Ar mokėsime už senamiesčio gatvėse pastatytus automobilius?

Projektuotojai miesto teritorijos specialiojo plano koncepcijoje siūlė apmokestinti automobilių laikymo vietas senamiestyje: Laisvės, Petro Vileišio ir Vasario 16-osios gatvėse. Jei Taryba plano koncepcijai pritars, ji bus pristatyta visuomenei ir gyventojai galės pareikšti nuomonę, teikti pasiūlymus.
„Santarvė“ jau dabar klausė mažeikiškių: ar reikėtų apmokestinti automobilių stovėjimo vietas?

Veronika STANKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Veronika STANKIENĖ, dažytoja:

– Nemanau, kad tai geras sumanymas. Mažeikiai yra per mažas miestas, kad jame reikėtų mokamų stovėjimo vietų ar aikštelių. Su dukra dažnai apsilankome didžiuosiuose miestuose, bet automobilį stengiamės statyti ten, kur nereikia mokėti. Kad ir prie didžiųjų prekybos centrų.

 

 

 

 

Irena DAUKŠIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Irena DAUKŠIENĖ, pensininkė:

– Gal automobilių stovėjimų vietų apmokestinimas yra nebloga idėja, bet vis dėlto ji daugiau turi minusų, nei pliusų. Manau, kad nereikėtų apkrauti automobilių savininkų dar vienais mokesčiais.
Kita vertus, apmokestinus stovėjimo vietas, atvažiavusieji į senamiestį savo mašiną įsigudrins palikti gyvenamųjų namų kiemuose. O tai vietiniams gyventojams sukels nepatogumų.
Manyčiau, kad norint didesnės tvarkos mieste, reikėtų pastatyti daugiau draudžiamų kelio ženklų.

 

 

Alfonsas DOMARKAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Alfonsas DOMARKAS, bedarbis:

– Senamiestyje įsikūrusios svarbiausios įstaigos, todėl suprantama, kad dieną ten ypač didelis judėjimas. Juolab kad automobiliais važinėjame vos ne kiekvienas. Aš taip pat – ne išimtis. Manau, kad miesto valdžia, nori ar nenori, priversta imtis tokių priemonių.
Kita vertus – šiandien dauguma mūsų gyvena per skurdžiai, kad pakeltų dar ir tokius mokesčius.

 

 

 

Sigita KONTRIMIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sigita KONTRIMIENĖ, socialinės įstaigos darbuotoja:

– Kodėl neįgyvendinus šio sumanymo? Dabar senamiestyje, ypač piko valandomis, kažkokia betvarkė: pagrindinė gatvė sausakimša važiuojančių ir stovinčių automobilių. Be to, gal kiek prikapsėtų pinigėlių ir į rajono biudžetą?
Šiandien mokesčiai jau nebestebina: kur bepasisuksi – už viską reikia mokėti…

 

 

 

Marius ŠAKYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Marius ŠAKYS, šaltkalvis montuotojas:

– Vairuojame abudu šeimoje. Didžiuosiuose miestuose dažnai tenka mokėti už pastatytą automobilį. Sakyčiau, kad gal geras sumanymas ir mūsų mieste įrengti mokamas vietas – dėl bendros tvarkos. Suprantama, kad iš pradžių bus daug nepatenkintų. Be to, atvykusieji savo automobilius gali sumanyti statyti gyventojų kiemuose. Tačiau mano manymu, laikui bėgant visi įprastų prie šios naujovės.
Kad tik nekiltų mintis pristatyti daugiau ženklų! Jau turime visokiausių neigiamų pavyzdžių: vienas toks – prie mūsų miesto ligoninės priėmimo skyriaus.

 

 

Algimantas ŽILINSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Algimantas ŽILINSKIS, bendrovės vadovas:

– O kuo Mažeikiai skiriasi nuo kitų miestų? Jeigu sakysite, kad mažesnis ar neturtingesnis – paneigsiu. Pagal prekybos centrų skaičių mūsų mieste, nepasakysi, kad mes tokie neturtingi…
Be to, gal kiek nors pasipildytų skurdus rajono biudžetas.

5 Atsakymai į “Ar mokėsime už senamiesčio gatvėse pastatytus automobilius?”

 1. JA parašė:

  jo ir Daiva turės vietčikės savo kalambinai pastatyti,o tai vis nepatenkinta.

 2. PILIETIS parašė:

  gera įdėja apmokestinti senamiesčio Laisvės gatvę,ansyk atsiras laisvų vietų,o Laisvės gatvėje dirbantys pasistatys savo autikus atokiau ir atkulniuos į savo kontorikes.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Siaip butinai reikia apmokestint visas stovejimo vietas senamiescio gatvese ir mikraeajono kiemuose. Dar papildomai apmokestinti reiktu naujai irengtas vaiku zaidimu aiksteles, aptveriant jas auksta spigliuota tvora…

 4. Hm parašė:

  Stoties namų gyventojams teks įsidėti atkirtas, kad nestatytų kiemuose prašalaičiai savo automobilių. Velnias, sugadino niekadėjai senamiestį, sumažinko automobilių stovėjimo vietų skaičių (baisingiausiai) ir dar nori apmokestinti. Šiknas savo apmokestinkite ir patys susimokėkite…

 5. laima parašė:

  o kur vileisio2 namo gyventojams pasistatyti masina,jeigu bus mokoma,kiemo tai nera????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*