Ar eismo taisyklių pažeidimus skirstote į nesvarbius ir pavojingus?

Ketvirtadienį buvo minima Saugaus eismo diena.
Jau dešimtmetį VDU Socialinių mokslų fakulteto Psichologijos katedros mokslininkų grupė įgyvendina skirtingų vairuotojų grupių (pradedančiųjų, jaunų vairuotojų bei profesionalų) psichologinių ypatumų tyrimus.
Mokslininkų teigimu, tyrimai bei eismo įvykių statistika rodo, kad dažniausiai pasitaikančios eismo įvykių priežastys yra žmogiškosios – transporto priemonės vairuotojų ar kitų eismo dalyvių elgesys ir priimami sprendimai. Vairuotojai neretai mano, jog pažeisti Kelių eismo taisykles (KET) nėra labai pavojinga, tačiau, laikui bėgant, įvairiose situacijose jie vis dažniau rizikuoja ir palaipsniui tai tampa vairavimo stiliumi.
Gyventojų klausėme, ar jie skirsto pažeidimus į menkus ir pavojingus, ar patys yra pažeidę KET.

Rimantas Vaitiekus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rimantas Vaitiekus, dirba užsienyje:
– Pažeisti taisyklių, manau, negalima – saugumas juk ir susideda iš mažų dalių. Pažeisi vieną kartą, kitą, o trečią gali įvykti nelaimė. Neslėpsiu, būna, kad nusižengiu ir aš – ne vietoje gatvę pereinu, saugos diržo neprisisegu, tačiau manau, kad, kaip ir daugelis žmonių, tai darau nesąmoningai, dėl vienintelės priežasties – skubėjimo. Šiais laikais visi mes kur nors bėgame, lekiame…

Zita. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Zita, senjorė:
– O kas yra tas smulkus taisyklių pažeidimas? Juk tas neatidumas gali lemti didžiulę bėdą, todėl sakau griežtą „ne“ pažeidimams. Taisyklės tam ir yra sukurtos – jos remiasi skaudžia patirtimi ir tragedijomis.
Pati net neatsimenu, kada būčiau nusižengusi eismo taisyklėms.

Jonas Povilaitis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Jonas Povilaitis, senjoras:
– Negalima taisyklėms nusižengti, kad ir smulkmenose. Dabar tokios galingos mašinos gaminamos, kad būna, jog užsikalbi su žmona vairuodamas ir spusteli greičio pedalą… Mašina šoka į priekį ir, žiūrėk, jau viršijai greitį. Pasitaiko tokių dalykų, neslepiu, tačiau tam ir yra taisyklės, kad jų privalu laikytis. Dėl to tik gyvensime saugiau.

Romanas Šakinis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Romanas Šakinis, projektų vadovas:
– Visko būna – neretai viršiju greitį, net esu baustas – vieną kartą pareigūnas iššoko ir stabdė vos ne po mano automobilio ratais. Tačiau tai siečiau ne su specialiai daromu pažeidimu, o su paprasčiausiu užsigalvojimu – kai reikia skubėti, o darbų daug, dažnai esi mintimis kur nors toli.
Ne veltui sakoma, kad Kelių eismo taisyklės parašytos krauju. Jų reikia laikytis, nematau jose smulkmenų.

Ramunė Lukošaitienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Ramunė Lukošaitienė, pardavimų vadybininkė:
– Šiandien atvažiavau į jūsų miestą iš Klaipėdos ir sąžiningai nė karto nepadariau pažeidimo. O šiaip tai būna visko – ir greitį viršiju, kartais saugos diržo neužsidedu, bet tikrai nesu ta, kuri nuolatos nusižengia.
Taisyklės gyvuoja jau daug metų, absurdiškų reikalavimų tikrai nėra.

Danutė Aleksaitienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Danutė Aleksaitienė, kavinės darbuotoja:
– Be abejonės, taisyklių privalu laikytis. Dabar gatvę pereinu tik pėsčiųjų perėjomis – anksčiau neretai ją kirsdavau ne vietoje, sulaikė pareigūnai, tačiau tik įspėjo. Tad dabar visada laikausi šio reikalavimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto