Nuo pirmadienio visoje šalyje aplinkosaugininkai vykdo akciją „Lašiša“.
Mūsų rajono aplinkos apsaugos pareigūnai įspėja žvejus, kad nuo rugsėjo vidurio lašišų ir šlakių žvejyba mūsų rajono vandens telkiniuose draudžiama.
Vyks reidai ir budėjimai
Nuo pirmadienio visoje Lietuvoje prasidėjo akcija „Lašiša“, kurios tikslas – užtikrinti lašišų ir šlakių migracijos kelių ir neršto apsaugą.
„Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai akcijos metu organizuos reidus ir budės lašišų ir šlakių migracijos bei neršto vietose, kontroliuos verslinę, mėgėjišką ir specialiąją žvejybą, stabdys ir tikrins transporto priemones. Bus naudojamos šiuolaikinės vietovės stebėjimo, vaizdo įrašymo ir kitos techninės priemonės“, – informavo departamento administracijos ir teisės skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Konderauskas.
Pasak specialisto, lašišinės žuvys kiekvienais metais iš jūros plaukia neršti į upes ir joms iki savo nerštaviečių tenka įveikti ne vieną šimtą kilometrų. Laukinių lašišų ištekliams atkurti labiausiai trukdo brakonieriai, kurie gaudo neršti plaukiančias žuvis, todėl lašišinių žuvų migracijos keliams ir nerštavietėms apsaugoti ir pradėta rengti ši akcija.
Norintys gaudyti lašišines žuvis tam skirtose, nustatytose vietose privalo įsigyti žvejo mėgėjo kortelę.
Žvejyba mūsų rajone draudžiama
Nuo rugsėjo šešioliktosios iki spalio penkioliktosios draudžiama žvejoti lašišines žuvis be žvejo mėgėjo kortelių ar neturint nemokamos žvejybos teisės Mėgėjų žvejybos vidaus vandens telkiniuose taisyklių nurodytuose upių ruožuose.
„Mūsų rajono vandens telkiniuose tokie leidimai neišduodami, tad lašišų ir šlakių žvejyba per šį laikotarpį yra draudžiama. Mūsų rajone labiau yra išsivysčiusi šlakių populiacija. Akcijos metu rengsime reidus, stebėsime padėtį tose vietose, kur pastebimas šlakių judėjimas – Ventos ir Varduvos upėse“, – sakė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas.
Už lašišos ar šlakio neteisėtą sugavimą gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo 231 iki 579 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat pažeidėjas turi atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, tad už vieną neteisėtai sugautą lašišą ar šlakį teks sumokėti daugiau kaip 630 eurų.
Šiemet tūkstančiai margųjų upėtakių ir šlakių jauniklių paleista į Mažeikių rajone tekančius Šerkšnės, Viešetės ir Lūšės upelius.
Akcija „Lašiša“ vyks iki lapkričio dvidešimtosios. Aplinkosaugininkai prašo gyventojų ir žvejų, pastebėjusių brakonieriavimo atvejus, nelikti abejingiems ir nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Reidai jus reidai.. man idomu butu kiek tu reidu buvo, nes mazeikiu rajone per penkis metus atsiprasant nesu sutikes ir buves patikrintas jokio aplinkosaugininko, dauguma pazystamu taip pat.. vienas reidas per visa rudeni nesiskaito, nieko musu rajone niekas nepriziuri ir nesaugo, daro kas ka nori. ;)