Ar Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateisina rinkėjų lūkesčius?

Kitą savaitę sukanka 100 dienų, kai Lietuvos prezidente inauguruota Dalia Grybauskaitė.
Mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina Prezidentės darbą, ar ji pateisino rinkėjų lūkesčius.


Arminas PLEŠKYS:
– Manau, kad D. Grybauskaitė pati geriausia Prezidentė iš iki šiol buvusiųjų. Ji išsiskiria ryžtingumu, dėmesiu paprastam žmogui. Nė vienas prezidentas taip neanalizavo vidaus politikos, kaip ji. Ankstesnieji šalies vadovai labiau akcentuodavo užsienio politiką.
Jos kaip vadovės tvirta ranka dar nepasireiškė, nes biurokratija yra taip išsikerojusi, kad sunku ką nors radikaliai pakeisti. Reikės ne vienų metų, kad ją suvaldytų ir į vietą atstatytų.


Irena NACIENĖ:
– Tvirta valdanti ranka valstybėje yra geras dalykas, tačiau kai tų rankų yra per daug, kai jos tarpusavyje kariauja, jau tada blogai. Iki šiol pas mus karai kaip vyko, taip ir vyksta – tarp klanų, verslo grupuočių, tarp politikų – kas daugiau ar geriau paims.
Prezidentas turėtų visus vienyti, kol kas D. Grybauskaitei tai gana sunkiai sekasi. Manau, kad šiuo metu mūsų karų karalystėje tik Seimo pirmininkė Irena Degutienė stengėsi kažką bendro padaryti. Nors iš tiesų vienam žmogui labai sunku ką nors pakeisti politikoje. Be to, iki šiol pas mus prezidentai daugiau kūrė šalies įvaizdį, rūpinosi užsienio politika. D. Grybauskaitė, atrodo, teisingas žmogus, todėl tikimės teigiamų pokyčių.
Manau, kad dabartinėje krizinėje situacijoje, kaip ir bet kurioje kitoje, nesvarbu, ar tai būtų šeimoje, ar valstybėje, išgelbėti gali tik moters savitvarda, logika, nuojauta, pakantumas.


Stefanija JACKEVIČIENĖ:
– Kol kas D. Grybauskaitei trūksta ryžtingumo. Ypač vertinant Vyriausybės sprendimus. Galėtų daugiau jiems daryti įtakos, tačiau, nepaisant to, D. Grybauskaitė yra tinkama valstybės vadovė.
Dabar kilo sąmyšis dėl mažinamų atlyginimų, tačiau šiuo klausimu Prezidentės balsas nėra labai girdimas. D. Grybauskaitė teigia, kad turim susispausti, bet manau, kad susispausti būtina ne tiems, kuriuos šiuo metu spaudžia. Prezidentė turėtų daugiau įsiklausyti į visuomenės nuomonę.


Feliksas BELANOŽKA:
– Manau, kad iš buvusių prezidentų, D. Grybauskaitė mums geriausiai atstovauja. Ji šiuolaikiška, išsilavinusi, nedaug kalba, bet pasako konkrečiai.
Tačiau vis dėl to dar galėtų paspausti kai kuriose vietose, ypač teisėtvarkoje, kur baisūs dalykai dedasi.
Jei Prezidentė suabejotų vienu ar kitu klausimu, paramos gali kreiptis į žmones, kurie ją tikrai palaikytų.


Sigitas RIMEIKIS:
– Iš tiesų labai nesidomiu politika, todėl sunku pasakyti, kas ir kaip, bet manau, kad dabartinė Prezidentė galėtų daugiau domėtis paprastais žmonėmis ir jų interesais.
Gali būti, kad D. Grybauskaitei sunku dirbti, nes yra per maži prezidentiniai įgaliojimai. Viską sprendžia Vyriausybė ir Seimas, todėl geriau būtų, kad mūsų šalyje būtų prezidentinis valdymas.


Aldona MAZILIAUSKIENĖ:
– Manau, kad Prezidentė D. Grybauskaitė kol kas pateisina rinkėjų lūkesčius. Jos elgesys visai kitoks, nei buvusio Prezidento Valdo Adamkaus. D. Grybauskaitė ne tik daugiau bendrauja su žmonėmis, bet ir sprendžia valstybei svarbius klausimus. Be to, yra taktiška ir žino, ką daro.
Randa bendrą kalbą su Vyriausybe, kuri įsiklauso į Prezidentės pastabas. D. Grybauskaitė tikrai gali valdyti šalį.

Janina SRIBALIUTĖ
Sigito STRAZDAUSKO
nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*