Ar naudojatės pėsčiųjų tiltu per geležinkelį?

Prieš pusę mėnesio Mažeikiuose senamiestį ir mikrorajoną sujungė daugiau nei metus statytas pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas per geležinkelį.
Beveik milijoną eurų kainavęs viadukas vadinamas vienu moderniausių šalyje, 50 m ilgio ir 3,5 m pločio dengtas tiltas iškyla dešimties metrų aukštyje virš geležinkelio bėgių, neįgaliesiems, senyvo amžiaus žmonėms ir dviratininkams yra įrengti du šiuolaikiški liftai. Tiek tilto rangovai, tiek techniniai prižiūrėtojai patikino mažeikiškius, kad liftai neturėtų sugesti net ir žiemą, nes yra įrengti specialūs šildymo įrenginiai.
Tačiau daugelį kamuoja klausimas, ar tinkamai pasirūpinta žmonių saugumu, ar nesijaus čia „šeimininkais“ smulkūs nusikaltėliai, ypač tamsiuoju paros metu.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, ar jie jau naudojosi viaduku ir kaip vertina šį statinį.

Vytautas Armonas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vytautas Armonas, vairuotojas:
– Pats šiuo tiltu dar nesinaudojau, tačiau iš patirties, kurios įgijau važinėdamas po visą Europą, galiu pasakyti, kad jis buvo būtinas, tai – net nesvarstomas reikalas.
Atrodo, paprasta pereiti geležinkelį – apsižvalgyk, pažiūrėk, ar nėra traukinio, ir pereik, tačiau… Pažiūrėkite statistiką – kiek aukų lieka ant geležinkelio bėgių, kiek sudaužytų likimų. Ir jeigu tokie viadukai padės išgelbėti nors vieną gyvybę, tai tik sveikintina.
O dėl saugumo, manau, kad vaizdo stebėjimo kameros tikrai neleis nusikaltėliams jaustis čia patogiai.

Dalia Valiuvienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Dalia Valiuvienė, namų šeimininkė:
– Beveik visur važinėju automobiliu, tad tiltu dar neteko pasinaudoti. Savo nuomonę turiu – jeigu pastatė, įrengė, vadinasi, jis yra būtinas. Ir manau, kad geriau kelias minutes sugaišti, lipant laiptais, bei saugiai pereiti geležinkelį, negu paskubėti ir patekti į didelę bėdą.
Dėl nusikalstamumo… Pažiūrėkite, kur jo nėra – juk nusikaltimai vyksta visur. Negalvoju, kad tiltas taps nusikaltėlių traukos vieta.

Valdemaras Galinauskas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Valdemaras Galinauskas, vairuotojas:
– Nors tiltu dar nėjau, tačiau jo nauda bus – užtenka tų aukų ant miesto viduryje esančio geležinkelio bėgių.
Dėl nusikalstamumo taip pat manau, kad kai kurie mažeikiškiai išreiškia per didelius nuogąstavimus – kameros yra, apšvietimas geras, nusikaltėliai kaip tik to ir bijo. Be to, gal policija čia laikas nuo laiko užsuks…
Mane neramina tik tai, kad senyvo amžiaus žmonės nemokės naudotis liftu. Mačiau, kaip jiems sunkiai sekasi juo naudotis ligoninėje.

Ofelija Šalvienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Ofelija Šalvienė, senjorė:
– Kol nėra išardyta perėja, tol dar nėjau tiltu. Kai išardys, tada jau teks juo naudotis, bet man būtinai reikės lifto.
Dar mane pykina melas – juk šį viaduką, kiek atsimenu, žadėjo priduoti dar pavasarį…
Apie tai, kad tiltas buvo nereikalingas, negali būti nė kalbos, tačiau apie pavojus taip pat pamąstau – vaikai ir senyvo amžiaus žmonės tikrai gali būti geras taikinys chuliganams. Gal čia reikėtų pastatyti kokį budintį žmogų, gal tam valdžia atrastų pinigų?

Vidutė Irena Pukelienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Vidutė Irena Pukelienė, senjorė:
– Tiltu dar nėjau, bet nesakau, kad neisiu. Kai reiks, ir žygiuosiu. Statinys buvo reikalingas, vien jaunuolio žūtis geležinkelio perėjoje ką reiškia. Vyresnio amžiaus žmogui vasarą juo naudotis gal dar nieko sudėtingo, tačiau žiemą, jeigu laiptai bus slidūs, apledėję, o liftai neveiks, – kas tada?
Dėl galimo nusikalstamumo svarstau „už“ ir „prieš“: penkiasdešimt procentų už tai, kad tas tiltas buvo reikalingas, o penkiasdešimt procentų – baugu, kad jis gali tapti gera vieta nusikaltimams. Juk užlipus ir pakliuvus į nusikaltėlių grupės rankas, tikrai nebus galimybės ką nors prisišaukti ar  pabėgti. Tai padaryti sunku ir jaunam, ką kalbėti apie vyresnius žmones, moteris. O kol visa tai bus pastebėta per kameras, nusikaltėliai ir padus pasipustys…

Alvydas Jaselskis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Alvydas Jaselskis, apsaugos darbuotojas:
– Dabar važinėju dviračiu ir būtinybės naudotis viaduku dar nebuvo. Mano amžiaus žmogui tikrai jokios bėdos nebus, bet jaudina klausimas – kaip reikės lipti seniems žmonėms, jeigu, neduok Dieve, suges liftas.
O dėl nusikalstamumo… Manau, kad pėsčiųjų tiltui reikės didesnio dėmesio negu vaizdo stebėjimo kamerų įrašai, ne paslaptis, kad yra buvęs ne vienas atvejis, kai einant senuoju tiltu per geležinkelį iš žmonių buvo atimami ir laikrodžiai, ir piniginės.

9 Atsakymai į “Ar naudojatės pėsčiųjų tiltu per geležinkelį?”

 1. na parašė:

  a6 einu geriau toliau per Viekšnių pervaža,negu lipu tiltu,ten baisu,gali užpulti ir jokios apsaugos,kartais ir šviesos nebūna

 2. apas parašė:

  Po mano komentaro metalinis stulpelis greitai buvo pašalintas,bet blogai veikia liftai.Penktadienio vakare neveikė liftas nuo bažnyčios gatvės pusės,bet dviratį nuvežti žemyn nebuvo sunku,o šeštadienio vakare neveikė liftas prie stoties gatvės ir man senjorui buvo sunku užtempti dviratį tiek aukštai,bet kitas liftas jau veikė normaliai.Jeigu liftai tokie netobuli,tai senąjį taką reikėjo palikti,kol liftai pradės ilgokai normaliai veikti.

 3. Ona parašė:

  Laba diena,
  dar tik pradėjo veikti tiltas per geležinkelį o jau 4 kartus sugedęs Bažnyčios gatvės pusėje buvo, kas ten ji prižiūri, pasigailėkit senų žmonių su skaudančiais sąnariais ir nesveikomis širdimis, mamų su vežimėliais ir žmonių su dviračiais keberojančiais į viršų.
  Jei padarote darbą, tai gal reikėtų gerai jį atlikti.Ateikit paisiklausyti kokia yra žmonių nuomonė apie šitą tiltą.

 4. apas parašė:

  Su dviračiu pastebėjau du blogus dalykus.1-stoties pusėje įvažiavimas su dviračiu į lifto prieangį nepatogu dėl blogo durų atvėrimo,kurios turėtų atsiverti į kitą pusę,2-įvažiavimas nuo Bažnyčios gatvės pusės trukdo kairėje pusėje per arti esantis metalinis stulpelis.

 5. kestas parašė:

  uzdenkit iki virsaus pagr. praejima , ten ziema vejas nes sniega, pus skersvejai, pamatysit…….

 6. baba parašė:

  pasinaudojau liftu ,viskas puiku,jei ne tos durys …atvyksta zmones su dviraciais kur ieina…manau durys turejo buti automatines-pacios atsivertu…kaip lifto…

 7. DANA parašė:

  PUIKIAUSIAI VEIKIA LIFTAI TAI VAIKSCIUOTI TILTU TIKRAI SAUGU IR NEBUTINA LIPTI AUKSTAIS LAIPTAIS

 8. Palmyra parašė:

  Gerbiamasis, ir tu busi senis/ net nepajusi ,kaip greitai, o ypač su tokia mąstysena/. Juk tiltas pastatytas daugeliui metų į priekį.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  seniai tegul sedi namuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto