Ar „Darom“ Mažeikiuose nevirsta į „nebedarom“?

Šisbeitauskas

Praėjusį kartą sakiau, kad garsiąją akciją „Darom“ reikėtų vykdyti dažniau nei kartą per metus. Dabar sakau, kad šią akciją reikėtų pakartoti tuoj pat, kadangi ji šiemet vyko kažkaip atmestinai, pro pirštus: kai kas išėjo tik pasireklamuoti, kad dirba, o šiukšlės taip ir liko gulėti.
Ne visur dar išvežti ir atliekų maišai, tad kitų darbo nevertinantiems žmogėnams yra puiki proga tuos maišus išspardyti, išmėtyti, žodžiu, padaryti taip, kad šiukšles reikėtų kuopti antrą kartą.
Nežinau, ar čia už akciją atsakingi mūsų valdininkai kažko nespėjo sužiūrėti, ar kažkas visai neišėjo į talką, bet pavenčiuose esantis sveikatingumo takas nuo kotedžų pakalnėn talkininkų rankų taip ir nesulaukė: ten tebesimėto pernykščių poilsiautojų palikti plastikiniai buteliai, kitos šiukšlės.
Anksčiau tas vietas švarino „Sodros“ Mažeikių skyriaus darbuotojai: tada visos šiukšlės būdavo surinktos nepriekaištingai. Suprantama, darbo ten yra nemažai, bet kažkas jį turėjo padaryti.
Kasdien vaikščiojant pro tuos pačius kotedžus, akys vis užkliūva už jų teritorijoje kažkieno žiauriai nugenėtų medžių: šakos nupjautos ir net neužteptos – boluoja baltos žaizdos. Ar tie medžiai prisikels naujam gyvenimui – sunku pasakyti.
Apie šiuos baisius medžius jau esu pasakojęs, paskui jų nuotrauką nusiunčiau miesto seniūnui, bet gavau keistoką atsakymą: esą apie tuos medžius trūksta informacijos, tad jokių priemonių nesiimama. Nežinau, ar seniūnas nežino, kur Pavenčių gatvėje yra kotedžai, ar sunku nuvažiuoti ir įvertinti situaciją pačiam? Juk medžiai ten nugenėti, ne tas žodis – apipjaustyti, kažkokio nemokšos, nesilaikant jokių taisyklių. O dėl jų nesilaikymo juk yra numatytos baudos. Tad ir kyla įtarimas: gal seniūnui tiesiog nesinori drumsti ten gyvenančių žmonių ramybės?  Juk visi mažeikiškiai žino, kas ten gyvena. Tikrai ne kokie varguoliai, iš kurių jokios atsakomybės ar baudos neišpeši…
Ai, mat jį šunes tuos kelis varganus medžius: juos nedaug kas mato. O štai kas vyksta senamiestyje, mato visi jame besilankantys mažeikiškiai.
Nepatogumai dėl transporto pateisinami: kažkaip juk reikia darbuotis, tad jei vairuotojams reikia  palaukti, nieko baisaus.
Darbus prižiūrintys valdininkai žadėjo, kad didelių nepatogumų rekonstruojant V. Burbos gatvę vairuotojai nepatirs: eismas bus sutrikdytas tik šiek tiek. O tas „šiek tiek“ tęsiasi jau ne pirmą savaitę. Statybininkai išrausė visą grindinį, dabar beliko tik pusė važiuojamosios gatvės dalies, nes kita pusė buvo išrausta. IR KĄ JŪS MANOT? Kelininkai ketvirtadienį iš V. Burbos gatvės dingo: tą pačią dieną pamačiau, kad jie su savo technika jau rausia Mindaugo gatvę. Tai kaipgi čia yra? Vienur nepabaigėm, perbėgom kitur, o jūs važiuokit kaip norit?
Keistai atrodo ir dabar Laisvės gatvėje sodinamų medžių darbai: pakloti gražūs trinkelių šaligatviai dabar ardomi, rausiamasi iki juodžemio ir tada sodinami medžiai. Argi klojant šaligatvius nebuvo numatyta, kur bus sodinami medžiai, kad dabar turi niekais nueiti nemažas trinkelių skaičius? Kai kas pasakys, ko čia smulkintis ir taupyti, juk pinigėliai gatvių renovacijai ne mūsų, o Europos. Bet kur tada mūsų ūkiškumas ir (ne)mokėjimas taupyti: juk lėšos už tas sugadintas trinkeles galėjo būti panaudotos kur nors kitur. Juolab kad Mažeikiuose, oi, kiek šaligatvių, kurie prašosi perklojami: ne viena aukštakulniais mėgstanti avėti ponia pasakys, kad nenusilaužius kulniuko galima ramiai vaikščioti tik pagrindinėmis gatvėmis. Eiti į namus kur nors nuošalesniu šaligatviu šiuo metu rizikinga. Situaciją galima sušvelninti tik prisiminus, kad aukštakulniais avinčios ponios pėsčiomis nevaikšto.
O dabar, kaip sako vienas populiarus televizijos veikėjas, šiek tiek aktualijų iš varguolių gyvenimo. Vienas žmogus, gyvenantis Žemaitijos gatvės 39 name, nebegali apsikęsti kaimynų, pro langus mėtančių nuorūkas. Ir jie ne parūkę numeta „likutį“, bet šveičia pro langą visą peleninės turinį. Žmogus tikrai nemeluoja: prie namo galima pamatyti ne tik nuorūkų kilimą, bet ir plastikinių butelių krūvas. Su šiuo žmogumi susitarėme: jei nuorūkos ir buteliai nesiliaus ir toliau lakstyti per langus, paskelbsime, iš kurių butų jie skraido. Informacija, kaip sakant, valdoma.
Viena mano pažįstama klausė, kaip reikia išsiaiškinti su stacionaraus telefono paslaugas teikiančia įmone, atsiunčiančia pokalbių išklotines, kuriose nurodyti nebuvę skambučiai, o jei jie yra buvę – tikrai nesitęsė tiek ilgai. Kaip suprantu, visi pokalbiai ten fiksuojami automatiškai, tad žmonėms, ieškantiems teisybės, to padaryti tikrai neįmanoma.
Išeitis viena: kaip ir visiems šiuolaikiniams tautiečiams, pereiti prie mobiliųjų telefonų – jų operatoriai verčiasi per galvas, lenktyniaudami ir siūlydami vis pigesnes ir įvairesnes paslaugas.
Pabaigai – mano pažįstamų žurnalistų skundas: skaitytojas įsitikinęs, kad dėl nekokybiško karsto  įdumba kapo duobė, ir siunčia klausimą apie karstų gamybą… Susimąsčiau ir aš: kaip reikia nustatyti, kad duobė įdumba dėl nekokybiškos karsto medienos?
O kad nebaigčiau tokiu filosofiniu klausimu, noriu pasveikinti rytoj savo profesinę šventę minėsiančius fotografus ir šokio mylėtojus – geros ir gražios jums dienos.

[email protected]

3 Atsakymai į “Ar „Darom“ Mažeikiuose nevirsta į „nebedarom“?”

  1. ZEMAITIS parašė:

    NESUZIUREJO VALDININKAI???? O KAI DARBININKAS KOKS KO NORS NESUZIURI JI GI IS DARBO ATLEIDZIA. TAI KAIP CIA GAUNAS? VALDININKU VISAS BURYS O NAUDOS NERA. O SITIEM PONAM SENAI REIKTU PER KELNES

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Kam reikalingos tos bendruomeniu pirmininkes ir pirmininkai, seniuniates ir seniunaiciai, jei nesugeba net organizuoti talkos?

  3. Pastebėjimas parašė:

    Kam reikalingos tos bendruomeniu pirmininkes ir pirmininkai, seniuniates ir seniunaiciai, jei nesugeba net organizuoti talkos?GEDA!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*