Ar jums rūpi maudyklų vandens kokybė?

Iki oficialios maudymosi sezono pradžios liko tik keletas dienų. Šiais metais Savivaldybė nusprendė nebetirti vandens kokybės gyventojų pamėgtose maudyklose, nebent to pareikalaus seniūnijos.
„Santarvė“ teiravosi mažeikiškių nuomonės, ar verta rūpintis maudyklų vandens kokybe ir ar jie patenkinti mūsų miesto bei rajono paplūdimiais?

Orentas AŽANECKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Orentas AŽANECKAS, statybininkas:

– Suprantama, kad vandens kokybę reikėtų tirti. Tačiau aš esu iš tų žmonių, kuriems nėra labai svarbu, kokiame vandenyje maudytis.
Mano nuomone, jeigu iki šiol ir buvo tikrinamas vanduo, tai suabejočiau, ar tinkamai tai buvo atliekama. Žinau ne vieną atvejį, kai po maudymosi Ventos upėje išbėrė. Tai kodėl visuomet tikinama, kad vanduo yra tinkamas?
Kita vertus, gal nespėja daryti tyrimų, nes vandens kokybė gali pasikeisti.

 

 

 

Palmira ČESNAUSKAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Palmira ČESNAUSKAITĖ, tarnautoja:

– Turiu mažametę dukrą ir dažnai apsilankome mūsų miesto paplūdimyje. Labai patogu čia, nereikia toli važiuoti. Patinka man sutvarkytas ir pritaikytas vaikų žaidimams paplūdimys. Pastebėjau, kad labai daug apsilanko ir mamyčių su mažais vaikais. Todėl manyčiau, kad reikėtų domėtis vandens kokybe.
Pasipiktinimą kelią gyventojai, kurie maudo savo augintinius kartu su žmonėmis. Taip pat niekaip nesuprantu tų žmonių, kurie nenori išmesti šiukšlių į joms skirtas vietas, arba tokių, kurie piktybiškai niokoja įrengtus suoliukus, sūpynes…

 

Danutė ŠVAISTIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Danutė ŠVAISTIENĖ, nedirbanti:

– Esu tik už tai, kad vandenį reikia tirti. Nereikia rizikuoti savo, o ypač vaikų sveikata. Aš jau nebesimaudau mūsų rajono maudyklose – važiuoju prie jūros. Tačiau mano vaikai ir anūkai dažnai lankosi ne tik mūsų miesto, bet ir rajono maudyklose.
Girdėjau, kad stengiamasi tvarkytis mūsų paplūdimiuose, nėra jie dabar apleisti ir neprižiūrimi. Sakyčiau, būtų gerai, kad atsakingos institucijos nepamirštų ir maudyklų vandens kokybės.

 

 

Nerijus VERBA. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Nerijus VERBA, dirbantis užsienyje:

– Vasara, karščiai ir vandens pramogos – tai neatsiejama… Be abejo, mūsų neaplenkia ne tik vandenyje tykančios nelaimės, bet ir įvairios ligos. Todėl man nesuprantama, kad dar kyla abejonių, ar reikėtų žinoti, kokiame vandenyje mes maudomės?! Tam mūsų rajono valdžiai pinigėlių tiesiog privalu surasti.
Esu nusivylęs, kad maudyklose vis dar nėra griežto draudimo maudyti mūsų augintinių. Manyčiau, kad ir patys žmonės turėtų susiprasti…
Kita vertus, nemažai važinėju ir galiu palyginti mūsų ežerų, upių pakrantes su kitų šalių poilsiui skirtomis vietomis: vis dėlto jau ir pas mus vis aukštesnė gyventojų kultūra, gražėja mūsų poilsiavietės, paplūdimiai.

Violeta (pavardės skelbti nenorėjo). Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Violeta (pavardės skelbti nenorėjo), laikinai nedirbanti:

– Esu maudyklų lankytoja, nes propaguoju sveiką gyvenimo būdą… Domiuosi internete bei spaudoje ir mūsų maudyklų vandens kokybe.
Pastebėjau, kad mūsų miesto paplūdimys gausiai lankomas. Ir pasakykite man, kaip galima netirti vandens, kai tiek žmonių susirenka pasinaudoti vandens malonumais, o tarp jų – ir mažamečių vaikų? Mano nuomonė kategoriška: sako, kad atlikti tyrimus kainuoja, bet ar dėl užteršto vandens susirgus kainuos mažiau? Pasvarstykite!..

Romas (pavardės skelbti nenorėjo.) Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Romas (pavardės skelbti nenorėjo), šaltkalvis:

– Netikiu jokiais skelbiamais upių ir kitų vandens telkinių vandens kokybės tyrimais. Žinau, kur fekalijomis užterštas vanduo bėga tiesiog į upę. Maža paslaptis, kad naftos perdirbimo produktų patenka į mūsų rajono upeliukus. O vandens kokybe mūsų miesto paplūdimyje suabejočiau dėl šalia stovinčių kapinių…
Mano nuomone, vandenį reikėtų tirti ne pačiuose Mažeikiuose, bet visiškai jokių interesų neturinčioje kurioje nors mūsų šalies laboratorijoje.

3 Atsakymai į “Ar jums rūpi maudyklų vandens kokybė?”

  1. nuo parašė:

    gimimo geriu Ventos vandeni ir nesu sirges dar jokiomis ligomis,mano imunitetas uzgrudintas.

  2. >adai parašė:

    Tik vonioj ane:) nes bijai ,kad neisisiurbtu koks ikauses mazeikietis:)

  3. ada parašė:

    ui ui fekalijos…..as ventoj nesimaudau….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto