Aptarė futbolo plėtojimo rajone problemas

Pirmadienį Vilniuje mažeikiškių delegaciją priėmė Lietuvos futbolo federacijos vadovai. Per susitikimą aptartos futbolo plėtojimo Mažeikiuose perspektyvos.


SIŪLOMA ĮRENGTI
DIRBTINĘ DANGĄ
Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai – prezidentas Liutauras Varanavičius, generalinis direktorius Julius Kvedaras, licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolius, federacijos būstinėje susitiko su mažeikiškių delegacija, kurioje buvo rajono Savivaldybės, AB „Orlen Lietuva“, VšĮ Mažeikių sporto centro atstovai bei vietos verslininkai. Buvo aptartos galimybės Mažeikių futbolo komandai rungtyniauti šalies A lygos pirmenybėse, miesto centrinio stadiono rekonstrukcijos klausimai, pasikeista informacija apie klubų licencijavimą.
„Susitikimas paliko gerą įspūdį ta prasme, kad sužinojome futbolo federacijos poziciją – jeigu atliekame visus namų darbus, turime galimybę rungtyniauti šalies futbolo A lygoje.
Iki šio susitikimo, lankydamiesi Kėdainiuose ir kituose pavyzdiniuose futbolo stadionuose, planavome gerą žaliąją veją įrengti ir Mažeikiuose. Tačiau federacijos vadovai geranoriškai sukritikavo mūsų poziciją ir pasiūlė stadione įrengti dirbtinę veją. Tai argumentavo jos pliusais: atkrinta problemos dėl laistymo, mažesnės priežiūros išlaidos, vaikai ir sportininkai ilgesnį laikotarpį galės žaisti futbolą, o svarbiausia, kad ant jos galima rengti ir tarptautines rungtynes, ką parodė ir Europos čempionato atrankos varžybos, kai Rusija ir Vokietija žaidė ant dirbtinės vejos „Lužnikų“ stadione“, „Santarvei“ susitikimo įspūdžiais pasidalijo rajono meras Vilhelmas Džiugelis.
Futbolo federacija pateikė pasiūlymą – mažeikiškiai savo lėšomis įrengia pagrindą, o federacija dovanoja apie pusę milijono litų kainuojančią dirbtinę dangą. Pasak mero, dabar lieka atlikti ekspertizę, paskaičiuoti sąnaudas ir pateikti atsakymą.
„Mano manymu, futbolo plėtrą mūsų rajone lemia trys dalykai: žmonės to nori (lankomumas vienas didžiausių šalyje); šiam tikslui akumuliuotos rajono Savivaldybės, vietos verslo ir AB „Orlen Lietuva“ pajėgos; futbolas yra populiariausia sporto šaka pasaulyje, ir Mažeikių jis negali aplenkti. Todėl tiek emociškai, tiek veiksmais mes nusipelnome vietos A lygoje“, – įsitikinęs V. Džiugelis.
KELIAMI AUKŠTI
REIKALAVIMAI
Federacijos vadovai pažymėjo, kad vietą A lygoje lemia aikštė, infrastruktūra ir prie klubo plėtojamas vaikų futbolas. Atsižvelgdami į tai, kad mūsų ekipoje žaidžia didžioji dalis vietoje išugdytų futbolininkų, yra kartų tęstinumas, jie pritaria mažeikiškių norams, tačiau dar nežino kito sezono A lygos struktūros.
„Tai buvo labiau „žvalgybinio“ pobūdžio susitikimas, kuriame aiškinomės, ką reikia padaryti, kad mažeikiškiai įgytų teisę rungtyniauti A lygoje. Mus nudžiugino tai, kad kitais metais yra galimybė pagal UEFA programą gauti dirbtinę dangą, reikia tik įdėti pastangų ir įrodyti, kad ji mums reikalinga“, – sakė viešosios įstaigos Mažeikių sporto centro direktorius Tomas Kavaliūnas.
Anksčiau mažeikiškiai labiau domėjosi natūralios dangos aikštelėmis. Dabar, po susitikimo su LFF vadovais, planuojama išvyka į Gargždus. Jos tikslas – pasimokyti iš klaidų įrengiant dirbtinę veją bei perimti gerąją patirtį.
„Licencijavimo skyrius kelia nemažus reikalavimus stadionui ir infrastruktūrai – tai ir persirengimo patalpų įrengimas, dopingo kontrolės kambarys, patalpa spaudos konferencijoms po rungtynių, patalpos teisėjams ir kita. Turime padaryti daug darbų, tačiau įrodėme, kad jau esame nemažai pasistūmėję į priekį, todėl kalbėti apie A lygą yra realu“, – sakė direktorius.
Kaip didesnius sunkumus viešosios įstaigos vadovas įvardijo tai, kad A lygoje klubo struktūrai keliami dideli reikalavimai, užtikrinant tęstinumą būtina turėti savo vaikų klubus. T. Kavaliūnas pažymėjo, kad apie tai bus svarstoma.
Nuotr. iš redakcijos arvhyvo.: Mažeikiškiai savo pasiūlymus pateikė LFF vadovams L. Varanavičiui (iš dešinės) ir J. Kvedarui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto