Ar reikalingos „Maisto banko“ akcijos?

Praėjusį savaitgalį Mažeikių didžiuosiuose prekybos centruose, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko „Maisto banko“ akcija. Ši akcija vyksta du kartus per metus. Jos metu yra prašoma paaukoti ilgai negendančių maisto produktų.
Paskutinioji akcija truko dvi dienas. Apytiksliais duomenimis, prekybos centrų pirkėjai nepasiturintiems paaukojo maisto už 421 tūkst. eurų. Surinktą maistą socialinės organizacijos išdalins skurdžiau gyvenantiems žmonėms iki artėjančių Kalėdų. Dalis didmiesčiuose surinkto maisto bus perduota į atokesnes kaimiškas vietoves.
Mažeikiškių klausėme, ar jie prisidėjo prie „Maisto banko“ rengiamos akcijos ir ar tokios akcijos apskritai reikalingos.

Samanta JUNKAITYTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Samanta JUNKAITYTĖ, dirbanti studentė:
– Savaitgalį buvau išvykusi, tai Mažeikiuose „Maisto banko“ organizuotos akcijos nemačiau. Tačiau žinau, kad ji vykdoma ne pirmą kartą.
Pati jose nedalyvauju, nes tokia aukojimo forma man nepriimtina. Kaip ir pinigų aukojimas. Turbūt niekam ne paslaptis, kad dalį suaukotų pinigų pasiima labdaringų akcijų organizatoriai ar kiti prie to prisidedantys žmonės.
Todėl kiekvienais metais pati važiuoju į vaikų namus ir nuvežu ar rūbų, ar avalynės. Tas pats yra ir su maistu, jei kam reikia, padedu, bet tiesiogiai – be tarpininkų. Manau, kad mano dovanoti daiktai tenka tiems, kam iš tiesų reikia, o ne nusėda kažkur kitur.

Vilius SOBOTAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vilius SOBOTAS, statybininkas:
– Normalu, kad vyksta labdaringos akcijos, kad yra galimybė padėti vargstantiems.
Žinoma, kiekvienas galime prisidėti tik tiek, kiek patiems galimybės leidžia. Maisto produktų kainos yra nemažos, tai ne viską ir gali nupirkti. Jei tik galiu, visada ką nors nuperku.

Janina PLIEKAITIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Janina PLIEKAITIENĖ, senjorė:
– „Maisto banko“ akcijos prekybos centruose vykdomos jau daug metų. Vadinasi, dirba patikimi, savo darbą išmanantys žmonės. Vargu ar iš suaukotų maisto produktų kas nors gali pasipelnyti.
Per tokias akcijas pagal galimybes nuperku maisto produktų, vieną kartą mažiau, kitą – daugiau. Mano nuomone, tokios akcijos būtinos, nes yra nemažai žmonių, kuriems reikalinga pagalba.

Antanas MARTINKUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antanas MARTINKUS, senjoras:
– Akcijos, kurias organizuoja „Maisto bankas“, yra labai reikalingos – reikia padėti sunkiai gyvenantiems žmonėms. Kiek galiu, visada prisidedu. Nuperku maisto produktų, kuriuos atiduodu akcijos rengėjams, šiuos maisto produktus surenkantiems prekybos centruose.
Tikiu, kad tie žmonės, kurie renka, skirsto maisto produktus, dirba sąžiningai ir tokią paramą  paskiria tiems, kuriems iš tiesų jos reikia.

Jolanta MATIJOŠAITIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jolanta MATIJOŠAITIENĖ, medikė:
– Kai tik vyksta tokios „Maisto banko“ akcijos, visada dalyvaujame. Nuperkame ilgo galiojimo maisto produktų, kuriuos padedame į specialią dėžę.
Prisipažinsiu, abejonių būna, ar tokios akcijos vyksta sąžiningai, ar visi surinkti maisto produktai atiduodami tiems, dėl kurių tokios akcijos rengiamos. Tačiau nepaisant tokių minčių, vis dar tikiu žmonių sąžiningumu ir dorumu.
Be to, perkami maisto produktai vis vien turi galiojimo laiką, tad jų ilgai nelaikysi. Todėl, manau, kad viskas atiduodama nepasiturintiems, kurie tai įvertins teigiamai.

Visvaldas OZOLAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Visvaldas OZOLAS, vairuotojas:
– Mačiau, kad vyko  tokia akcija. Būna, kad prie panašių akcijų prisidedu, gal dažniau paaukoju pinigų. Dabar nepamenu, berods du eurai yra per šią akciją.
Iš tiesų būna visokių minčių. Kartais pagalvoju, ar viskas, ką paaukoja žmonės, atitenka būtent tiems, kam labiausiai reikia. Bet turbūt akcijos metu suaukoti maisto produktai patenka ten, kur reikia. O kaip su pinigais, jau sunku pasakyti. Jie gali sugundyti ir nesąžiningus žmones, o ir pasisavinti juos lengviau.

 

5 Atsakymai į “Ar reikalingos „Maisto banko“ akcijos?”

 1. Dieds parašė:

  Tos akcijos yra nešvarus darbelis.Sakau todėl,kad papasakojo artimas žmogus dalyvavęs toje sferoje.Negražiai jie elgiasi su tais produktais,jie atsiranda ne ant tų stalų dėl kurių renkami.

 2. Vilė parašė:

  Valstybės reikalus reik tvarkyt,o ne ubagui ubagą remt!
  Iš 27000 rajono gyventojų,spėju gal 10000 dirbančių!
  Vaikai pensininkai ir pašalpiniai!
  Kas antras virš 50-ties išmestas iš darbo rinkos,laukia tarsi iš dangaus,kas nors „duos darbo“,nebe tie laikai!
  Graudu ir juokinga mūsų valstybėj,jokių socialinių garantijų,nesvarbu kad turi pilną darbo stažą“pasidėk jį ant stalo ir ėsk“!
  Laimei, kurie sveiki visom prasmėm išvyksta ir užsidirba!
  O kuriems reikia paramos,tai mūsų mamytės valstybės prioritetas,bet ne duoneliavimas!

 3. Naudojimasis naiviai žmonėmis parašė:

  Kad žmonės neskurstų ir nealkanautų – valstybės prerogatyva, o o tos labdaringos akcijos tai – biznis jų organizatoriams. Vietoj to, kad aukoję, nueikit pas Seimo narį ir pareikalaukit, kad sutvarkytų valstybę taip, kad žmonės negyventų žemiau paniekinimo ribos.

 4. mama parašė:

  jei tureciau pinigeliu tureciau kam paaukoti,tereikia apsidairyti aplink,,,daug vienisu zmoniu,neturtingi jie ir mieliau jiems ka nors nupirkciau ir nunesciau…manau labai apsidziaugtu.Aukoju tik akcijai-Lekste sriubos senjorams,jie jau nebeuzsidirbs,,,,

 5. S parašė:

  Manau ,kad nereikalingi,nes tikrai nenoriu aukoti alkocholikam,degredam ir tt,jei zinociau ,kad duodu tik ipatingai bedniem zmonem ir ne laso geriantiem rukantiem gal.o dabar didzioji pati didzioji dalis pijokai isgeriantys.o tas viliuska gali kalbet, tik pegase tesededamas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto