Ar Mažeikiuose reikia kino teatro?

Diskusijos, ar mažeikiškiams reikia kino teatro, tai įsiplieskia, tai vėl nurimsta. Beveik prieš trejus metus duris atvėręs kino klubas „Pirmas kadras“ kalbas apie modernaus kino teatro atidarymą buvo prislopinęs. Neseniai Savivaldybėje vėl sugrįžta prie šios temos – kino demonstravimo paslaugą mažeikiškiams siūlo prodiuserių įmonė iš sostinės.
Mažeikiškių klausėme, ar yra poreikis Mažeikiuose turėti modernų kino teatrą.

Danutė BALTOKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Danutė BALTOKIENĖ, senjorė:
– Kino filmus žiūrėti mėgstu. Tačiau per televiziją.
Kino teatre paskutinį kartą lankiausi labai seniai. Gal net tada, kai veikė kino teatras „Eglė“. Su vyru mielai eidavome žiūrėti filmų, drauge vesdavomės ir savo vaikus.
Manau, kad būtų visai gerai, jei mieste būtų rimtas, tikras kino teatras. Tenka girdėti, kad jaunimas važiuoja į didžiuosiuose miestuose esančius kino teatrus žiūrėti filmų. Jei naujus, įdomius filmus rodytų čia, Mažeikiuose, manau, žiūrovų tikrai susirinktų.

Linas BURBA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Linas BURBA, vykdo individualią veiklą:
– Filmus žiūrėti tikrai mėgstu. Pasižiūriu ir kai televizijos vieną ar kitą įdomesnį filmą rodo. Nueiname su drauge ir į Vydūno gatvėje įsikūrusį „Pirmą kadrą“.
Kino teatrą lankydavau ir anksčiau, kol jis buvo.
Manau, profesionalus kino teatras mieste yra reikalingas. Svarbu, kad jo lankytojams būtų pasiūlytos ir moderniosios technologijos, pavyzdžiui, vadinamieji 3D formato filmai, ir puikus garsas. Žodžiu, jeigu viskas būtų taip, kaip yra didžiųjų miestų kino teatruose, neabejoju, kad žiūrovų tikrai atsirastų.

Ričardas VAIŠNYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Ričardas VAIŠNYS, sodininkas:
– Negaliu vienareikšmiai atsakyti į klausimą, ar kino teatro Mažeikiuose reikia, ar nereikia. Tiesą pasakius, dvylika metų gyvenu užsienyje, ten į kino teatrą dažnai nueinu. Kai lankausi pas dukrą Šiauliuose,  visada einame į kiną.
Labai daug ir neblogų filmų galima pasižiūrėti internetu. Bet kino teatre, ypač kai tai – geras kino teatras, įspūdis kitoks.
Mažeikiuose veikęs „Eos“ kino teatras buvo tikrai geras, lankydavausi gana dažnai.
Laikas bėga, technologijos žengia į priekį ir būtų gerai, kad mažeikiškiai turėtų galimybę čia pat nueiti pažiūrėti filmų.
Kita vertus, šiais laikais, kai dažnas turi finansinių problemų, ir įvertinus tai, kad bilietai į naujausius filmus tikrai nebus pigūs, sunku pasakyti, ar būtų pakankamai žiūrovų, ar tas kino teatras išsilaikytų.

Gintaras INDRULIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Gintaras INDRULIS, ugniagesys gelbėtojas:
– Filmus žiūrėti mėgstu, bet dažniausiai namuose. Taip patogiau – gali atsisėsti, niekur nereikia nei eiti, nei važiuoti. Mažeikiuose šiuo metu veikiančiame kino klube nesu lankęsis. Ir bent jau asmeniškai man kino teatras yra visiškai neaktualus.
O jei kalbant apie tai, ar jis reikalingas gyventojams, ar ne, kyla dvejopų minčių. Jeigu jis būtų modernus, šiuolaikiškas, jeigu kino mėgėjams būtų siūlomos visos šiuolaikinės technologijos, gal tokio kino teatro ir reiktų. Tada į gerus, aukšto lygio filmus, manau, žmonės eitų.
Kita vertus, pas mus juk būna: padaro ar pastato kažką tik dėl pliusiuko, tik dėl to, kad kažkas prašo ar liepia… Tokiu atveju, manau, geriau nevargti.

Jurgita ŠVELNYTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jurgita ŠVELNYTĖ, laikinai nedirbanti:
Filmus labai mėgstu. Kai mokiausi Klaipėdoje, eidavau žiūrėti jų premjeras. Čia, Mažeikiuose, į kino klubą neinu. Pasižiūriu vieną kitą filmą namie.
Jeigu turėčiau daugiau draugų, tai eičiau į kino teatrą – ten linksmiau, kitokia aplinka.
Man atrodo, kad rimtesnio kino teatro mažeikiškiams reikia. Iš tiesų, čia tų pramogų nėra daug. Taip pat kaip ir nėra daug vietų, kur žmonės galėtų susiburti. Norint kažką įdomesnio pamatyti, tenka važiuoti į kitus miestus, o tai ne visada patogu.
Bet, aišku, norint pritraukti žiūrovų, reikia jiems siūlyti ir populiarių, naujausių filmų.

Jolanta DAUGELĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Jolanta DAUGELĖ, augina vaiką:
Kino teatre buvau labai seniai. Mano vaikas mažas, tad laiko filmams rasti sunku. Na, bet kai jau jo randame, pasižiūrime vieną kitą filmą per televizorių.
Pati pramoga – vykti į kino teatrą – iš tiesų yra gera ir įdomi. Kol vaiko neturėjome,  važiuodavome.
Senamiestyje esančiame kino klube pabuvoti neteko, nors apie tai, kad jis toks yra, girdėjau.
Mano nuomone, rimto kino teatro Mažeikiuose reikia. Kadangi mūsų mieste pramogų nėra labai daug, kino teatras būtų viena iš tų vietų, kur galėtume nueiti. Girdėjau, kad žmonės dėl kino važiuoja į Klaipėdą, į Šiaulius. Jeigu Mažeikiuose būtų siūlomi nauji filmai, o kainos būtų priimtinos, manau, kino teatras pasiteisintų.

4 Atsakymai į “Ar Mažeikiuose reikia kino teatro?”

 1. apas parašė:

  Jeigu bilietai kainuotų tik 2 eurus,tai žiūrovų niekada netrūktų ir galėtų per dieną po kelis filmus rodyti.Tarybiniais laikais žiūrėdavau beveik visus naujus filmus ir praktiškai bilietai nebuvo brangus.

 2. jei prašys 5 ir priverstinai varys arba dotuos į kiną parašė:

  Jei prašys 5 ir priverstinai varys į kiną darželio ir mokyklos grupes arba savivaldybė iš savo biudžeto ,t.y. mūsų pinigų dotuos-,verslas klestės ir kaime.

 3. kur parašė:

  kaime kino teatras? Viska apsprendzia zmoniu perkamoji galia.Jei sale irengsi moderniai uz bilieta negalesi prasyt 2-3 ar 5 euru,o jei prasysi 10-15 ziurovu nebus.Viskas susideda i ekonomikos pajeguma,o pagal tai Mazeikiai yra kaimas su daug zmoniu.

 4. jei parašė:

  bilietas kainuos daugiau nei 5 Eur, niekas čia į kiną neis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto