Ar jūs mėgstate skaityti spaudą ir knygas?

Spausdintinės literatūros skaitymas šiandien – ne itin madingas dalykas. Vis tik mokslininkai įrodė faktą, kad skaitantys žmonės yra ir malonesni, ir labiau bendraujantys, ir gebantys įsiklausyti į aplinkinių nuomones bei problemas.
Gatvėje sutiktus praeivius kalbinome apie tai, ar jie mėgsta skaityti.

Jolita IMBRAZIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jolita IMBRAZIENĖ, knygyno konsultantė:
– Dirbu knygyne ir knygas skaityti mėgstu. Ypač detektyvus.
O kalbant apie mažeikiškius, tai galiu pasakyti, kad žmonės iš tiesų skaito. Turime klientų, kurie knygyne lankosi nuolat ir teigia: geriau jau kažkokio daikto nenusipirksiu, bet nusipirksiu knygą.
Yra tėvelių, kurie ateina ir sako, kad knygos brangios, bet perka jas savo vaikams ir džiaugiasi, kad jie skaito.
Kiti mūsų, konsultančių, prašo patarti, ką nupirkti mažiesiems tam, kad jie knygomis susidomėtų, kad jomis susižavėtų. Paklausiame, kuo vaikas domisi, ir bandome patarti.
Iš tiesų, knygų pasirinkimas šiais laikais tikrai yra didelis, visko turime labai daug, tad čia ne pasirinkimo, o noro skaityti klausimas.

Leonidas CHLOPINAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Leonidas CHLOPINAS, laikinai nedirbantis:
– Skaitymui šiuo metu neskiriu laiko. Bibliotekų paslaugomis nesinaudoju, nors jos žmonėms iš tiesų yra reikalingos. Parduotuvėse spausdintų leidinių – knygų, laikraščių ir žurnalų taip pat neperku.
Ir negalėčiau pasakyti, kad skaityti nepatinka. Paprasčiausiai dabar turiu kitokių užsiėmimų ir pomėgių.

Benas AŠMONTAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Benas AŠMONTAS, gimnazistas:
– Pripažįstu: skaityti ne itin mėgstu. Bet kadangi mokausi gimnazijoje, vis tiek tenka per mėnesį perskaityti bent po knygą.
Šiaip kol kas dar nesu radęs kažkokios tokios knygos, kuri man būtų patikusi ar palikusi didelį įspūdį. O kokia turėtų būti knyga, kad ji man patiktų, net nežinau. Gal kažkas susiję su detektyvinėmis istorijomis.
Vis tik, kai mokykloje užduoda perskaityti vienokią ar kitokią knygą, einu tiesiai į mokyklos biblioteką. Ten visą laiką – ko ieškosi, tą surasi. Tad klausimas, kodėl nemėgstu skaityti, tikrai nėra susijęs su mažu literatūros pasirinkimu.

Emilija DŽINDŽELIETAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Emilija DŽINDŽELIETAITĖ, senjorė:
– Turiu laiko ir jį mėgstu leisti skaitydama visokias knygas. Domina religija, sveikatos patarimai.
Vieną kitą knygą, žurnalą stengiuosi nusipirkti. Ir nors ne vienerius metus ir pati dirbau bibliotekoje, šiuo metu į jas pasiimti pageidaujamos literatūros neinu.
Kai pradėjau dirbti kaimo bibliotekoje, dar nė šešiolikos metų neturėjau. Bet mėgau skaityti, domėjausi knygomis.
Negaliu atsakyti į klausimą, kaip pratinti jaunus žmones prie knygų. Gal, kol vaikai maži, reikia su jais paskaityti, jiems parodyti knygas. O vėliau jau arba jiems skaitymas ir knygos patinka, arba nepatinka.

Ričardas VARNAVIČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ričardas VARNAVIČIUS, senjoras:
– Aš galiu pasakyti, kad dabar daugiau laiko skiriu skaitymui internetu, nei popieriniams laikraščiams, žurnalams, knygoms.
Prisėdu prie kompiuterių, paskaitau naujienas ir to užtenka.
Esu iš kaimo, nebelikus pašto skyrių, žmonėms atsirado problemų dėl spaudos prenumeravimo, dėl jos pristatymo. Manau, kad tas faktas yra viena iš priežasčių, dėl kurių spausdintus leidinius lauk stumia internetas.

Neringa VILKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Neringa VILKIENĖ, auginanti vaikus:
– Šiuo metu suaugusiems žmonėms skirtų knygų neskaitau. Seniau skaitydavau įvairią literatūrą, tačiau dabar toks laikotarpis, kai tam nelabai turiu laiko – reikia su savo dviem vaikais užsiimti.
Tai vakarais prieš miegą vaikams skaitau pasakas. Jie per maži, kad patys skaitytų. Tad stengiuosi juos pratinti prie knygų pati skaitydama. Kol kas, atrodo, klausosi, domisi, jiems tai patinka. Kaip bus toliau, nežinia.
Bet šiaip manau, kad žmogus, skaitydamas knygas, įgauna gyvenimiškos patirties, įgūdžių, kaip spręsti vienokią ar kitokią situaciją. Be to, knygos yra ir būdas susipažinti su geru, gražiu, nuotykių ir įdomybių pilnu pasauliu.

One Reply to “Ar jūs mėgstate skaityti spaudą ir knygas?”

  1. Dabar pats parašė:

    laikas ne knygas skaityti, o sakyti tiesą apie lddp-istus ir versti juos atstatyti geležinkelį, o tai bauda ubagams už juos greit padvigubės. Tegu dirba ir naktimis nenaudėliai, užtraukę ne tik baudą, bet ir gėdą mažeikiškiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto