Ar reikalingos šunų išvedžiojimo aikštelės?

Mažeikių želdinių ir jų tvarkymo specialiajame plane yra numatyta keletas galimybių mūsų mieste įrengti šunų išvedžiojimo aikšteles. Vieną šunų išvedžiojimo aikštelių (aptverta teritorija) planuojama įrengti greta Kalnėnų kvartalo ir sodų bendrijos „Dobilas“. Savivaldybės administracija dėl jos kviečia gyventojus iki liepos 31 d. (įskaitytinai) pareikšti savo nuomonę.
Mažeikiškių klausėme, ar tokios aikštelės yra reikalingos ir kiek jų turėtų būti įrengta.

Stasys GINEITIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Stasys GINEITIS, šaltkalvis-suvirintojas:
– Būtų geriausia, jei būtų atskira aikštelė šunims vedžioti, nes dabar baisu su vaikais į parką ar kokią pievelę išeiti. Visur pridergta, reikia žiūrėti, kad neįliptum. Jei visi šeimininkai susirinktų tai, ką palieka jų augintiniai, būtų švariau.
Vienos tokios aikštelės šunų vedžiojimui tikrai per mažai, reikėtų jų keliose miesto vietose, kad žmonėms su šunimis būtų patogu pasiekti.

Renatas SELENIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Renatas SELENIS, įmonės vadovas:
– Man atrodo, kad įrengti atskirą aikštelę šunims vedžioti yra kažkokia nesąmonė. Juk nėra draudžiama šunų vedžioti mieste, tai kam ta aikštelė, ir dar miesto pakraštyje? Negi dabar šeimininkas su šunimi turės važiuoti per visą miestą pavedžioti šunį? Nelogiška. Tai gal sugalvokim ir su dviračiais pasivažinėti tik vienoje aptvertoje vietoje – ir viskas?

Viktoras ANGLICKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Viktoras ANGLICKIS, sandėlio vadovas:
– Tikrai reikalinga speciali vieta vedžioti šunims. Be abejo, ji turėtų būti specialiai tam paruošta – su įrenginiais šunims sportuoti bei kad būtų galima juos ten dresuoti.
Tokių vietų reikėtų kelių. Jos turėtų būti prižiūrimos, valomos. Patys gyvūnų šeimininkai galėtų tuo pasirūpinti ir susirinkti viską, ką po savęs palieka šunys.

Rasa. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Rasa, darbininkė:
– Atskira šunų vedžiojimo aikštelė bus naudinga tik tuomet, jei bus valoma, kitaip tai tik užkrato vieta. Tokios aikštelės turi būti kelios, nes, pavyzdžiui, vargu ar kas prieš darbą anksti ryte norės vežti šunį pasivaikščioti į kitą miesto galą.
Būtų galima apsieiti ir be aikštelių, jei šunų šeimininkai būtų sąmoningesni ir susirinktų paliktą savo gyvūnų „turtą“. Labai gaila, kad taip nėra.

Ramutė SKABEIKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Ramutė SKABEIKIENĖ, pakuotoja:
– Šunų negalima bet kur vedžioti, todėl speciali aikštelė tikrai reikalinga ir net keliose vietose. Jų galėtų būti ir senamiestyje, ir mikrorajone. Kai tokios vietos atsiras mieste, gal bus švariau ir tvarkingiau.

Birutė JUODYTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Birutė JUODYTĖ, kasininkė:
– Reikalingos specialios šunų vedžiojimo vietos, nes žmonės pyksta, kai gyvūnai vedžiojami po butų langais. Jų pyktis gal ir pagrįstas, nes ne visi surenka gyvūnų „turtus“. Ypač didelių šunų šeimininkai viską palieka.
Specialios vedžiojimo aikštelės galėtų atsirasti kur nors per vidurį mesto, kad iš bet kurios vietos būtų galima nesunkiai ją pasiekti.

8 Atsakymai į “Ar reikalingos šunų išvedžiojimo aikštelės?”

 1. o man atrodo parašė:

  kad reikia įstatymu uždrausti laikyti daugiabučiouse šunis,kam jie reikalingi nuosavam kieme kitas reikakas.

 2. Laura parašė:

  Zinoma reikia sunims aiksteliu o tai jau neimanoma gyvenu daugiabutyje ir kiauriau palei balkonus sunis vedzioja nors perejus gatve pavenciai prasideda tingi paeiti kelis metrus toliau nuo daugiabucio.. Ir svarbiausia mano name negyvena o sunis atveda pasivaikscioti is visu aplinkiniu namu ir sikina po balkonais susirinkti ismatas tingi. Po savo balkonu nevedzioja atveda po svetimu balkonu sikint visai be gedos jausmo zmones ka ten zmones laukiniai is viduramziu atklyde. Su vaiku iseini prie namu psivaikscioti baisu vaika isleist i zolyna bijai kad neiliptu. Jei jau nemoki tinkamai priziuret suns geda susirinti savo suns ismatas tai nelaikyk bute isvesk i kaima.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Gelbėkim beglobius ir jiems jau į kiema neleiskime išeiti. Aišku lai būna aikštelės šuniukams, bet mes vaikščiosim visur ir susirinksim savo nedarbes :0

 4. Dovile parašė:

  Aisku reikia.toks kaimas kaip venta,turi maziuka aptvara.o cia mazeikiai ne.sunims reikia vietos isilakstyti,o mieste ju nepaleisi.mes vezam kur atokiau,kad isilakstytu.tai butu labai reikalingas,net jei tai ir atokiau butu.

 5. Keistuoliai parašė:

  lyg suo kaltas,kad visur dovaneles palieka:)) Seimininkas yra kaltas.O ka aisktele isspres?

 6. Be problemu parašė:

  Visos problemos išnyks jei susirinksit šunų išmatas, nereikės jokių aikštelių, jokių rezervatų ar dar kokių nesamonių. Samoningumo ir sąžinės tik – turi šunį, turėk ir atsakomybės už jį. Beje pats turiu du ir nematau problemų.

 7. A parašė:

  Ar tie zmones kvaili komentatoriai apart renato.jug suni isvedi tada kai jis nori kakoti tai ka as uzkisiu jam kol i aikstele nuvesiu.a mastot logiskai.aiksteke reikalinga issibegioti suniui kad beyzpultu zmoniu vaiku ir kitu suniuku kaio kad sunys rotveileriai aurai drasko suniukus ir aceit yra uzmigdytas o vaiksto sekmingai po mazeikius.kas oer yrmstaiga ųzmigdziusi suny o jis sekmingai vaikstineja .turi mentai griestai patruliuotu ir bausti nesusirenkancius kakucius .o aikstele nepades del kakuciu nespes davesti seiminikai.logikos biski

 8. Kastytis parašė:

  Sita planuojama aikstele,butu netik sunu isvedziojimo bet ir sunu sporto aikstele

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto