Ar naudojate atšvaitus, būtinus pėstiesiems?

Prasidėję metai šalyje paženklinti pėsčiųjų mirtimis bei sužalojimais. Mažeikių rajonas – ne išimtis, čia taip pat registruojami tokie eismo įvykiai.
Policijos pareigūnai gana dažnai įvardija nelaimės priežastį – tamsiu metu žmonės išėjo ar dviračiu išvažiavo į gatvę, neturėdami atšvaito ar kito šviesą atspindinčio ženklo. Pareigūnai rengia įvairias akcijas, dalydami atšvaitus, ragindami pėsčiuosius jais naudotis. Vienos paskutinių akcijų metų buvo dalijami ne tik atšvaitai, bet ir uždegtos žvakutės.
Miesto gatvėse sutiktų praeivių klausėme, ar jie rūpinasi savo saugumu – naudoja atšvaitus, o taip pat – kaip vertina policijos pareigūnų akcijas ir jų naudą.

Albina REZGIENĖ. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Albina REZGIENĖ, senjorė:
– Jei tenka vaikščioti tamsiu paros metu, tai reikia pasirūpinti ir atšvaitu. Vakarais dažniausiai vedžioju šuniuką, jo pavadėlis atspindi šviesą ir man yra kaip atšvaitas.
Asmeniškai neteko susidurti ir pamatyti, kaip policininkai vykdo akcijas ir dalija atšvaitus. Bet jei pamatyčiau, tai sudalyvaučiau. Paimčiau ir atšvaitą, ir žvakutę, nematau tame nieko blogo, nes tai savotiškas priminimas, kad turime būti atsargūs ir saugoti kitus. Tokios akcijos ypač būtinos vaikams, kad jie naudotų šviesą atspindinčius daiktus ir gatvėse būtų saugesni.

Angelina MINEIKIENĖ. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Angelina MINEIKIENĖ, dirbanti užsienyje:
– Pėstiesiems atšvaitai yra labai reikalingi. Tačiau pati kol kas jų neturiu, neseniai grįžau iš užsienio, tai net nežinau, kur galėčiau jų įsigyti. Jei pamatyčiau, kad policininkai vykdo akciją, paimčiau ir atšvaitą, ir žvakutę. Tokie dalykai iš tiesų priverčia žmogų susimąstyti ir galbūt imtis papildomų saugos priemonių kelyje.
Dirbant užsienyje, taip pat tenka matyti, kad nemažai pėsčiųjų turi atšvaitus ir net eina užsidėję šviesą atspindinčias liemenes. O čia, kiek pastebėjau, labiau priimtini yra atšvaitai.

Audra KAKTIENĖ. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Audra KAKTIENĖ, auginanti vaikus:
– Kiek yra ant striukės atšvaitų, tiek ir turiu. Specialiai jų daugiau nebesidedu, nors namuose tikrai jų turime. Vyras parneša, bet kažkaip vakarais tamsoje nevaikštome, tai ir nenaudojame. Net nepagalvojame, kad gali kas nors bloga nutikti, kad kas nors partrenks…
Tačiau tie, kurie vaikšto tamsiu paros metu, tikrai turėtų naudoti atšvaitus, nes nežinia, kas gali nutikti. Patys turime pasirūpinti savimi, nes vairuotojai negali už viską atsakyti ir ne visada jie būna kalti dėl skaudžių eismo nelaimių.
Vykdomos akcijos ir bandymas atkreipti pėsčiųjų dėmesį – sveikintinas dalykas, net jei tai atrodo pernelyg provokuojančiai. Svarbu, kad bent kas nors susimąstytų ir apsaugotų ne tik save, bet ir šalia esančius žmones.

Antanas BALTUTIS. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Antanas BALTUTIS, laikinai nedirbantis:
– Pėstieji saugesni, jei per gatvę eina nustatytose vietose, per pėsčiųjų perėjas, arba ten, kur yra šviesoforai. Tačiau ir tokiu atveju atšvaitai nekliudys. Geriau juos turėti ir būti matomiems.
Kai pats kur einu tamsiu metu, dažniausiai naudoju šviesą atspindinčią liemenę.
Jei pamatyčiau, kad vyksta akcija ir yra dalijami atšvaitai, juos paimčiau, neatsisakyčiau ir policininkų duodamos degančios žvakutės. Jei tokios akcijos vyksta, vadinasi, jos reikalingos.

Tomas JONIŠKIS. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Tomas JONIŠKIS, vairuotojas:
– Žmogus, kuris rūpinasi savo saugumu, turėtų turėti atšvaitą, kad automobilio vairuotojas jį laiku pamatytų. Ypač tai aktualu vėlų vakarą, ankstų rytą ar naktį. Jei pėsčiasis eina su atšvaitu, apšvietus jo blyksnis matosi iš toli.
Tenka nemažai važinėti sunkvežimiu, todėl pastebėjau, kad pėsčiųjų, einančiu kelkraščiu, apskritai yra sumažėję. Pasitaiko vienas kitas, tačiau jie ne visada būna su atšvaitu.
Kadangi daugiau važinėju, nei vaikštau, tai atšvaito neturiu, bet visi namiškiai, vaikai turi. Esame prisegę atšvaitus vaikams prie kuprinių.
Mano nuomone, kas nori, tas savimi pasirūpina, jam nereikia nei akcijų, nei papildomai dalijamų atšvaitų ar kitokių dalykų.

Martynas KRASAUSKAS. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Martynas KRASAUSKAS, gimnazistas:
– Atšvaitai pėstiesiems yra reikalingi, kad tamsiu paros metų automobilį vairuojantis žmogus juos laiku pamatytų. Kadangi pats vairuoju, tai tenka susidurti su šia problema, kai be atšvaitų ir tamsiais drabužiais apsirengęs žmogus tarsi išlenda iš niekur.
Tačiau turiu prisipažinti, kad pats atšvaitų nenešioju. Tiesiog jų neužsidedu, gal dėl to, kad dažniausiai tenka važinėti, o ne vaikščioti.
Nors artimoje aplinkoje pastebiu, kad yra vis daugiau žmonių, naudojančių atšvaitus. Vieni dedasi ant rankų, kiti – ant rankinių.
Tai, kad policijos pareigūnai vykdo įspėjamąsias akcijas, yra gerai. Gal jos privers pėsčiuosius susimąstyti apie saugumą. Žmones ypač turėtų paveikti dalijamos žvakutės. Pats turbūt paimčiau ją, jei kas duotų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto