Ar sankcijos gydymo įstaigoms sumažins ligonių eiles?

Patekti pas gydytoją ligoniui ne visada pavyksta iš karto, ypač kai šeimos gydytojas siunčia konsultuotis pas gydytoją specialistą – kai kam tenka laukti mėnesį ar dar ilgiau.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė inicijavo įstatymo pataisas, kuriose numatyti maksimalūs terminai, per kuriuos žmogui turi būti suteiktos gydymo paslaugos. Už laiku nesuteiktas paslaugas gydymo įstaigoms numatytos sankcijos: iš Ligonių kasos joms bus mokama nuo 20 iki 50 procentų mažesniu įkainiu.
Gatvėje sutiktų praeivių klausėme, ar tokių priemonių pakaks, kad ligonių eilės sumažėtų.

Steponas LITVINAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Steponas LITVINAS,
vairuotojas:
– Esu gimęs penkiasdešimt septintaisiais, reikėtų tris kartus nusispjauti per petį, bet nesu sirgęs. Pas gydytojus esu buvęs gal tris kartus – komisijoje dėl darbo.
Ne kartą esu girdėjęs apie eiles pas gydytojus. Bet kiek čia daug reikia – maža kas gali atsitikti, tad ir pats atsidursiu pas gydytoją.
Nežinau tos sistemos, bet pas mus, Skuode, pas gydytoją reikia eiti iš anksto užsiregistravus. O jei yra eilės, reikia daryti viską, kad pas gydytoją galėtum patekti greitai.

Almina BARAUSKIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Almina BARAUSKIENĖ,
bendruomenės slaugytoja:
– Yra tekę kreiptis ir į gydytoją specialistą, bet labai jau retai. Šiaip stengiuosi gyventi sveikai, kad pas gydytojus lankytis nereikėtų. O jei jau prireikia, norėtųsi, kad visą reikiamą medicininę pagalbą gaučiau laiku ir nereikėtų laukti eilėse.
Manau, kad sankcijos dėl įkainių sumažinimo gal ir sudrausmintų gydytojus, sumažėtų ir eilės. Kita vertus, reikia pritraukti kuo daugiau naujų specialistų medikų, mokant jiems didelius atlyginimus, gerinti darbo, gyvenimo sąlygas. Ir tuo rūpintis turėtų Seimas.

Ramina. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Ramina,
senjora:
– Pas specialistus medikus buvau labai seniai – tada dar viskas buvo normaliai: nueini pas šeimos gydytoją, gauni siuntimą ir eini.
Dabar situacija, aišku, kitokia: teko girdėti, kad Mažeikiuose pas gydytoją kardiologą reikia laukti pusę metų ir net daugiau. Nesąmonė.
Aišku, gali naudotis privatininkų paslaugomis, bet ne visi už tai gali susimokėti – brangu. Ypač senyvo amžiaus žmonėms – iš ko jie mokės? Už prasižengimus mažinti pinigus gydymo įstaigoms gal ir būtų galima, bet kaip tą gydytojų trūkumą gali sumažinti?

Živilė KARKLIUVIENĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Živilė KARKLIUVIENĖ,
prekių specialistė:
– Kaip tik grįžtame su vaikais iš ligoninės. Eilės pas antro lygio specialistus tikrai didelės. Užsiregistravus pas chirurgą yra tekę laukti pusantro mėnesio. Taikyti sankcijas dėl per ilgų eilių pas gydytojus… Vargu, ar tai pasiteisins. Nebent būtų užtektinai specialistų, tada viskas gerai. Bet jei jų nėra, iš kur įstaigos administracija juos paims? Specialistų visur trūksta.
Yra ir dar viena problema: kai pacientai užsiregistruoja pas gydytoją ir nurodytu laiku nei ateina, nei iš anksto praneša, kad neatvyks. Man atrodo, kad tokių pacientų atžvilgiu tikrai reikėtų taikyti sankcijas.

Donatas SUTKUS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Donatas SUTKUS,
suvirintojas:
– Į gydytoją specialistą kreiptis dar neteko, o pas šeimos gydytoją užsiregistruoju iš anksto – paprastai kitą dieną jau ir priima. Tokia sistema yra daug geresnė, nei atėjus keletą valandų sėdėti prie gydytojo durų. Tada būdavo lendančiųjų be eilės, o kai žinai savo laiką, tada ir eini pas gydytoją.
Apie didžiules eiles pas specialistus esu girdėjęs iš draugų, pažįstamų. Baisu, jei tiek reikia laukti. O jei rimta liga? Man atrodo, kad bet kokios priemonės, padedančios sutrumpinti eiles pas gydytojus, yra geros. Šią problemą tikrai reikia spręsti kuo greičiau ir vienas kelių būtų didinti gydytojų skaičių. Kaip tai padaryti, turėtų rūpintis ne tik gydymo įstaiga, bet ir Savivaldybė – juk nepatogumus patiria jos gyventojai.

Stasys ŠVAŽAS. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

 Stasys ŠVAŽAS,
šatkalvis-remontininkas:
– Pas savo šeimos gydytoją patenku iš anksto užsiregistravęs ir turiu talonėlį – kelias valandas prie gydytojų durų tikrai nereikia sėdėti ir ta sistema yra pati geriausia.
Pas gydytoją specialistą yra labai ilgos eilės. Nors man teko laukti tik dvi savaites, bet žinau, kad yra laukiančiųjų ir po kelis mėnesius. Jei kas nors su sveikata rimčiau, tenka važiuoti pas specialistą kur nors kitur ar eiti privačiai, bet dabar ir ten eilės.
Manau, kad siūlomos naujos sankcijos – gerai, bet gydymo įstaigos susidurs su problemomis, nes trūksta specialistų. Vienintelė išeitis joms – prisivilioti gydytojus dideliais atlyginimais, kitomis socialinėmis garantijomis. Iš kur tam paimti lėšų, turėtų spręsti ne ligoninės administracija, o aukštesnės institucijos.

One Reply to “Ar sankcijos gydymo įstaigoms sumažins ligonių eiles?”

  1. Edvardas parašė:

    Kodel uzsiregistravus magnetinio rezonanso tyrimui reikia laukti du menesius , o uz pinigus priima kita diena, reiskia vietu yra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto