Ar pėsčiųjų tiltas per geležinkelį garantuos saugumą?

Vasaros pabaigoje planuojama atidaryti pėsčiųjų tiltą per geležinkelį. Takas, kuriuo mažeikiškiai naudojasi dabar, bus panaikintas, bėgius juos tvora. Tikimasi, kad sumažės nelaimingų atsitikimų ir tragiškų mirčių.
Klausėme mažeikiškių nuomonės: ar pėsčiųjų tiltas apsaugos žmones nuo nelaimių, ar jausimės saugūs eidami naujuoju viaduku?

Jakaterina POVILAITIENĖ. Vido STANKAUS nuotr.

 Jakaterina POVILAITIENĖ, senjorė:
– Jaunimas dažniausiai šiais laikais važinėja automobiliais. Todėl naujasis pėsčiųjų tiltas turbūt reikalingesnis vyresnio amžiaus žmonėms, nes jie daugiau vaikšto pėsčiomis. Gerai, kad bus galima pasirinkti: kopti laiptais ar važiuoti liftu.
Ar bus saugu kilti ir leistis liftu,  pereiti dengtu tiltu, sunku pasakyti. Nuo galimo apiplėšimo niekas nėra apsaugotas, tai gali atsitikti bet kur, bet kurioje miesto dalyje ar net namo kieme.

Regina KRYŽIUVIENĖ. Vido STANKAUS nuotr.

 Regina KRYŽIUVIENĖ, senjorė:
– Man geriau, kad būtų galima eiti per geležinkelį taip, kaip dabar, kad niekur nereikėtų lipti. Taip esame įpratę. Be to, taip lengviau ir neįgaliesiems. Kai esi sveikas, gali bet kokias laiptais kopti, bet kokiu tiltu eiti… O ligotiems viskas kur kas sunkiau.
Liftas, manau, ne visada bus gera išeitis, nes šiais laikais vargu, ar bus galima jame jaustis saugiai.

Paulius PRIALGAUSKAS. Vido STANKAUS nuotr.

 Paulius PRIALGAUSKAS, vairuotojas:
– Labai senai tame miesto gale, senamiestyje, nesu buvęs. Tenka daug važinėti po užsienį. Kitose šalyse tokie pėsčiųjų viadukai virš geležinkelio ar virš autostrados yra įprastas dalykas. Mes kol kas tik einam link to ir po truputį pratinamės. Be abejo, liftuose turi užtikrintas žmonių saugumas, turėtų būti įrengtos stebėjimo kameros.
Prieš kelis dešimtmečius, prisimenu, buvo pėsčiųjų tiltas per geležinkelį –  eidavome juo ir niekam tai problemų nekėlė. Būdavo, kad ir bėgiais tekdavo perbėgti, nebijodavome pareigūnų, kurie už tai skirdavo pinigines baudas…

Birutė VENIENĖ. Vido STANKAUS nuotr.

Birutė VENIENĖ, senjorė:
– Buvau nuėjusi prie to pėsčiųjų tilto, pasižiūrėjau, kas prie lifto parašyta, bet nelabai supratau, ką reikės spausti, norint juo naudotis. Neaišku, kaip reikės elgtis, jei liftas įstrigs pusiaukelėje. Taip pat nelabai aišku, kaip ir kur tais laiptais lipti…
Tiltas su atitvarais tai turbūt saugiau bus. Be to, žmonėms nebereikės eiti per bėgius, vadinasi, mažiau pavojų bus, mažiau žuvusiųjų. Nors laikas parodys, kiek bus tos naudos.

Sigitas VITKUS. Vido STANKAUS nuotr.

 Sigitas VITKUS, laikinai nedirbantis:
– Abejoju, ar tas pėsčiųjų tiltas per geležinkelį labai reikalingas. Tuo labiau kad jau dabar yra problemų, nes jo atidarymas vis atidedamas. Nors kai pagalvoji, gal ir bus iš jo naudos – mažiau žmonių žus ar susižalos ant geležinkelio bėgių.
O dėl saugumo lifte turbūt viskas nuo pačių žmonių priklausys, kaip jie elgsis. Kadangi automobilio neturiu, naujuoju pėsčiųjų viaduku anksčiau ar vėliau teks pasinaudoti.

Kostas SOBOTAS. Vido STANKAUS nuotr.

 Kostas SOBOTAS, senjoras:
– Pėsčiųjų tiltas per geležinkelį reikalingas tik tuo atveju, jei jis bus modernesnis, ne toks, kaip seniau būdavo. Laiptai buvo nepatogūs, net ir jaunesniam žmogui būdavo sunku jais kopti. Dabar vyresniame amžiuje išvis būtų neįmanoma tai padaryti.
Jei dabartinis pėsčiųjų tiltas bus modernus, su liftu, kuris neges, gal tai ir pravers žmonėms.

One Reply to “Ar pėsčiųjų tiltas per geležinkelį garantuos saugumą?”

  1. aš galvoju parašė:

    jeigu žmogus pats nesisaugos, tai ir tiltas tikrai neapsaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto