Ar lankysitės „Žemaičių dūdų šventėje“?

Trisdešimt meno kolektyvų – apie tūkstantis dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vengrijos, pučiamųjų koncertai senamiesčio gatvėse, eisena pagrindine Laisvės gatve, siautulys Senamiesčio parke ir viską vainikuojantis estrados atlikėjų koncertas – tokia numatoma savaitgalį mieste vyksiančios „Žemaičių dūdų šventės“ programa.
Ši šventė mūsų mieste vyksta kas treji metai. Šiais metais vykstanti „Dūdų šventė“ yra jubiliejinė – penkioliktoji, be to, po devynerių metų pertraukos ji grįžta į mažeikiškių pamėgtą Senamiesčio parką.
Kalbintų gyventojų klausėme, ar jie eis stebėti „Žemaičių dūdų šventės“ renginių bei ar šie renginiai būtini mūsų miestui.

Vida Kareva. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Vida Kareva, senjorė:
– Šį savaitgalį išvykstu, tad šventėje nedalyvausiu. Tai yra vienintelė priežastis. Šiaip kuriu lėles ir visada tokių švenčių metu jas demonstruoju žmonėms.
Apie tokių švenčių būtinybę nėra nė ko kalbėti – jų metu vyksta bendravimas, linksmumas, susitinka, pasišneka seniai bematyti draugai, o ką jau bekalbėti apie muzikinę programą – smagu pasiklausyti geros muzikos.

Daiva Grabauskienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Daiva Grabauskienė, augina vaiką:
– Žiemos sezonu prisisėdime namuose, vasara ir yra tam, kad pajudėtume, pabendrautume, pabūtume vienas su kitu. Visada vasaromis stengiamės aplankyti tokias masines šventes, aišku, ir į „Žemaičių dūdų šventę“ būtinai išsiruošime.
Manau, kad kuo daugiau yra panašių renginių, kuo daugiau žmonės gali pabūti drauge, tuo geriau.

Jonas Kažukalovas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Jonas Kažukalovas, savanoris bibliotekoje:
– Būtinai šį savaitgalį eisiu į Senamiesčio parką – tai, ko gero, vienintelė šventė, į kurią einu nuo pat vaikystės tradiciškai su tėvais. Negaliu pasakyti, ar panašūs masiniai renginiai yra būtinybė, tačiau man „Žemaičių dūdų šventė“ yra reikalinga: pavaikštau po senamiestį, pažiūriu, kas naujo, pasižmonėju.

Ieva Stonytė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Ieva Stonytė, moksleivė:
– Būtinai eisiu į šią šventę – vieną kartą esu pati jos metu šokusi, dabar gi eisiu draugę palaikyti. Kaip matome, tokiose šventėse gausiai dalyvauja tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės, gyventojai gausiai susirenka pasimėgauti renginiu, tad reiškia, kad tokios šventės yra reikalingos. Tomis dienomis atgyja ir senamiesčio gatvelės, ir žmonių jose daugiau, ir draugų galima susitikti, pabendrauti.

Augustas Stonkus. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Augustas Stonkus, AB „Orlen Lietuva“ darbuotojas:
– Šį kartą teks šventę praleisti – savaitgalį dirbu gamykloje. Kai jaunesnis buvau, tai beveik į visas šventes skubėdavau, dabar gal kiek aptingau. Vis tik manau, kad tokie renginiai miestui yra būtini. Juk jų metu sukuriama šventinė nuotaika, pagyvėja pats miestas, o ir Senamiesčio parkas yra jauki vieta, ypač dabar. Smagu jame pasivaikščioti, sutikti renginio metu pažįstamus ir paprasčiausiai paplepėti.

Kazys Bičkauskas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Kazys Bičkauskas, šiuo metu nedirbantis:
– Deja, į šventės renginius nueiti nepavyks – slaugau artimą žmogų. Ankstesniais metais visada stengėmės aplankyti tokias šventes, pabūti tarp žmonių, pasigėrėti renginiais.
Ar jų reikia? Aišku, kad reikia – juk vasarą parvažiuoja jaunimas, norisi pabūti kartu, pabendrauti, per tokias šventes taip pat gali susiburti draugėn ir vyresnio amžiaus žmonės. Tam gi ir yra vasara – kad būtų linksma, smagu. Užtenka mums kasdienių rūpesčių, reikia ir pramogų, o ypač kai oras tik ir masina būti gamtoje.

2 Atsakymai į “Ar lankysitės „Žemaičių dūdų šventėje“?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Mūsų rajonas raudonas, todėl turime klausyti valdžios nurodymų. O ši aiškiai parodo, kad nėra ko ten eiti, nes patys išvažiavo žvejoti.

  2. ona parašė:

    savivaldybėje kalba kad vadovai žvejoja, ar tai tiesa, didžiausia švente, negali buti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto