Reikia pasidairyti, gal savininkai už jūrių marių sėdi.

 9. Tiesa parašė:

  Kodėl valdžia neźiūri kokį pavojų daug metų kelia Sodų 7 bendrabutis..Pastoviai kaźkas padega tai vieną,tai kitą kambarį,gaisrinės nespėja važiuoti.Beveik niekas negyvena kambariai arba be langų arba užkalti fanera..O užeikit pažiūrėti -koridoriuose per šiukšles neperlipsit,betvarkė ir dvokas.Vasarą renkasi nepilnamečiai,kurie iki išnaktų vartodami alkoholį triukšmauja.Skambinom kažkada į redakciją,pasakojom,bet tylu.Nejaugi niekam nereikalingas toks didelis pastatas-landynė..Tad pradėkim nuo mikrorajono apleistų pastatų tvarkytis ,kurie tikrai kelia pavojų gyvenantiems kaimynystėje ir ne tik !!!!

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai atiduokit pastata vargingiems ,kurie gal neturi kur gyventi? Arba,griaukit,jei jau neramu?

 11. nusivylęs parašė:

  o jūs galvojat, kad jiems rūpi spręsti tokius reikalus??? Nauivuoliai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto