Ar reikėtų apmokestinti vietą kapinėse?

Parlamentarai Antanas Matulas ir Vida Marija Čigriejienė Seimui pateikė siūlymą įteisinti kapo vietos nuomos mokestį. Šių konservatorių parengtame Žmonių palaikų tvarkymo įstatymo projekte įrašytas punktas apie kapo nuomos mokestį.
Nuomą už 25 metus į priekį turėtų sumokėti tas, kurį palaidos kapavietėje, arba jo artimieji. Vėliau nuomos sutartį galima būtų pratęsti, jeigu nuomininkas ar jo teisių perėmėjas už kapo vietą mokėtų 10 metų į priekį. Pagal įstatymo projektą, nuomos mokesčio dydį nustatytų kapinių eksploatuotojai arba savininkai. Kas penkerius metus tą mokestį būtų galima keisti.
Mažeikiškių „Santarvė“ klausė, ar reikėtų įteisinti kapo vietos nuomos mokestį?
Feliksas PERMINAS, pensininkas:
– Negražiai elgiasi Seimo nariai, siūlydami tokius įstatymus. Taip sunkiai per savo gyvenimą dirbę, senatvėje sužinome, kad ir už kapo vietą gali tekti susimokėti. Nejaugi valstybė kapinėms nebesuranda žemės lopinėlio. Seimo narių sklypams suranda ne vieną hektarą, o mums, pasirodo, ir kelių metrų gaila. Matyt, tokiais siūlymais valdininkai norėjo pasijuokti iš mūsų, paprastų žmonių.

Onutė DAUBARIENĖ, UAB „Rezultatas“ buhalterė:
– Girdėjau apie tą siūlymą. Baisu! Kaip galima apmokestinti tokią šventą vietą. Nors už kapo vietą neturėtume mokėti, nes, manau, per gyvenimą užsidirbame tą mažą lopinėlį.

Julita ZUBOVAITĖ, Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivė:
– Mūsų šeima yra užsiėmusi vietą kapinėse. Ten laidoja mirusius artimuosius. Gera žinoti, kad ir miręs būsi palaidotas šalia sau brangių žmonių.
Manau, logiška būtų išsipirkti kapavietę. Juk nesinori būti palaidotam nežinia kur.
Valstybė turėtų pasirūpinti tais, kurie neturi artimųjų. Jiems turėtų būti skirtos atskiros kapinės.

Saulius MASKALIŪNAS, Nekilnojamojo turto įmonės savininkas:
– Manau, Seimas pirmiausia turėtų pareikalauti užmokesčio už kapo vietą iš tų, kurie jau ten guli. Tegul siunčia sąskaitą į dangų.
Apskritai manau, kad šįkart parlamentarai sumaišė prerogatyvas. Ne Seimo reikalas skirstyti kapavietes ir jas apmokestinti. Jis neturi teisės daryti įtakos savivaldos sprendimams. Juk kapinėse vietą skiria seniūnijos.

Gitana BUGENYTĖ, augina vaiką:
prieš mirtį reikės galvoti apie mokesčius. Jeigu valdžia gyvųjų negloboja, tai nors mirusiaisiais tegul pasirūpina.

Justinas JURKUS, Mažeikių butų ūkio santechnikas:
– Visiška nesąmonė! Matyt, pritrūko pinigų valdymo aparatui išlaikyti, tai sugalvojo iš mirusiųjų pinigėlių susirinkti. Juk valdininkams pinigų visada trūksta.
Nematau reikalo mokėti už vietą kapinėse. Manau, kad valstybei mokesčių jau tiek sumokėjau, kad šimteriopai ta vieta atsiperka.
Ką mes gauname iš valstybės? Nieko! Susirgę nueiname į ligoninę ir puikiai matome, kokios lengvatos mūsų laukia.
Virginija STEPONAVIČIENĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto