Ar šalies keliuose jaučiamės saugesni?

Visą rugpjūtį stacionarūs automobilių greičio matuokliai šalyje yra reguliuojami taip, kad fiksuotų net ir vienu kilometru viršytą leistiną greitį. Apie tai, kuriose vietose ir kada bus taikoma vadinamoji nulinė greičio tolerancija, nepranešama.
Beveik kiekvieną dieną policijos pareigūnai rengia įvairias akcijas ir reidus, siekdami užtikrinti eismo saugumą šalies keliuose.
Mažeikiškių klausėme, ar tai, jų nuomone, yra veiksminga, ar keliuose ir gatvėse jie jaučiasi saugesni.

Daiva PUKEVIČIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Daiva PUKEVIČIENĖ, kasininkė:
– Pati nevairuoju, bet matau, kad vairuotojams kartais pritrūksta kultūros ir drausmės. Jie iš tiesų turėtų bent jau šiek tiek lėčiau lakstyti savo automobiliais, būti dėmesingesni pėstiesiems.
Galvoti reikėtų ne tik apie save, bet ir apie kitus. Todėl, mano nuomone, įvairios policijos pareigūnų organizuojamos akcijos yra tik į gera.

Vilija RIAUKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Vilija RIAUKIENĖ, laikinai nedirbanti:
– Tiek gatvėje, tiek kelyje šiais laikais tikrai nėra saugu. Todėl gal ir reikia papildomų saugumo priemonių, drausminant vairuotojus.
Nors daug kas priklauso nuo žmogaus kultūros. Vienas vairuotojas tvarkingai praleidžia prie pėsčiųjų perėjos, o kitas – ne. Turi dairytis į visas puses.
Gal tiesiog reikia labiau saugoti vieniems kitus?..

Zita JOKŠIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Zita JOKŠIENĖ, senjorė:
– Einant per kelią ar net šaligatviu, reikia būti atidiems. Atsargumo reikia pėsčiųjų perėjose, nes pasitaiko, kad vienas vairuotojas sustoja, tu pradedi eiti, o kita kelio juosta važiuojantis automobilis pralekia net nestabtelėjęs…
Tokius vairuotojus reikėtų bausti, bet gal ne piniginėmis baudomis, o atimant vairuotojų pažymėjimus. Tenka girdėti, kad paskirta nemažai baudų, tačiau dalis vairuotojų jų nesusimoka. Sėda prie vairo ir važiuoja…
Daug kas priklauso nuo vairuotojo žmogiškumo – nesaugom nei savęs, nei kitų.

Virginijus TAUTVYDAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Virginijus TAUTVYDAS, vairuotojas:
– Rengiamos policijos pareigūnų akcijos vargu ar drausmina vairuotojus. Kas jau skuba, tas ir skubės.
Šios akcijos vairuotojus gal labiau erzina, nei jiems padeda. Pranešimai apie papildomas, saugų eismą užtikrinančias priemones verčia nervintis ir pasėja savotišką baimę. Nors, kita vertus, gal tai ir priverčia pristabdyti. Ypač dabar, kai įrengiami naujieji vidutinį greitį matuojantys prietaisai.
Manau, kad didžiausią poveikį greičio mėgėjams daro vairuotojo pažymėjimo praradimas. Tai ypač aktualu žmonėms, kuriems vairavimas – pagrindinis pragyvenimo šaltinis.

Albinas LIAUGAUDAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Albinas LIAUGAUDAS, pagalbinis darbininkas:
– Per dažni reidai ir akcijos dėl greičio viršijimo ne visada gali duoti teigiamų rezultatų. Kai vyksta vienokia ar kitokia akcija, ypač ta vadinamoji „nulinė tolerancija“, kada fiksuojamas net pats mažiausias – vieno kilometro – leistino greičioviršijimas, vairuotojui gali padaryti daugiau žalos nei naudos.
Tarkime, jis bijos net minimaliai viršyti greitį ir stebės automobilio spidometrą, taip nukreipdamas dėmesį nuo kelio. O tai jau nėra gerai, gali įvykti eismo nelaimė. Tuo labiau jei važiuoji svetimame mieste, nepažįstamais keliais.
Bet kokiu atveju kelyje reikia būti budriems – tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems. Mane vairuotojai prie pėsčiųjų perėjų dažniausiai praleidžia, nors kartais pagalvoju, kad geriau aš pastovėsiu ir praleisiu automobilį. Juk man sustoti yra lengviau nei mašinai.

Alius PRANAUSKIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Alius PRANAUSKIS, statybininkas:
– Akcijos, kai fiksuojamas net vieno kilometro greičio viršijimas, vairuotojus sudrausmina. Jie atsakingiau pradeda vairuoti.
Pačiam man nėra tekę susidurti su nekultūringais vairuotojais. Kai reikia, visada sustoja ir praleidžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto