Aplinkosaugininkai ir žvejai rūpinasi rajono žuvų ištekliais

Trys rajono upeliai šiais metais buvo papildyti šlakiais bei margaisiais upėtakiais. Nuotrauka iš aplinkosaugininkų archyvo

Prieš šalčiui sukaustant rajono upelius ir tvenkinius, planuojama dar suspėti į juos įleisti nemažai  žuvų. Šiemet į rajono vandens telkinius žuvys jau įleistos keturis kartus.

Tvenkinį „papildė“ karosais

Paskutinėmis spalio dienomis Mažeikių rajono aplinkos apsaugos agentūros specialistai Čekų kaime dalyvavo įžuvinant fiziniam asmeniui išnuomotą Svirkančių tvenkinį. Vykdydami žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus, vandens telkinio nuomotojai į tvenkinį paleido 150 šiųmečių karosų.
Kaip „Santarvę“ informavo aplinkos apsaugos agentūroje, šis tvenkinys yra vienintelis, išnuomotas fiziniam asmeniui. Kiti aštuoni rajono vandens telkiniai išnuomoti Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijai.
„Mums išnuomoti vandens telkiniai taip pat neliks be dėmesio – jau pirmadienį įžuvinsime visus mūsų draugijai išnuomotus vandens telkinius. Pradėsime nuo populiariausio Plinkšių ežero ir planuojame apvažiuoti visus kitus. Esame numatę įleisti lydekų, amūrų ir karpių. Visos žuvys bus dvimetės, sveriančios per tris šimtų gramų“, – „Santarvei“ pasakojo Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Tadas Janušauskas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto