Ar reikia įstatymo dėl Valstybės vėliavos kėlimo prie individualių gyvenamųjų namų?

Valstybės vėliavos įstatyme numatyta, kad švenčių dienomis Trispalvė turi būti keliama prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, išskyrus tas, prie kurių Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškelta nuolat.
Mažeikiškių teiravomės, ar reikėtų įstatymiškai įtvirtinti, kad Valstybės vėliavą švenčių dienomis būtų privaloma iškelti ir prie individualių gyvenamųjų namų.
Janina BUČIENĖ,
neįgalioji:

– Jeigu yra didelė valstybinė šventė, tokia kaip Vasario 16-oji, vėliavą iškelti reikėtų. Kelti vėliavą ar ne – kiekvieno žmogaus individualus reikalas.
Kartais žmonės nenori kelti vėliavos vien dėl to, kad nemato, kuo reikia džiaugtis. Pati esu trečios grupės invalidė, darbo neturiu, tad gyvenimas nėra lengvas.
Kai kuriose užsienio šalyse žmonės Valstybės vėliavą išsikelia prie namų net per gimtadienį. Mums dar toli iki to, dar blogai gyvename.

Česlovas ČYŽAS,
Ekskomisarų biuro Šiaulių padalinio vadovas:

– Tai įstatyme jau yra numatyta, tik palikta teisė spręsti patiems: kelti vėliavą ar ne.
Demokratinėje visuomenėje, manau, visko reikia. O jei įstatymas įpareigos nenorintį vėliavos kelti žmogų tai padaryti, čia jau blogai. Įstatymas turi tarnauti žmogui, bet ne žmogus įstatymui.
Vėliavos kėlimas – paties žmogaus samprata: jei man šventė, aš vėliavą išsikeliu. Kiekvienas mąsto savaip: vienas kuklus turėdamas milijoną, kitas tą milijoną parodo savo kvailais poelgiais.

Aurelijus PLIUSKYS,
UAB „Harvista“ montuotojas-technikas:

– Esu už tai, kad vėliavos per šventes prie gyvenamųjų namų būtų iškeltos. Vis dėlto čia yra Lietuva, mūsų valstybė, ir manau, kad bent taip reikėtų parodyti patriotiškumą. Nuo pat vaikystės žinau, kad vėliava simbolizuoja saulę, gamtą ir pralietą kraują už tai, kad mes esame laisvi ir gyvename demokratinėje valstybėje.
Man patinka, kad užsienyje vėliavas žmonės išsikelia ir per gimtadienius, būtų labai gerai, kad dar galėtume iškelti ir Žemaitijos vėliavą. Tokią vėliavą matyti būtų dar smagiau.

Audrė MAMEDOVA,
socialinė pedagogė:

– Turime vienintelę tokią gražią vėliavą. Esam lietuviai, patriotai savo šalies, kad ir kokia ji būtų. Visą laiką tikėkimės ko nors geresnio. Jei Lietuvos piliečiai nebekels vėliavos mūsų šalyje, tai kam tada mes gyvenam?
Kai ką žmones mūsų šalyje reikia pripratinti daryti. Tam ir yra įstatymai. Įstatymas yra tarsi prievartos dalykas, ir gerai, kad ta prievarta yra. Taip yra laikomasi ir moralės, ir kitų tam tikrų normų. Jei nebūtų įstatymų ir tos vadinamosios prievartos, lietuviai su savo nuomonėmis susipliektų iki kraujo. Negi gėda iškelti savo vėliavą, ar ne dėl to lietuviai už Lietuvą mirė visais laikais?
Nepainiokim politikos ir vėliavos. Ji yra mūsų šalies simbolis. Tai yra šventa.

Romanas VIRKUTIS,
pensininkas:

– Man atrodo, kad vėliavą žmonės privalėtų išsikelti. Savo valstybę žmonės turi pagerbti bent jau tokių svarbių švenčių metu.
Vėliava – svarbus tautos simbolis, dėl jos buvo nemažai pralieta kraujo, siekta, kad mūsų šalyje būtų įtvirtinta Nepriklausomybė. Žmonės tai turėtų suprasti. Yra tokių, kurie augo tarybinėje santvarkoje, tad ir išaugo daug bedvasių, bevalių ir labiausiai nutautėjusių lietuvių, kuriems valstybė bevertė.

Lina PERMINAITĖ,
UAB „Riestlita“ cecho darbininkė:

– Galvoju, kad prievartos neturėtų būti, nes ji gimdo pasipriešinimą. Vėliavą per valstybės šventes reikėtų išsikelti, bet tai turi daryti tie, kurie nori.
Anksčiau keldavo vienos spalvos raudoną ar kitokią trijų spalvų vėliavą, dabar mes vėl turim savąją Trispalvę ir ją privalome gerbti.
Kelti vėliavas per gimtadienius, manau, nereikėtų: jei pradėsim bet kokia proga mojuoti vėliavomis, kokia tai bebus šventė?
Vytautas MALŪKAS
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto