Ar reikalingas priverstinis gydymas nuo alkoholizmo?

Seimas nepritarė Narkologinės priežiūros įstatymo pataisoms, kuriose numatytas priverstinis gydymas nuo alkoholizmo. Priverstinai gydyti buvo siūloma, kai kartu su tokiais asmenimis gyvenantys ar kitaip su jais susiję asmenys (artimieji ar giminaičiai) patiria nuolatinį jų psichologinį ar fizinį smurtą, keliantį grėsmę aplinkinių sveikatai ir gyvybei, taip pat finansinių nuostolių.
Narkologinės priežiūros įstatyme buvo siūloma nustatyti ir tai, kad nėščioji taip pat gali būti priverstinai hospitalizuota, jeigu dėl jos piktnaudžiavimo psichiką veikiančiomis medžiagomis kyla vaisiaus apsigimimo grėsmė.
Mažeikiškių klausėme: gal vis dėlto tokios pataisos būtų reikalingos siekiant sumažinti girtuokliavimą?

Lucija KARPOVIČA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lucija KARPOVIČA, senjorė:
– Jeigu žmogus dar gali priimti sprendimus, tai pats turėtų apsispręsti, gydytis jam ar ne. Priešingu atveju turėtų padėti apsispręsti artimieji. Tokia situacija labai sudėtinga ir paties artimiesiems, nes priverstinis gydymas ne visada pasiteisina.
Pamenu, ankstesniais metais, kai buvo kita santvarka, gydydavo priverstinai ir įdarbindavo tokius žmones. Teko ne kartą girdėti, kad vis dėlto jie sugebėdavo atsitiesti ir pradėti normalų gyvenimą.

Eugenija. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Eugenija, senjorė:
– Pirmiausia, gal reikėtų atsiklausti priklausomybių turinčio žmogaus, bet jei situacija labai sudėtinga, tai sprendimą galėtų priimti ir giminaičiai. Tas, kas turi problemų su geriančiais artimaisiais, puikiai supranta, kaip sunku su jais gyventi ir susitarti.
Manau, turėtų būti galimybė artimiesiems kreiptis pagalbos ir jos realiai sulaukti, kad alkoholį vartojantis žmogus būtų gydomas, nors pats to ir nelabai nori. Taip gyvenimas palengvėtų daugeliui šeimų. Net jei tas palengvėjimas būtų ir laikinas, nes labai dažnai problemų dėl girtuokliavimo turintys žmonės, net sąmoningai apsisprendę gydytis, po kurio laiko vėl griebiasi taurelės.

Jurga PAČERINSKAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jurga PAČERINSKAITĖ, valstybės tarnautoja:
– Per prievartą gydymas nuo alkoholio ar kitos priklausomybės tikrai nieko gero neduos. Bus tik švaistomos mokesčių mokėtojų lėšos. Nebent tas gydymas būtų ilgalaikis. Pavyzdžiui, kelis mėnesius.
Jei alkoholio mėgėjas ilgesniam laikui ištrūktų iš savo aplinkos, tai gal vis dėlto ir duotų kažkokių rezultatų. Bet daugiakartis trumpalaikis gydymas tikrai neapsimokėtų.
Vargu ar pasiteisintų ir priverstinis nėščiųjų gydymas. Jei jau geria, tai gers, panašiai kaip ir su rūkymu. Reta kuri moteris nėštumo metu neberūko, nors ir žino, kad gali pakenkti vaikui.
Be to, alkoholio žala dažniausiai jau būna padaryta vos tik pradėtam kūdikiui, kol moteris praktiškai dar net nežino, kad laukiasi. Todėl jei ir mestų gerti, kai nėštumas būtų jau kelių mėnesių, kažin ar išgelbėtų kūdikį nuo apsigimimo.

Mantas ŠIAULYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Mantas ŠIAULYS, moksleivis:
– Per prievartą gal ir nereikėtų gydyti. Daugiau naudos turbūt duotų tai, kad pavyktų juos perkalbėti ir jie patys norėtų atsikratyti žalingų įpročių.
Reikėtų daugiau profilaktinių gydymų. Priverstinis išvežimas gali atsisukti priešingai, nes kuo daugia draudimų, tuo didesnis pasipriešinimas.
Besilaukiančias moteris gal vis dėto priverstinai gydyti reikėtų, nes būtina apsaugoti kūdikius.

Juozas SKABEIKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Juozas SKABEIKIS, šaltkalvis:
– Reikėtų imtis priverstinių priemonių, jei tik artimieji ar giminaičiai kreipiasi. Be abejo, reikia atsižvelgti ir į žmogaus nuomonę, bet norint, kad mažėtų alkoholio suvartojimas, kažko imtis reikia. Kai per daug alkoholio, juk ir šeimos išyra, žmonės darbų netenka, o tai nieko gero nežada.
Be to, turim pavyzdžių iš vadinamų tarybinių laikų, kuomet priverstinai išveždavo gydyti ir dalis tikrai pasitaisydavo. Bent jau pats turiu pavyzdį – vieną vyriškį, kuris anuomet buvo išvežtas gydyti ir iki šiol nebegeria.
Toks gydymas reikalingas ir nėščiosioms, kad vaikai gimtų sveikesni.

Antanas LUKOŠIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Antanas LUKOŠIUS, valstybės tarnautojas:
– Anksčiau priverstinis gydymas kaip ir pasiteisino, bet dabar vargu ar yra įmanoma ką nors padaryti. Kas gėrė, tas ir gers. Turi pats žmogus jausti, kad esi alkoholikas, ir pats imtis priemonių. O besilaukiančios moterys tikrai turėtų būti gydomos nuo alkoholizmo. Būtų gerai, kad ir rūkymo atsisakytų – ne tik dėl savo sveikatos, bet ir dėl būsimo kūdikio.

4 Atsakymai į “Ar reikalingas priverstinis gydymas nuo alkoholizmo?”

  1. apas parašė:

    Daugumas girtuoklių vaidina prieš kitus girtuoklius ir tampa tikrais pijokais,bet galima pačiam to atsisakyti,bet reikia tik tikrai norėti ir daugiau nevaidinti kaip artistui.

  2. siaip parašė:

    Liucija buvo Ruzgu girininkijos girininke, turbut uz vyrus geriau tvarkesi, saunuole.

  3. Raivuti parašė:

    Jei alkoholikui nutrauksi gerima, tai tikrai, jis pamatys KYTA pasauli. Ir nebutinai jis jam patiks.

  4. Raivis parašė:

    as palaikau Lucijos nuomone,tik pats zmogus gali sau padet,aisko gali buti visokiu variantu,gal privertus zmogu atsisakyti alkogolio,jis pirma karta pamatys kyta pasauli,kuris jam patiks :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto