Ar remonto reikalaujantis šeimos būstas visada yra pigesnis pirkinys?

Nekilnojamo turto rinkos aktyvumas pandemijos metu gali tapti puikiu įrodymu, kad net ir esant sudėtingoms aplinkybėmis gyvenimas nestovi vietoje. Neįprastos karantino sąlygos kaip tik suteikė dar daugiau aktualumo namų temai bei skatina dėmesingiau spręsti nuosavo būsto klausimą. Ieškant naujo būsto tenka priimti ne vieną sudėtingą sprendimą dėl lūkesčius atitinkančios gyvenamosios vietos, lokacijos patogumo, be to, reikia įvertinti finansinių įsipareigojimų naštą. Nekilnojamo turto brokeriai patvirtintų, kad sutinka nedaug pirkėjų, kurie gali sau leisti rinktis būstą neskaičiuojadami pinigų ir neieškodami kompromisų tarp savo lūkesčių ir galimybių. Ieškant būsto už priimtiną kainą, dažnai pirkėjų dėmesį patraukia neįrengti, arba kaip tik – remonto reikalaujantys būstai. Tai viena iš galimybių norimo ploto, tinkamoje lokacijoje esantį namą ar butą įsigyti už mažesnę nei vidutinė rinkos kainą. Vis tik specialistai rekomenduoja dėmesingai įvertinti visus tokio pasirinkimo privalumus bei trūkumus.

Tiek būsto įrengimas, tiek remontas turi savo kainą

Akivaizdu, kad neįrengto, arba remonto reikalaujančio būsto mažesnė kaina nebūtinai reiškia mažesnes išlaidas. Tiek įrengimo, tiek remonto darbai turi savo kainą. Net ir itin dėmesingai planuojant, devynis kartus iš dešimties tiek įrengimo, tiek remonto darbų kaina būna didesnė nei tam tikslui numatytas biudžetas.

Gali nutikti ir taip, kad perkant pilnai įrengtą būstą, bus kur kas paprasčiau išsimokėti kiek didesnę paskolą nei rasti reikiamą pinigų sumą įrengimo darbams arba tam tikslui imti vartojimo kreditą su mažiau palankiomis sąlygomis nei būsto paskola. Verta pasinaudoti būsto paskolos skaičiuokle https://unija.lt/busto-paskola ir pasitikrinti, kiek padidės mėnesinės būsto paskolos įmokos pasirinkus kiek brangesnį, bet pilnai įrengtą butą ar namą.

Laikas – taip pat pinigai

Anokia paslaptis, kad tiek naujo būsto įsirengimas, tiek kapitalinio remonto darbai dažnai trunka ilgiau nei planuota. Tikrai ne visada išsyk pavyksta rasti patikimus meistrus, darbų eigoje dažnai iškyla nenumatytų kliūčių, o užsakytos medžiagos taip pat ne kas kartą pristatomos punktualiai. Jei kuriant naujuosius namus apdailos medžiagų ieškosite užsienio gamintojų kataloguose ir lauksite jų pristatymo – procesas vėlgi gali užsitęsti. Laiko klausimas taps dar aktualesnis, jei būstą remontuoti arba įsirengti ryšitės savo jėgomis. Net ir turint auksines rankas, kurį laiką tektų atsisakyti laisvalaikio, namų įsirengimo vardan aukoti savaitgalius ar šeimos atostogų laiką.

Autentiška namų erdvė

Būtų neapdairu pamiršti ir pagal individualius poreikius įsirengto buto ar namo privalumų. Išties, dažnai paprasčiau įsikelti į šeimos būstą, pilnai atitinkantį jo gyventojų poreikius ir skonį, o ne bandyti prisijaukinti kitų žmonių sukurtą erdvę. Jei nėra svarbu kuo greičiau įsikelti į naują būstą, remonto darbus galite organizuoti sau priimtinu tempu, pagal finansines galimybes. Neskubant galima daugiau laiko skirti savo poreikių įvertinimui bei įsirengti būtent tokius namus, apie kokius visada svajojote. Tokiuose namuose bus patogu gyventi, malonu leisti laiką bei smagu priimti svečius.
Nėra vieno teisingo atsakymo, kokį šeimos būstą įsigyti geriausiai – svarbu išsigryninti prioritetus, poreikius, o taip pat atsakingai įvertinti ir savo finansines galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto