Ar reikalingas referendumas dėl euro įvedimo?

2015–2016 m. Lietuvoje planuojama įvesti bendrą Europos Sąjungos šalyse galiojančią valiutą.
Viešosios nuomonės tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė šalies gyventojų šį procesą vertina neigiamai.
Viena iš partijų  mano, kad euro įvedimo klausimas turi būti sprendžiamas atsižvelgiant į tautos nuomonę, todėl šiuo klausimu siūlo rengti privalomą referendumą.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme, ar jie sutinka su tokia nuostata.

Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

Stasys, vairuotojas:
– Tam, kad būtų išgirsta šalies gyventojų nuomonė, referendumą rengti būtina. Pats jame tikrai dalyvaučiau ir žinau, kokią nuomonę išsakyčiau. Manau, kad litas yra daug geriau nei euras ir dalyvaudamas referendume galėčiau išreikšti savo požiūrį.

Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

Aldona, pensininkė:
– Aišku, kad reikia referendumo. Bijau euro įvedimo, nes nežinia, kaip tai atsilieps mums, šalies piliečiams. Jau ir dabar sunkiai gyvename, šalyje daug bedarbių, o tikėtina, kad įvedus eurą, viskas pabrangs ir atsidursime dar sunkesnėje padėtyje, nei esame dabar.
Manau, kad šiame procese svarbi turėtų būti kiekvieno nuomonė, todėl referendumą ir laikau būtinu dalyku.

Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

Emilija, dirba darželyje:
– Nereikia rengti jokio referendumo. Taip būtų tik veltui švaistomi pinigai, nes, nepaisant gyventojų nuomonės, euras vis tiek bus įvestas. Nejau, jei tauta pasakytų eurui „ne“, būtų atsisakyta jį įvesti? Tikrai taip nemanau, nes būdami Europos Sąjungos nariai anksčiau ar vėliau turėsime įvykdyti visus reikalavimus.

Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

Pranas, dirba įmonėje:
– Referendumą rengti reikėtų, tačiau kyla klausimas, ar visų nuomonė bus išgirsta. Aš asmeniškai pritarčiau euro įvedimui, nes visos Europos Sąjungos šalys turi laikytis bendros tvarkos, tačiau svarstytina, ar bus reaguojama į pasisakančiųjų prieš eurą balsus.

Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

Evaldas, studentas:
– Toks dalykas kaip referendumas ne Lietuvai. Tikėtina, kad surengus jį dauguma gyventojų nesutiktų pakeisti valiutos, bet mūsų šalyje kiekvienas vis tiek daro ką nori ir sprendimus priima neatsižvelgdami į kitus.
Juk yra ir kitų Europos Sąjungai priklausančių šalių, kurios dar neįsivedė bendros valiutos, todėl galėtume ir mes to nedaryti.

Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

Jūratė, „Lietuvos draudimo“ konsultantė:
– Referendumas reikalingas, pati jame dalyvaučiau ir pareikščiau savo nuomonę.
Nors praktika ir rodo, kad vyksta referendumai ar ne, vis tiek padaroma taip, kaip valdžios atstovai nori, o ne kokią paraišką išreiškia gyventojai. Tačiau manau, kad surengus referendumą bent jau būtų parodyta, jog priimant sprendimus svarbi ir tautiečių nuomonė.

2 Atsakymai į “Ar reikalingas referendumas dėl euro įvedimo?”

  1. as parašė:

    buvo gi referendumas del euro tauta pasake kad nereikia jiem euro kokio dar referendumo reikia nesuprantu ar valdzia nebesupranta zodzio ne???

  2. galvočiau parašė:

    kad referiandumas nereikalingas, kaip ir nereikalingas euras, jei pakso ir bartkevičiaus gauja nebežino ką daryti, kad nekristų reitingai tegul pasileidžia save į uspaschiką…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto