Ar dalyvausite čekių loterijoje?

Lapkritį Lietuvoje planuojama surengti pirmąjį kasos aparatų kvitų žaidimą arba kitaip – čekių loteriją.
Pirkėjai, paslaugų gavėjai bus pratinami turgavietėse, maitinimo, kirpimo, remonto paslaugas teikiančiose įstaigose paprašyti čekių, kuriuos, užregistravus specialiame tinklalapyje, bus galima pretenduoti į piniginius prizus.
Loterijos tikslas – mokyti visuomenę kovoti su šešėliu ir jį mažinti, gerinti mokesčių surinkimą, skatinti žmonių sąmoningumą.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme, ką jie galvoja apie tokią loteriją.

Erika LIEKMANĖ. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Erika LIEKMANĖ, dizainerė:
– Apie tokią loteriją kol kas negirdėjau. O ir šiaip kasdienėse situacijose – turgavietėse, kirpyklose –  tų kasos čekių neprašau. Tiesiog taip įprasta: jei neduoda, tai ir neprašai…
Idėja gerinti mokesčių surinkimą gal ir gera, bet jos efektyvumu abejoju. Nėra Lietuvoje tvarkingos mokesčių surinkimo sistemos. Ir nė neįsivaizduoju, nuo ko reikėtų pradėti, norint ją sutvarkyti.

Henrikas JANKAUSKAS. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

 Henrikas JANKAUSKAS, statybininkas:
– Apie būsimąją čekių loteriją šį tą teko girdėti. Jei ji bus vykdoma, manau, bandysiu dalyvauti. Parduotuvėse, prekybos centruose jau tapo įprasta pasiimti čekius. O štai turguje, kirpykloje, maitinimo įstaigose prašyti kasos čekių man kažkaip neaktualu. Tiesiog įpročio dalykas: jei duoda, pasiimi, jei neduoda, tai ir nereikia…
Aš manau, kad galbūt ta loterija ir įpratins žmones drąsiau paprašyti kasos aparatų kvitų. O dėl prekybininkų, sunku pasakyti. Dabar retai susiduriu su situacija, kai jie tų čekių neduoda.

Giedrius ŠVAŽAS. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Giedrius ŠVAŽAS, laikinai nedirbantis:
– Apie kasos čekių loteriją kol kas nieko nesu girdėjęs. Bet iš to, ką nupasakojote, sprendžiu: mintis gal ir įdomi. Ligšiolinė mano patirtis tokia: kiek aš gaunu tų čekių, tiek išmetu, nes iš jų mažai naudos.
Internetu daugelis naudojasi, tad dėl čekio užregistravimo sunkumų būti neturėtų. Kai jau ta loterija vyks, kodėl joje ir nepadalyvavus?
Jeigu kalbėsime apie tokią loteriją, kaip bandymą paskatinti mokesčių surinkimą, sumažinti šešėlinę ekonomiką, kokie bus rezultatai, neaišku. Bet, manau, pabandyti verta.

Vitalija STASIŪNIENĖ. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Vitalija STASIŪNIENĖ, pardavėja-konsultantė:
– Iki šiol apie kasos čekių loteriją nieko negirdėjau. Bet mintis taip įpratinti žmones iš pardavėjų, paslaugų teikėjų prašyti kasos čekių gal ir visai įdomi. Manau, kad visos tokios iniciatyvos yra į naudą. Taigi, tokiai loterijai pritariu ir dalyvausiu.
Lankymasis grožio paslaugas teikiančiose įstaigose, prekyvietėse, pas medikus, be abejo, yra neatsiejama gyvenimo dalis. Kiek aš lankausi, tiek tuos kvitukus įduoda. Nesu nusivylusi ir manau, kad Lietuvoje šiuo klausimu esame toli pažengę.

Valdonė POŠKUVIENĖ. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

 Valdonė POŠKUVIENĖ, senjorė:
– Dažniausiai kasos čekių niekur neprašau. Jei įduoda kartu su grąža, pasiimu. Jei neįduoda, nieko tokio. Prašyti pardavėjų kasos čekių man kažkaip neįprasta.
Apie būsimą loteriją jau teko girdėti. Aišku, kažkokia pradžia, bandymai turi būti, kažko imtis reikia. Tačiau kaip bus, kaip pasiseks, parodys laikas.
Galimybė laimėti piniginį prizą, manau, suvilios ne vieną. Ir, ko gero, tai taps paskata drąsiau tų čekių paprašyti. Parduotuvėse jau įpratome kasos kvitus pasiimti, parsinešti namo, pasitikslinti, ar viskas gerai. Dabar reikia ir prekybininkus bei paslaugų teikėjus pratinti čekius išduoti, nes, pavyzdžiui, turguose retas prekybininkas juos pirkėjams įduoda.

Rimvydas GURAUSKAS. Janinos SRIBALIUTĖS nuotr.

Rimvydas GURAUSKAS, statybininkas:
– Apie tą sumanymą esu girdėjęs. Kažkodėl man kyla abejonių, kad tokia loterija galėtų turėti įtakos tam skaidresniam ir efektyvesniam mokesčių surinkimui. Bet gal, laikui bėgant, žmonės taps drąsesni paprašyti, o pardavėjai bei paslaugų teikėjai čekių išdavimą ims suprasti kaip natūralų, kasdienį ir savaime suprantamą dalyką.
Aš lig šiol čekių nereikalauju. Nebuvo poreikio ir būtinybės.
Ateityje, jei tokia loterija bus organizuojama, gal ir kils akstinas paprašyti čekio. Kodėl nepabandžius laimėti eurą, kitą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto