Aptarta situacija dėl afrikinio kiaulių maro

Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus nuotrauka

„Santarvė“ jau rašė, kad Mažeikių rajono Laižuvos seniūnijos Palaižupės kaimo teritorijos miške medžiotojai aptiko šernų gaišenas. Atlikti tyrimai parodė, kad 11-os šernų mirties priežastis – afrikinis kiaulių maras.

Antradienį buvo sušauktas Mažeikių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos ir Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis. Medžiotojų ir žvejų draugijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Miškų urėdijos ir kitų tarnybų atstovai aptarė susidariusią situaciją dėl afrikinio kiaulių maro ir kylančias grėsmes, prevencines priemones.
Valstybinės Mažeikių maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pabrėžė, kad būtina imtis visų privalomų saugos priemonių. Viena jų, įsigaliojusi tiek šiemet, – sumedžiotą šerną galima vartoti tik atlikus mėginių tyrimus ir sulaukus atsakymo, kad jis neserga šia liga.
Specialistai mano, kad ligos židiniai jau gali būti išplitę ir į kitas teritorijas. Afrikinio kiaulių maro židinys praėjusią savaitę nustatytas Akmenės rajone.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Aptarta situacija dėl afrikinio kiaulių maro”

  1. lolas parašė:

    Sėd žandais nukarusiais.. turbūt daugiau nei pusė medžiotojai.. Tai ką KONKREČIAI nusprendėt? Ar tik susitikt ir kavos atsigėrėt dėl skaičiaus protokole?

  2. neskaitysiu, jei nesigydisit parašė:

    Santarve, išvalyk savo internetinį psl. nuo virusų! Tik atidarai ir antivirusine paraudonuoja nuo pranešimų apie PUA.WASMcoinminer virusą jūsų psl. Užteks infekuoti kitus!

  3. Petras parašė:

    O kada bus aptariamas projektas, Arenos statybos reikalai, ar jau tie pinigai nuplauke, kiauliu maro problemai spresti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto