Ar ilgai pavydėsime kaimynams?

Šisbeitauskas

Pagaliau sulaukėme tikrojo pavasario: antradienį atėjo pavasario lygiadienis, o tai reiškia, kad diena nugalėjo naktį ir iki Joninių taps vis ilgesnė. Dar tai reiškia, kad po poros mėnesių prasidės daugelio laukiama vasara.
Po lygiadienio prasidėjo ir Žemės dienų renginiai: apsikuopsime per žiemą priterštą aplinką, pasirūpinsim paukščiais, žodžiu, darysime gerus, su gamta susijusius darbus. Mieste per tą laiką šiukšlių gal tiek ir neprisirenka, bet, išvažiavus už jo, galima pamatyti visko – prišiukšlintos pakelės, prišnerkštos poilsio aikštelės. Žmogaus pagalbos prašosi ir mūsų pavenčiai, nors dabar ten nelabai ką padarysi – vyksta projektiniai darbai, tad kol jie nesibaigs, teks pakentėti ir ieškoti kitų vietų poilsiui. Bet, kaip sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gera, ir kada nors galėsime džiaugtis pasikeitusiu paupiu.
Tikėkimės, kad, artėjant vasarai, pajudės ir daugiabučių kiemų įvažiavimų dangos tvarkymo darbai – vargu, ar kitur yra tiek daug netvarkos. Vairuotojai teigia, kad šiuo metu tai miesto problema, pažymėta pirmuoju numeriu, – neskaitant pėsčiųjų tilto per geležinkelį liftų.
Kai kurie kiemų keliukai netvarkyti jau keletą metų, tad vien duobių lopymo gali nebeužtekti. Reiktų tas dangas kloti iš naujo. Iš kur imti pinigų, neturėtų būti mūsų galvos skausmas – tam yra kitos galvos, kurios jau seniai nesutelpa į vieną pastatą. Ir čia aš matau įdomų paradoksą – gyventojų mūsų mieste, kad ir kaip būtų gaila, vis dar mažėja, o Savivaldybės darbuotojų skaičius auga ar bent jau nemažėja. Kažkas minėjo Švietimo skyrių – per pastarąjį dešimtmetį uždaryta daugybė pradinių ir pagrindinių mokyklų, o tame skyriuje darbuotojų nė kiek nesumažėjo – gal net padidėjo…
Kalbant ta pačia valdymo tema, norisi pasidalyti dar keliais pastebėjimais. Tikriausiai ne vienas su pavydu žiūri į kaimyninius rajonus – štai plungiškiai pagaliau išspręs geležinkelio mieste problemą ir turės požeminį tunelį, o mes su savo bėda murkdomės jau kelis dešimtmečius, bet reikalai į priekį nejuda, nors tu ką. Žadėta nuo Algirdo gatvės statyti viaduką virš geležinkelio, bet kada tai bus – nežinia. Amžiaus klausimas. Net ne amžiaus – apie tai pradėta kalbėti dar praėjusiame – XX amžiuje. Galvoju, jei dar bus atstatytas geležinkelis į Latviją, Mažeikių eismo problema pasidarys dvigubai didesnė – įsivaizduoju, kad eismas per mūsų pervažas vairuotojams ir jų keleiviams bus tikra kankynė.
Kitas pavydą kaimynų atžvilgiu keliantis objektas – planuotas sporto kompleksas. Akmenės savivaldybė, ilgai apie tai nekalbėjusi, jau demonstruoja būsimo statinio projektą ir tikisi, kad netrukus jis taps realybe… Kiek čia seniai džiaugėmės atidaryta renovuota, sumoderninta miesto viešąja biblioteka, dabar matome, kad akmeniškiai džiaugiasi dar naujesne ir modernesne – tokios pavydėti gali visos šalies bibliotekos. Štai tau ir užkampis! Aš vis juokauju, kad mums kokiu nors būdu reikėtų pavogti iš kaimynų merą – gal tada visi projektai ir pas mus pajudėtų? Tad pagalvokim, kaip tai padaryti.
Kai kas gali pamanyti, kad mano pamąstymai tik negatyvūs, paklausti, ar Mažeikiuose nėra kuo pasidžiaugti – miestas pasipuošė, sutvarkytos pagrindinės gatvės, renovuojami namai, atsiranda vis naujų gražių iniciatyvų… Sutinku, tikrai taip. Bet juk tai, padedant Europos Sąjungai, vyksta visoje Lietuvoje. Miestas pasikeitė, pagražėjo, bet laikas bėga, ir tai, kas buvo nauja, pamažu pradeda keistis, senti. Ir jeigu nesaugoma, kas padaryta, laikas visa tai sunaikins.
Jau būtų laikas pasirūpinti kai kuriomis perėjomis, atnaujinti suoliukus, kol dar neprasidėjo sezonas, sutvarkyti fontanus… O mieste šiuo metu rūpinamasi tik beprasmiu varnų baidymu – kad ir kiek jas baidytum, jos vis tiek grįžta į pamėgtas vietas arba renkasi kitas, greta esančias.
Mieste puikios jaunimo iniciatyvos – šeštadieniais sportuoti kviečia gatvės gimnastai, ant ledo surengta diskoteka, rengiami jaunimo forumai, sambūriai. Neseniai džiaugiausi puikiu šventiniu „Kauškučio“ koncertu – jis iš tiesų buvo puikus. Bet mano ausis pasiekė ir šiek tiek kitokie vertinimai – ne dėl programos kokybės, o dėl kai kurių organizacinių dalykų. Šis koncertas yra nemokamas, tad jo pažiūrėti ateina daug mažeikiškių. Kai kas stebėjosi, kad didžioji dalis žiūrovų salės vietų buvo rezervuotos ir ne visi atėjusieji galėjo išsirinkti jiems patinkančią. Kvietimų neturėjusiems žiūrovams teko tenkintis tuo, kas liko, o kai kas iš viso turėjo žiūrėti koncertą stovėdami. Tas nesusipratimas tęsiasi jau ne pirmus metus, tad renginio organizatoriams reikėtų pagalvoti, kaip tą problemą išspręsti. Gal tada šventinis koncertas kai kam nevirstų sugadintos nuotaikos švente?
Šiandien ir rytoj didžiuosiuose prekybos centruose vėl vyks „Maisto banko“ rengiama akcija. Kartais tenka stebėti, kaip į parduotuves užėję pirkėjai nė nekreipia dėmesio į šioje akcijoje dalyvauti kviečiančius savanorius. Mano nuomone, tokios akcijos reikalingos, todėl joms abejingų neturėtų būti – negi gaila nupirkti pakuotę makaronų ar pakelį sausainių? Kaip per TV teigia vienas senjoras – ką ten gali žinoti, ar šios akcijos metu surinktų produktų kada nors neprireiks ir pačiam. Tad kol gali, turimu gėriu pasidalyk su kitais.
Šią savaitę buvo minima ir Laimės diena. Nežinau, ar ją pajutote, ar kas jos palinkėjo. Tad nors ir vėluodamas, laimės noriu palinkėti visiems – juk jos mums reikia ne tik priskirtą dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*